Dom Sztuki

Jesteś tutaj

Dom Sztuki to placówka Gdańskiego Archipelagu Kultury funkcjonująca w gdańskiej dzielnicy Stogi. Nasze działania skierowane są głównie na wszechstronną edukację kulturalną dzieci i młodzieży. Dominującą dziedziną jest tutaj taniec – od dziesięciu lat zapraszamy na zajęcia taneczne w różnych technikach: hip hop, oldschool, new style, house, poping, loocking, dancehall, jazz, taniec współczesny. Zajęcia prowadzone są przez znakomicie przygotowaną kadrę dla dzieci w wieku od 4 do 18 roku życia, a nasze zespoły mają na swoim koncie najwyższe nagrody na arenie międzynarodowej (dwa złote medale na festiwalu w Rzymie w 2014, Złota i Srebrna Jodła na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w 2015r i wiele innych).

80-607 Gdańsk Stogi,
ul. Stryjewskiego 25

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 12.00 - 20.00
tel. 58 307 31 44
domsztuki@gak.gda.pl
domsztuki.gak.gda.pl
Zapraszamy też na zajęcia plastyczne: malarstwo i rysunek, ceramika, prowadzone przez znakomitą gdańską artystkę plastyka i zajęcia muzyczne, tzn. naukę gry na flecie, pianinie, keyboardzie, gitarze. Na wszystkich chętnych czeka zespół muzyczny i teatralny. Organizujemy też warsztaty z szeroko pojętego „rzemiosła artystycznego” np. biżuteria artystyczna, filcowanie, dziewiarstwo, itp. dla każdego i w każdym wieku. Do uczestniczenia w takich warsztatach nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności, wystarczy chęć poznania czegoś nowego, nasi instruktorzy odpowiednio pokierują każdego zainteresowanego i pomogą mu stworzyć wyjątkowe rzeczy.

Piątki to dni dla zainteresowanych sztuką – wtedy można do nas zajrzeć na wernisaż wystawy, koncert lub seans filmowy.

Zawsze też można przyjść do Domu Sztuki z ciekawą propozycją – tak jak to było w trakcie projektu „Ja to bym... czyli Twój pomysł na dom kultury”.  Czekamy też na Wasze propozycje – jesteśmy otwarci i chętni do współpracy. 

WIELKANOCNE TRADYCJE edycja XII

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwunastej już edycji konkursu plastycznego „Wielkanocne tradycje”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży (7-19 lat), a prace zgłoszone do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 marca. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 18 marca o godzinie 14:00.

18.03.16
piątek
14:00

"Światłoczułość" wernisaż wystawy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej pt. Światłoczułość. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia, które powstały podczas fotograficznych spacerów przez Stogi. Autorami prezentowanych zdjęć są: Zbigniew Pretrak, Agnieszka Bolewska, Aneta Galic, Karolina Stempińska, Agnieszka Stolarska oraz Agnieszka Toczek.
Wstęp wolny.

19.02.16
piątek
18:00

Walentynki / Zrób to sam!

Wszystkich zakochanych i nie tylko serdecznie zapraszamy na warsztaty, na których można będzie przygotować autorskie upominki dla bliskiej osoby.
poprowadzi: Grażyna Kunicka (uznana malarka, ceramik, instruktorka z wieloletnim stażem). Warsztat dla wszystkich grup wiekowych.
Wstęp wolny

10.02.16
środa
18:00

Taneczne Ferie

Wszystkie dzieci w wieku szkolnym zapraszamy na warsztaty break dance i hip hop pod kierownictwem Mateusza Sępniewskiego (instruktora i tancerza).
pojedynczy warsztat: 10 zł.
Poniedziałek - Czwartek

14:00 - 15:00 - Break Dance (dla wszystkich grup wiekowych)

15:00 - 16:00 - Flasz / hip hop (11-16 lat)

16:00 - 17:00 - Blitz gr. przygotowawcza / hip hop (5-10 lat)

Więcej informacji w sekretariacie Domu Sztuki GAK.

22.02.16
poniedziałek
14:00

Babskie Czwartki

Jak co tydzień:
lepimy z gliny ceramicznej - co nam w duszy gra:) misy, patery, figurki, maski, przedmioty użytkowe i dekoracyjne, szkliwione, angobowane i nie tylko....
Na amatorki ołówka, węgla rysunkowego i farb artystycznych czekają sztalugi, martwa natura i inne przyjemności i wyzwania... sky is the limit! :)

Cena za miesiąc: 78 zł /
Za jedno spotkanie: 30 zł /
Zajęcia prowadzi: Maja Gasperowicz

Zapraszamy:))))

04.02.16
czwartek
18:00

KIDS CAN DANCE

Dom Sztuki GAK zaprasza do udziału w konkursie tanecznym „KIDS CAN DANCE”, skierowanym do najmłodszych tancerzy (od 4 do 13 lat) debiutujących na scenie tanecznej.

Jeśli jesteś młodym tancerzem i pragniesz zaprezentować swoje umiejętności solo lub w duecie, to „Kids can dance” jest konkursem właśnie dla Ciebie!

Komisja będzie oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych (4-6, 7-9, 10-13) oraz trzech kategoriach tanecznych:
SOLO /DUETY Hip hop
SOLO break dance
SOLO/DUETY inne formy tańca (taniec współczesny, taniec z przyborem, cheerliders).

Zgłoszenia przyjmujemy do 5 lutego 2016 w sekretariacie Domu Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25, Gdańsk. Tam też można uiścić wpisowe (20 zł od dziecka – niezależnie od ilości wyjść na parkiet)

Od 8 lutego 2016 będą dostępne bilety na wydarzenie – 5 zł
(liczba biletów ograniczona)

13.02.16
sobota
10:00

BABSKIE CZWARTKI

Poznajmy się przez sztukę! czyli cotygodniowe spotkania osób o artystycznych zamiłowaniach.
Jak co tydzień:
lepimy z gliny ceramicznej - co nam w duszy gra:) misy, patery, figurki, maski, przedmioty użytkowe i dekoracyjne, szkliwione, angobowane i nie tylko....
Na amatorki ołówka, węgla rysunkowego i farb artystycznych czekają sztalugi, martwa natura i inne przyjemności i wyzwania... sky is the limit! :)

Cena za miesiąc: 78 zł
Za jedno spotkanie: 30 zł
Zajęcia prowadzi: Maja Gasperowicz

W ramach „Babskich czwartków” zapoznacie się z różnymi technikami rękodzielniczymi i artystycznymi, posłuchacie muzyki i poznacie się nawzajem. Celem warsztatów jest m.in. integracja pań zainteresowanych wspólnym spędzaniem czasu przy rozmowie, wymianie doświadczeń, muzyce i oczywiście rękodziele artystycznym! Pomysłodawczynią i prowadzącą warsztatów jest artystka Maja Gasperowicz - doświadczona instruktorka ceramiki i malarstwa, artystka plastyczka.
"Babskie czwartki" mają formę warsztatów.

OD: czw 14.01.16
DO: czw 30.06.16

Zobacz daty
18:15

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny //
Wydarzenia taneczne.
Zapraszamy na koncert taneczny w wykonaniu zespołów tanecznych działających przy Domu Sztuki GAK.
Podczas koncertu będzie można zobzczyć wyczyny taneczne młodych tancerzy z grup: Trafic 2 oraz Wesołe Nutki.
Wstęp biletowany: 5 zł //
Bilety dostępne w siedzibie organizatora od 18 stycznia (Dom Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25).

27.01.16
środa
17:00

Zajęcia muzyczne: GITARA

Wszystkim zainteresowanym naukę gry na gitarze akustycznej proponujemy zajęcia muzyczne: gitara odbywające sie pod okiem Mariusza Florczyka - muzyka, poety i aktora o wieloletnim stażu instruktorskim. Jeśli chcesz rozpocząć naukę gry na instrumencie prosimy o wizytę w naszym biurze (Dom sztuki GAK, ul Stryjewskiego 25, Gdańsk Stogi) lub kontakt telefoniczny (58 307 31 44). Zajęcia są płatne: 78 zł / miesiąc. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 17:30.

OD: śr 06.01.16
DO: śr 29.06.16

Zobacz daty
17:30

Zajęcia muzyczne: GITARA

Wszystkim zainteresowanym naukę gry na gitarze akustycznej proponujemy zajęcia muzyczne: gitara odbywające sie pod okiem Mariusza Florczyka - muzyka, poety i aktora o wieloletnim stażu instruktorskim.
Jeśli chcesz rozpocząć naukę gry na instrumencie prosimy o wizytę w naszym biurze (Dom sztuki GAK, ul Stryjewskiego 25, Gdańsk Stogi) lub kontakt telefoniczny (58 307 31 44).

Zajęcia są płatne: 78 zł / miesiąc.

OD: śr 06.01.16
DO: pią 01.07.16

Zobacz daty
17:30

Strony

Zajęcia Stałe