Dom Sztuki

Jesteś tutaj

Dom Sztuki to placówka Gdańskiego Archipelagu Kultury funkcjonująca w gdańskiej dzielnicy Stogi. Nasze działania skierowane są głównie na wszechstronną edukację kulturalną dzieci i młodzieży. Dominującą dziedziną jest tutaj taniec – od dziesięciu lat zapraszamy na zajęcia taneczne w różnych technikach: hip hop, oldschool, new style, house, poping, loocking, dancehall, jazz, taniec współczesny. Zajęcia prowadzone są przez znakomicie przygotowaną kadrę dla dzieci w wieku od 4 do 18 roku życia, a nasze zespoły mają na swoim koncie najwyższe nagrody na arenie międzynarodowej (dwa złote medale na festiwalu w Rzymie w 2014, Złota i Srebrna Jodła na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w 2015r i wiele innych).

80-607 Gdańsk Stogi,
ul. Stryjewskiego 25

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 12.00 - 20.00
tel. 58 307 31 44
domsztuki@gak.gda.pl
domsztuki.gak.gda.pl
Zapraszamy też na zajęcia plastyczne: malarstwo i rysunek, ceramika, prowadzone przez znakomitą gdańską artystkę plastyka i zajęcia muzyczne, tzn. naukę gry na flecie, pianinie, keyboardzie, gitarze. Na wszystkich chętnych czeka zespół muzyczny i teatralny. Organizujemy też warsztaty z szeroko pojętego „rzemiosła artystycznego” np. biżuteria artystyczna, filcowanie, dziewiarstwo, itp. dla każdego i w każdym wieku. Do uczestniczenia w takich warsztatach nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności, wystarczy chęć poznania czegoś nowego, nasi instruktorzy odpowiednio pokierują każdego zainteresowanego i pomogą mu stworzyć wyjątkowe rzeczy.

Piątki to dni dla zainteresowanych sztuką – wtedy można do nas zajrzeć na wernisaż wystawy, koncert lub seans filmowy.

Zawsze też można przyjść do Domu Sztuki z ciekawą propozycją – tak jak to było w trakcie projektu „Ja to bym... czyli Twój pomysł na dom kultury”.  Czekamy też na Wasze propozycje – jesteśmy otwarci i chętni do współpracy. 

Fitness // ZAPISY

FITNESS
Prowadzenie: Alicja Kirejczyk /
wtorek godz. 20:00 – „Rozmiar w dół” /
czwartek godz. 20:00 – „Płaski brzuch” /
Szczegółowe informacje pod nr : 782-206-309 /
Zajęcia płatne: 84 zł/miesiąc (16 zł pojedyncze zajęcia)

23.08.16
wtorek
16:10

Język angielski

Zapraszamy na zajęcia z języka angielskiego w grupach: początkującej oraz na poziomie średnio zaawansowanym. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w wymiarze 30 godzin lekcyjnych na semestr. Dają możliwość przygotowania się do egzaminów na poziomie gimnazjum oraz liceum. W przypadku zebrania się grupy dorosłych słuchaczy przewidujemy utworzenie także zajęć dla tego przedziału wiekowego.

Koszt zajęć zależy od wielkości grupy: waha się od 340 zł do 380 zł //
grupa do 8 osób 380 zł / grupa od 8 do 12 osób 360 zł / grupa powyżej 12 osób 340 zł //

Zapisy: 58 307 31 44

23.08.16
wtorek
16:05

Rysunek i malarstwo // ZAPISY

Rysunek i malarstwo z natury i z wyobraźni, zajęcia rozwijające kreatywność, doświadczenia z różnymi technikami i narzędziami plastycznymi. Wszystko pod czujnym okiem Joanny Borof – Skiby (malarki, graficzki, absolwentki gdańskiej ASP), która udzieli rzeczowych wskazówek i zadba o profesjonalne korekty.
Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach: dzieci oraz dorośli i starsza młodzież. // Dzieci, młodzież
Czwartek – 16:45-18:15 /
Cena za miesiąc: 80 zł / za jedno spotkanie: 30 zł /
wolne miejsca ///

Dorośli
Czwartek – 18:30-20:00 /
Cena za miesiąc: 80 zł / za jedno spotkanie: 30 zł /
wolne miejsca

23.08.16
wtorek
16:00

Ceramika // ZAPISY

Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość poznania różnych technik pracy z gliną, rozwijania umiejętności tworzenia pięknych ceramicznych
form użytkowych oraz rzeźb. W ramach zajęć projektujemy, lepimy, szkliwimy, przygotowujemy prace do wypalenia i wypalamy w piecu ceramicznym w naszej pracowni.

Zajęcia prowadzi Maja Gasperowicz – rzeźbiarka, projektantka biżuterii, ceramiczka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. //
Dzieci, młodzież
Czwartek – 16:30-18.00
Cena za miesiąc: 80 zł / za jedno spotkanie: 30 zł
wolne miejsca ///

Dorośli
Czwartek – 18:15-19.45 //
Cena za miesiąc: 80 zł / za jedno spotkanie: 30 zł
wolne miejsca

23.08.16
wtorek
15:55

Rytmika // ZAPISY

Najmłodszych zapraszamy na zajęcia umuzykalniające. Rytmika z Susanną Mustafayeva to zajęcia taneczne uwrażliwiające na zmiany zachodzące w muzyce. Dzięki rytmice dzieci oswajają się z zagadnieniami muzycznymi, a także z elementami tańca towarzyskiego i grupowego oraz relaksują przy muzyce.
Susanny Mustafayeva – pianistka, wokalistka, dyrygentka chórów dziecięcych.
Zajęcia są płatne:
40 zł / miesiąc (1 godzina raz w tygodniu) //
80 zł (2 godziny w tygodniu)

23.08.16
wtorek
15:50

GITARA i WOKALISTYKA // ZAPISY

Wszystkim zainteresowanym naukę gry na gitarze akustycznej proponujemy zajęcia muzyczne: gitara odbywające się pod okiem Mariusza Florczyka – muzyka, poety i aktora o wieloletnim stażu instruktorskim.
Pan Florczyk z powodzeniem prowadzi także zajęcia wokalne, których rezultatem są cieszące się popularnością koncerty poetyckie.
Zajęcia są płatne: 80 zł / miesiąc

23.08.16
wtorek
15:45

PIANINO // ZAPISY

Wszystkim zainteresowanym naukę gry na pianinie proponujemy zajęcia indywidualne odbywające się pod kierunkiem Susanny Mustafayeva – pianistki, wokalistki, dyrygentki chórów dziecięcych, absolwentki kierunku muzyka Krymskiego Uniwersytetu Inżynieryjno – Pedagogicznego, doświadczonej instruktorki o jedenastoletnim stażu.
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w terminach i godzinach ustalonych z instruktorką.
Zajęcia są płatne: 120 zł / miesiąc //
Pojedyncze zajęcia: 30 zł

23.08.16
wtorek
15:45

Warsztat bębniarski – djembe

W ramach Zrozumieć Sierpień zapraszamy na warsztat bębniarski Jarka Marciszewskiego, muzyka i pedagoga.
Podczas warsztatu będziecie mieli okazję poznać kilka podstawowych rytmów oraz "bić". Dowiecie się jak uderzać by wydobyć najpiękniejsze brzmienie, co zrobić by zapamiętać rytm oraz przede wszystkim wspólnie pomuzykujecie. /// BRAK MIEJSC! ///

23.08.16
wtorek
16:00

Strony