Dom Sztuki

Jesteś tutaj

Dom Sztuki to placówka Gdańskiego Archipelagu Kultury funkcjonująca w gdańskiej dzielnicy Stogi. Nasze działania skierowane są głównie na wszechstronną edukację kulturalną dzieci i młodzieży. Dominującą dziedziną jest tutaj taniec – od dziesięciu lat zapraszamy na zajęcia taneczne w różnych technikach: hip hop, oldschool, new style, house, poping, loocking, dancehall, jazz, taniec współczesny. Zajęcia prowadzone są przez znakomicie przygotowaną kadrę dla dzieci w wieku od 4 do 18 roku życia, a nasze zespoły mają na swoim koncie najwyższe nagrody na arenie międzynarodowej (dwa złote medale na festiwalu w Rzymie w 2014, Złota i Srebrna Jodła na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w 2015r i wiele innych).

80-607 Gdańsk Stogi,
ul. Stryjewskiego 25

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 12.00 - 20.00
tel. 58 307 31 44
domsztuki@gak.gda.pl
domsztuki.gak.gda.pl
Zapraszamy też na zajęcia plastyczne: malarstwo i rysunek, ceramika, prowadzone przez znakomitą gdańską artystkę plastyka i zajęcia muzyczne, tzn. naukę gry na flecie, pianinie, keyboardzie, gitarze. Na wszystkich chętnych czeka zespół muzyczny i teatralny. Organizujemy też warsztaty z szeroko pojętego „rzemiosła artystycznego” np. biżuteria artystyczna, filcowanie, dziewiarstwo, itp. dla każdego i w każdym wieku. Do uczestniczenia w takich warsztatach nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności, wystarczy chęć poznania czegoś nowego, nasi instruktorzy odpowiednio pokierują każdego zainteresowanego i pomogą mu stworzyć wyjątkowe rzeczy.

Piątki to dni dla zainteresowanych sztuką – wtedy można do nas zajrzeć na wernisaż wystawy, koncert lub seans filmowy.

Zawsze też można przyjść do Domu Sztuki z ciekawą propozycją – tak jak to było w trakcie projektu „Ja to bym... czyli Twój pomysł na dom kultury”.  Czekamy też na Wasze propozycje – jesteśmy otwarci i chętni do współpracy. 

Koncert Call System

Koncert legendarnego zespołu, który swoją karierę muzyczną rozpoczynał w latach 80. Utwory, które powstały na przestrzeni lat stanowią o dojrzałości muzyki grupy. Zespół koncertował m.in. na festiwalu w Jarocinie, na Fląder pop Festiwal, festiwalu Dla Ziemi oraz festival Metropolis. WSTĘP WOLNY

24.06.16
piątek
19:00

DZIEŃ DZIECKA w Domu Sztuki

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka w Domu Sztuki. Tradycyjnie zapraszamy najmłodszych do zabawy. W tym roku o dobre humory naszych pociech zadba Mateusz Stępniewski, instruktor tańca oraz tancerz.
W programie m.in. gry i zabawy ruchowe, konkursy oraz warsztat plastyczny.
Wstęp wolny.

01.06.16
środa
17:30

Wokół wzornictwa tatarskiego – warsztat ceramiczny

Zapraszamy na warsztat zatytułowany "Wokół wzornictwa tatarskiego" – warsztat ceramiczny, który jest impreza towarzyszącą wieczoru tatarskiego. Zapraszamy osoby dobrze odnajdujące się w pracy z gliną jak i debiutantów w tej dziedzinie. Warsztat poprowadzi Maja Gasperowicz, artystka, ceramik, rzeźbiarka, stały współpracownik Domu Sztuki oraz Plamy. Dla rodziców mamy niespodziankę: dla waszych maluchów przygotowaliśmy w sali obok czytanie baśni tatarskich lub jeśli lubią zabawy plastyczne mogą uczestniczyć w warsztacie razem z wami.
Wstęp wolny / czas: 2h

21.05.16
sobota
14:00

Wieczór Tatarski

W programie wieczoru:
Recital pieśni tatarskich w wykonaniu Susanny Mustafayevy,
Skąd się wzięli Tatarzy w Rzeczypospolitej, jaka jest ich kultura, tradycje i dziedzictwo? – prelekcja Omara Asanowicza wiceprezesa Narodowego Centrum Kultury Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej,
Majre Meżuewa, politolożka, opowie o deportacji Tatarów Krymskich
oraz
degustacja tatarskich przysmaków,
prezentacja tradycyjnych strojów oraz muzyki tatarskiej,
ekspozycja zatytułowana „Deportacja Tatarów Krymskich 18 maj 1944”,
prezentacja zdjęć Zbyszka Petraka. zapraszamy także na towarzyszące wieczorowi warsztaty.
Wstęp wolny (więcej informacji w pełnym opisie)

21.05.16
sobota
16:00

Inspiracje – malarstwo Marii Świderek

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarskiej Marii Świderek zatytułowanej „Inspiracje”. Prezentowana w naszej galerii artystka maluje techniką olejną i akrylem, a jej ulubione tematy to martwa natura oraz pejzaż. Autorka doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem prof. W. Łajminga, mgr K. Onak, mgr St. Olesiejuka. W 2004r w Centrum Kształcenia Kadr otrzymała dyplom na kierunku Plastyka. „Miniatura jest moją ulubioną formą wypowiedzi tkackiej. (…) Moim ulubionym malarzem jest Paul Cezanne.” – mówi o sobie autorka.
Wstęp wolny

13.05.16
piątek
18:00

Światłoczułość

Lubisz Stogi? Lubisz fotografować?
Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu "Światłoczułość".
W tym roku w ramach projektu "Zrozumieć sierpień" przygotowujemy wystawę fotograficzną, której wiodącym tematem będą portrety mieszkańców Stogów.
Zamierzamy sportretować nie tylko popularne osobowości z naszej dzielnicy, ale i każdego mieszkańca, który ma na to ochotę.
MOŻESZ:
wziąć udział w spacerze i wspólnym fotografowaniu
lub przesłać do naszej placówki zdjęcie/a portretowe osób, które mieszkają lub działają na Stogach.
Na zgłoszenia do udziału w projekcie czekamy do 15 maja 2016 roku, pod adresem:
katarzyna.andrulonis@gak.gda.pl /
grazyna.kunicka@gak.gda.pl /
więcej informacji: 58 307 31 44

15.05.16
niedziela
20:00

Dom Sztuki Seniorów - Dobre spotkania 60 +

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów poszukujących dobrze i miło spędzonego czasu.
Celem „Dobrych spotkań 60 plus” jest stworzenie grupy zaprzyjaźnionych ze sobą osób, które spędzając razem czas uczą się od siebie nawzajem, przypominają dawno porzucone umiejętności i przede wszystkim dobrze się bawią.
Do tej pory wspólnie napisaliśmy projekt do Centrum Wolontariatu, uczylismy się decoupage, wysłuchaliśmy recitalu pieśni tatarskich... a co w tym tygodniu? Przekonajcie się sami!
WSTĘP WOLNY

21.04.16
czwartek
15:00

Zajęcia umuzykalniające: rytmika

Najmłodsze dzieci zapraszamy do udziału w zajęciach umuzykalniających. Rytmika rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową. Podczas zajęć dzieci tańczą śpiewają, pogłębiają swoją wiedzę o świecie oraz przede wszystkim kształtują swój słuch muzyczny.
Zajęcia odbywają się pod okiem - pedagoga, muzyka, wokalistki oraz dyrygenta chórów dziecięcych Pani Susanny Mustafayeva. Zainteresowanych prosimy o wizytę w naszym biurze (Dom Sztuki GAK, ul Stryjewskiego 25, Gdańsk Stogi) lub kontakt telefoniczny (58 307 31 44). Zajęcia są płatne: 39 zł / miesiąc. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w sali baletowej Domu Sztuki GAK

OD: śr 13.04.16
DO: śr 29.06.16

Zobacz daty
15:15

Zajęcia muzyczne: pianino

Wszystkim zainteresowanym naukę gry na pianinie proponujemy zajęcia muzyczne odbywające się pod okiem - muzyka, wokalistki, dyrygenta chórów dziecięcych Panią Susanną Mustafayeva. Jeśli Ty lub Twoje dziecko chcecie rozpocząć naukę gry na instrumencie prosimy o wizytę w naszym biurze (Dom Sztuki GAK, ul Stryjewskiego 25, Gdańsk Stogi) lub kontakt telefoniczny (58 307 31 44). Zajęcia są płatne: 78 zł / miesiąc (dwie godziny tygodniowo). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku w naszej pracowni muzycznej. Indywidualne terminy i godziny lekcji ustalane są bezpośrednio z instruktorem.

OD: pon 11.04.16
DO: czw 30.06.16

Zobacz daty
15:00

Strony

Zajęcia Stałe