Dom Sztuki

Jesteś tutaj

Dom Sztuki działa w gdańskiej dzielnicy Stogi. Jest placówką której działania skierowane są głównie na edukację plastyczną i muzyczną. Obok zajęć z rysunku, malarstwa i ceramiki, prowadzonych przez wybitnych artystów plastyków, proponuje również naukę gry na instrumentach: gitarze, pianinie, keyboardzie, perkusji, flecie, akordeonie. W placówce pracuje kilka amatorskich zespołów muzycznych, organizowane są również warsztaty teatralne w dwóch grupach: dzieci młodsze, młodzież, a także warsztaty wokalne.

80-607 Gdańsk Stogi,
ul. Stryjewskiego 25
tel. 58 307 31 44
domsztuki@gak.gda.pl
Dom Sztuki współdziała z warsztatami terapii zajęciowej osób niepełnosprawnych z Gdańska, Tczewa i Kruszwicy. Prowadzona jest również współpraca z Liceum Plastycznym z Orłowa i Liceum Plastycznym z Supraśla, Szkołą Sztuk Pięknych i Galerią Sztuki Dziecięcej z Druskiennik.

W kalendarzu imprez stałych znajduje się 5 konkursów plastycznych o zasięgu wojewódzkim, w tym konkurs na szopkę bożonarodzeniową o najdłuższym, bo już dziesięcioletnim stażu. Organizowanych jest około 14 wystaw plastycznych rocznie. Są to wystawy zarówno amatorów, jak i uznanych artystów, a także osób niepełnosprawnych.

Dom Sztuki przeprowadza również konkurs polonistyczny i dwa konkursy recytatorskie:


  • dla dzieci młodszych na interpretację twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima,

  • dla młodzieży na interpretację twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.


Prowadzony jest także cykl "Bajki dla dzieci", którego idea zakłada zapraszanie znanych ludzi z dzielnicy do czytania bajek najmłodszym. W ofercie placówki znajdują się kursy języków obcych, bardzo dużym powodzeniem cieszą się też zajęcia sportowe.

Szopki Bożonarodzeniowe

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Honorowy patronat Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz.
Dom Sztuki GAK zaprasza do udziału w XIX edycji Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Do 4 grudnia czekamy na prace wykonane w dowolnych technikach: rzeźba w glinie, rzeźba w drewnie, ceramika, papieroplastyka, płaskorzeźba, malarstwo, techniki mieszane. Prace powinny być opatrzone metryczką z informacją: Imię i nazwisko autora, data urodzenia, adres domowy i telefon, adres szkoły lub ośrodka kultury, podpis matki, ojca lub opiekuna, imię i nazwisko instruktora /nauczyciela. Prace w trzech grupach wiekowych (7-10 lat, 11-14 lat, 15-19 oraz osoby niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych) ocenia komisja złożona z artystów plastyków. Na wernisaż połączony z wręczaniem nagród laureatom zapraszamy 12 grudnia o godzinie 14.00 do Domu Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25

OD: pią 12.12.14
DO: nie 21.12.14

Zobacz daty
14:00

INTERIOR and EXTERIOR

INTERIOR and EXTERIOR
Studenci wydziału fotografii Uniwersytetu Sztuk Użytkowych Kolegium Justinas Vienożinkis w Kownie (Litwa) prezentują swoje prace w Domu Sztuki w Gdańsku.
WERNISAŻ 10.10.2014R. (PIĄTEK) GODZ. 17.00 Dom Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25, Gdańsk

OD: pią 10.10.14
DO: pią 31.10.14

Zobacz daty
17:00

Bałtyk - zmienne oblicza

Zapraszamy serdecznie 22 sierpnia 2014r. o godzinie 18.00 do Domu Sztuki GAK na wernisaż wystawy fotografii Macieja Koniuszego „Bałtyk – zmienne oblicza”.
Wystawa potrwa do 15 września.
Dom Sztuki GAK ul. Stryjewskiego 25, 80 – 625 Gdańsk
58 307 31 44

22.08.14
piątek
18:00

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe