Dom Sztuki

Jesteś tutaj

Dom Sztuki to placówka Gdańskiego Archipelagu Kultury funkcjonująca w gdańskiej dzielnicy Stogi. Nasze działania skierowane są głównie na wszechstronną edukację kulturalną dzieci i młodzieży. Dominującą dziedziną jest tutaj taniec – od dziesięciu lat zapraszamy na zajęcia taneczne w różnych technikach: hip hop, oldschool, new style, house, poping, loocking, dancehall, jazz, taniec współczesny. Zajęcia prowadzone są przez znakomicie przygotowaną kadrę dla dzieci w wieku od 4 do 18 roku życia, a nasze zespoły mają na swoim koncie najwyższe nagrody na arenie międzynarodowej (dwa złote medale na festiwalu w Rzymie w 2014, Złota i Srebrna Jodła na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w 2015r i wiele innych).

80-607 Gdańsk Stogi,
ul. Stryjewskiego 25

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 12.00 - 20.00
tel. 58 307 31 44
domsztuki@gak.gda.pl
domsztuki.gak.gda.pl
Zapraszamy też na zajęcia plastyczne: malarstwo i rysunek, ceramika, prowadzone przez znakomitą gdańską artystkę plastyka i zajęcia muzyczne, tzn. naukę gry na flecie, pianinie, keyboardzie, gitarze. Na wszystkich chętnych czeka zespół muzyczny i teatralny. Organizujemy też warsztaty z szeroko pojętego „rzemiosła artystycznego” np. biżuteria artystyczna, filcowanie, dziewiarstwo, itp. dla każdego i w każdym wieku. Do uczestniczenia w takich warsztatach nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności, wystarczy chęć poznania czegoś nowego, nasi instruktorzy odpowiednio pokierują każdego zainteresowanego i pomogą mu stworzyć wyjątkowe rzeczy.

Piątki to dni dla zainteresowanych sztuką – wtedy można do nas zajrzeć na wernisaż wystawy, koncert lub seans filmowy.

Zawsze też można przyjść do Domu Sztuki z ciekawą propozycją – tak jak to było w trakcie projektu „Ja to bym... czyli Twój pomysł na dom kultury”.  Czekamy też na Wasze propozycje – jesteśmy otwarci i chętni do współpracy. 

Jaś i Małgosia - teatr dla dzieci

Zapraszamy na kolejne „Teatralne Popołudnie ”. 

 

Tym razem na scenie Domu Sztuki spektakl o niezwykłej przygodzie "Jasia i Małgosi" w wykonaniu dobrze znanego naszym bywalcom Teatru Qfer. 

 

„Jaś i Małgosia” to znana wszystkim bajka o niesfornych dzieciach drwala, które wyruszają z obiadem dla taty w las. Gubiąc się w leśnej gęstwinie napotykają chatkę Baby Jagi... 

Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się, że takie zachowanie, podobnie jak łakomstwo, nie popłaca. 

23.02.18
piątek
17:30

Rękodzieło

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rękodzieła artystycznego wykonanego technikami tradycyjnymi oraz własnymi. Podczas wystawy będziecie mogli Państwo zobaczyć różnego rodzaju tkaniny artystyczne, biżuterię, odzież, zabawki a nawet lampy wykonane przez zaproszonych do udziału w wydarzeniu artystów plastyków oraz amatorów.

 

W ramach wystawy zaprezentują się:

16.02.18
piątek
18:00

XIV edycja konkursu plastycznego "Wielkanocne Tradycje"

Serdecznie zapraszamy do udziału w czternastej już edycji konkursu plastycznego „Wielkanocne tradycje”.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży (6-19 lat) a prace zgłoszone do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.

 

Zgłoszenia przyjmujemy 9 marca 2018 r. 

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 16 marca 2018 r. (piątek) o godzinie 14.00 w Domu Sztuki GAK.

 

REGULAMIN KONKURSU

 

1. Organizator:

 

16.03.18
piątek
14:00

KIDS CAN DANCE

Jeśli jesteś młodym tancerzem i pragniesz zaprezentować swoje umiejętności solo lub w duecie, to „Kids can dance” jest konkursem właśnie dla Ciebie!

Do udziału w konkursie zapraszamy najmłodszych tancerzy: początkujących i debiutujących na scenie tanecznej (od 4 do 13 lat).

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem:

24.02.18
sobota
11:00

Teatr Qfer "Kot w butach"

Zapraszamy na kolejne „Teatralne Popołudnie ”. Po raz kolejny na scenie Domu Sztuki GAK zagości Teatr Qfer ze spektaklem o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń pt. KOT W BUTACH.

Po śmierci ojca młynarza, dwaj bracia dzielą majątek. Starszy dostaje młyn, młodszemu w spadku przypada kot. Ale jak to w bajkach bywa… Kot wcale nie jest zwykłym kotem…

26.01.18
piątek
17:30

Roztańczone 50 lat

Koncert zespołów tanecznych z Domu Sztuki GAK na scenie Stacji Orunia GAK. Podczas koncertu zaprezentują się: Blitz  Two, Blitz Kids, Blitz Squad, The Best of Blitz, Trafic, Trafic 2, Trafic Neo, Bubble, Insomnia, Wesołe Nutki, Nutki Mini.

UWAGA BILETY WYPRZEDANE

 

21.01.18
niedziela
18:00

Z cyklu „Kalejdoskop”: Impresje II

Serdecznie zapraszamy na otwarcie pierwszej wystawy z cyklu „Kalejdoskop” mającego na celu przedstawianie i opowiadanie o rożnych formach sztuk plastycznych. 

***

Podczas styczniowego wydarzenia zatytułowanego 

 

IMPRESJE II 

 

swoje prace zaprezentują uczestnicy warsztatów malarskich Elżbiety Kowalskiej - Matuszewskiej, realizowanych w Domu Sąsiedzkim "ZAKOPIANKA".

Na wystawie będzie można zobaczyć przede wszystkim prace malarskie wykonane rożnymi technikami.

 

Swoje prace zaprezentują:

TERESA PIETRASZCZYK

12.01.18
piątek
18:00

Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

Zapraszmy do obejrzenia wystawy pokonkursowej XXII Edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Każdego roku przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Dom Sztuki GAK organizuje konkurs plastyczny na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. W tym roku Jury w składzie: Violetta Sitarz (przewodnicząca), Elżbieta Matuszewska, Aleksandra Abakanowicz oraz Katarzyna Andrulonis (sekretarz) przyznało następujące nagrody:

 

Kategoria wiekowa 7-10 lat

 

1 miejsce:

Julia Dembowska

 

2 miejsce ex aequo:

Natasza Jurczykowska

Jerzy Marciniak

Kajetan Stawski

 

3 miejsce:

Iga Wilczyńska

 

Wyróżnienia:

Paweł Braun

Zuzanna Brola

Magdalena Farfułowska

Franciszek Waleński

Pracownia Plastyczna Domu Sztuki GAK

 

Kategoria wiekowa 11-14 lat

 

1 miejsce:

Monika Kochan

 

2 miejsce:

Patrycja Wasiluk

 

3 miejsce:

Julia Alkiewicz

 

Wyróżnienia:

Zofia Bednarska

Agata Wójtowicz

 

Kategoria wiekowa 15-19 lat

 

1 miejsce:

Koło Designe z Gdyni

 

Wyróżnienia:

Marcelina Grabowska

Inez Wiktoria Żuk

 

 Gratulujemy zwycięzcom!

 

Wystawe będzie można oglądać do 3 stycznia 2018r.

OD: pon 11.12.17
DO: pią 05.01.18

Zobacz daty
12:00

Strony