Dom Sztuki

Jesteś tutaj

Dom Sztuki działa w gdańskiej dzielnicy Stogi. Jest placówką której działania skierowane są głównie na edukację plastyczną i muzyczną. Obok zajęć z rysunku, malarstwa i ceramiki, prowadzonych przez wybitnych artystów plastyków, proponuje również naukę gry na instrumentach: gitarze, pianinie, keyboardzie, perkusji, flecie, akordeonie. W placówce pracuje kilka amatorskich zespołów muzycznych, organizowane są również warsztaty teatralne w dwóch grupach: dzieci młodsze, młodzież, a także warsztaty wokalne.

80-607 Gdańsk Stogi,
ul. Stryjewskiego 25

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 12.00 - 20.00
tel. 58 307 31 44
domsztuki@gak.gda.pl
domsztuki.gak.gda.pl
Dom Sztuki współdziała z warsztatami terapii zajęciowej osób niepełnosprawnych z Gdańska, Tczewa i Kruszwicy. Prowadzona jest również współpraca z Liceum Plastycznym z Orłowa i Liceum Plastycznym z Supraśla, Szkołą Sztuk Pięknych i Galerią Sztuki Dziecięcej z Druskiennik.

W kalendarzu imprez stałych znajduje się 5 konkursów plastycznych o zasięgu wojewódzkim, w tym konkurs na szopkę bożonarodzeniową o najdłuższym, bo już dziesięcioletnim stażu. Organizowanych jest około 14 wystaw plastycznych rocznie. Są to wystawy zarówno amatorów, jak i uznanych artystów, a także osób niepełnosprawnych.

Dom Sztuki przeprowadza również konkurs polonistyczny i dwa konkursy recytatorskie:


  • dla dzieci młodszych na interpretację twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima,

  • dla młodzieży na interpretację twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.


Prowadzony jest także cykl "Bajki dla dzieci", którego idea zakłada zapraszanie znanych ludzi z dzielnicy do czytania bajek najmłodszym. W ofercie placówki znajdują się kursy języków obcych, bardzo dużym powodzeniem cieszą się też zajęcia sportowe.

Opowiem Ci...

Opwiem Ci... wystawa artystów nieprofesjonalnych reprezentujących Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej "Nowiny", Dom Pomocy Społecznej z ul. Starogardzkiej oraz Dom Pomocy Społecznej "Ostoja" z gdańskich Stogów.
Wernisaż wystawy 28 sierpnia 2015r. o godzinie 14.00. Wystawę mozna oglądać do 18 września. Serdecznie zapraszamy

28.08.15
piątek
14:00

Nadmorskie klimaty

Zbigniew Petrak fotografuje „od zawsze”; fotografuje wszystko i wszędzie – bo lubi, bo jest pasjonatem, bo jest w tym dobry.
Swoje zdjęcia pokazywał w galeriach i przestrzeniach wystawienniczych Gdańskiego Archipelagu Kultury, Bibliotekach, w American Corner oraz na wystawie plenerowej na Litwie. Brał udział w Oruńskich Warsztatach Fotograficznych; aktualnie uczestniczy w zdarzeniu fotograficznym Światłoczułość animowanym przez Dom Sztuki GAK.
Na stałe współpracuje z portalem Moja Orunia i z Dworkiem Artura GAK,co sprawia, że jest aktywnym uczestnikiem i dokumentalistą większości wydarzeń w dzielnicy.

Prezentowane na wystawie pt. „ Nadmorskie klimaty” zdjęcia ukazują nam morze w różnych porach roku, widziane z różnych „ brzegów”, z tym co mu przypisane z natury i przez człowieka
i przez człowieka zatrzymane w kadrze.

Zapraszamy 3 lipca o godzinie 18.00 do Domu Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25. Wystawę oglądać można do 24 lipca br.

OD: pią 03.07.15
DO: pią 24.07.15

Zobacz daty
18:00

Lato w Domu Sztuki GAK

Tegoroczne Lato w Domu Sztuki GAK to atrakcyjne zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci i młodzieży. Fotografia, podstawy filmowania i udźwiękowiania filmu, teatr cieni, trochę muzyki - będą bębny, ale też kulinarne warsztaty i bardzo wiele różnych innych atrakcji.

OD: pon 06.07.15
DO: pią 17.07.15

Zobacz daty
11:00

Józef Izydor Dobrowolski. Malarstwo

Józef Izydor Dobrowolski – malarstwo, pastel. 23 wystawy indywidualne i liczne wystawy zbiorowe. W 1987 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej Polski Południowo-Wschodniej za obraz „Pieta”. Wiele jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Wernisaż wystawy 15 maja 2015 o godz. 18.00 w Domu Sztuki GAK. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 20.00 do 10 czerwca. Zapraszamy

OD: pią 15.05.15
DO: śr 10.06.15

Zobacz daty
18:00

Światłoczułość

Stogi z nowej perspektywy - perspektywy aparatu fotograficznego. Dom Sztuki GAK zaprasza wszystkich zainteresowanych naszą dzielnicą na spacery fotograficzne. Odbędą się one w dwóch terminach:

06.05.2015 r. (środa) - zbiórka o godzinie 15:00 pod Domem Sztuki GAK - sfotografujemy ciekawe i bliskie nam miejsce w dzielnicy - i te z historią (czasem tylko naszą), i te urokliwe, i te nagle odkryte...

20.05.2015 r. (środa) - zbiórka o godzinie 15:00 przed Domem Sztuki GAK - zmierzymy się z Dwiema Stronami Okna - sfotografujemy okna i widoki przez nie.

Zabierzcie ze sobą własny sprzęt fotograficzny!

Zdjęcia wykonane podczas spacerów pokażemy na wystawie w Domu Sztuki GAK.

OD: śr 06.05.15
DO: śr 20.05.15

Zobacz daty
15:00

TEATR IMPROWIZACJI

Teatr Improwizacji
Improwizacje teatralno - kabaretowe są sztuką niełatwą, ale przy tym niezwykle ekscytującą i diabelnie śmieszną.
Gry improwizowane znane są co niektórym z takich programów jak "Whose line is it anyway", czy "I kto to mówi", a chodzi w nich o to, by z pomocą sugestii publiczności stworzyć błyskotliwe, zabawne i wciągające sceny często na bazie tylko jednego słowa. Widzowie rządzą - swoimi pomysłami rzucają występującym koła ratunkowe, jak i kłody pod nogi. Odważyłbyś się?
Improwizatorzy trenują na co dzień pod okiem Małgorzaty Różalskiej w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.
Przyjdź, rzuć hasło i patrz, jak rozkwita na scenie za sprawą tej kreatywnej bandy!
Improwizatorzy:
Emilia Szydłowska,
Jakub Suchecki,
Marta Bukowska,
Agnieszka Kuśmirak,
Marysia Przybylska,
Rafał Kaczmarski,
Klaudia Gostkowska,
Klaudia Przetacka,
Julia Rachwalska,
Mikołaj Grażul,

Prowadzenie Małgorzata Różalska

24.04.15
piątek
18:30

OBLICZA NATURY

OBLICZA NATURY to nowy cykl grafik znakomitej gdańskiej artystki Elżbiety Kowalskiej – Matuszewskiej. Prace wykonane techniką wklęsłodruku/ karborund+ sucha igła, akwaforta, akwatinta, linoryt/, po raz pierwszy wystawione zostaną w Domu Sztuki GAK. W technice karborundu można odbić 4-5 grafik Na wystawie zostaną pokazane matryce z odbitkami.
Elżbieta Kowalska - Matuszewska urodziła sie w Jeziorach Wielkich na Kujawach.
Jest absolwentką PWSSP/ASP w Gdańsku.
Swoją twórczość prezentowała na 36 wystawach indywidualnych i ponad 200 zbiorowych - krajowych i międzynarodowych, otrzymała 18 nagród w konkursach grafiki warsztatowej.
Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach.
Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, Miasta Gdańska, współtwórczynią Triennale Grafiki Krajów Nadbałtyckich i współautorką książki "Grafika Gdańska", uczestniczką działań artystycznych na rzecz miasta, animowanych przez Panią Marię Borkowską - Flisek
i plenerów międzynarodowych.
W 2011 r. otrzymała nagrodę Artystyczną Marszałka Województwa Pomorskiego

OD: pią 17.04.15
DO: pią 08.05.15

Zobacz daty
18:00

Pianino i gitara basowa

NABÓR TRWA:
Proponujemy naukę gry na gitarze akustycznej, gitarze basowej oraz pianinie.
Zapisy na naukę gry na pianinie i gitarze basowej telefoniczne lub osobiste ze względu na indywidualny charakter zajęć.
Zajęcia przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży.

prow. Julia Abdul-Samad
oraz
prow. Maciej Sadowski - Kontrabasista, kompozytor. Absolwent Akademii muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Wszechstronny i kreatywny muzyk, swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych. Swoje doświadczenie zdobywał współpracując z ponad stoma zespołami występując w niemal każdym zakątku Europy. Muzyk sesyjny, bardzo aktywnie udzielającym się na trójmiejskiej scenie jazzowej. Współpracował/współpracuje z: Filharmonią Bałtycką, Sopocką Orkiestrą Kameralną, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Big Bandem Leszka Kułakowskiego, Gdyńską Orkiestrą Kameralną; zespołami: Maciej Sikała Trio, Marcin Gawdzis Quintet (debiutancki album został nominowany do Fryderyków w 2013r.), Szymon Łukowski Quintet, zespół Cezarego Paciorka, Sekstans, Annutara, Laboratorium Pieśni, Klezmoret, Almost Jazz Group, Milonga Baltica, Piaf po Polsku, Dario Alberti & The Immigrants. Jako muzyk sesyjny nagrał kilkanaście albumów studyjnych. Kawosz, suwalczanin, brodacz.

Zajęcia płatne

OD: czw 05.03.15
DO: wt 30.06.15

Zobacz daty
14:00

Teatr Ruchu

Teatr Ruchu
Środa, godz. 20:00
czas trwania zajęć: 1h

Jeśli interesujesz się jogą i ciekawymi formami ruchu lub po prostu ciekawią cię ale nigdy nie próbowałaś/łeś, to PRZYJDŹ na zajęcia do Domu Sztuki GAK. ZOBACZ jak można panować nad własnym ciałem lub ile energii mogą dać proste ćwiczenia oddechowe. SPRÓBUJ i dowiedz się jakie to łatwe!
Zajęcia poprowadzi Anna Wysocka, profesjonalna trenerka jogi i dietetyczka, właścicielka Centrum Turystyki I Rekreacji Fitifionka – fitifionka.pl.

OD: czw 05.02.15
DO: wt 30.06.15

Zobacz daty
20:00

Wielkanocne tradycje - roztrzygnięcie konkursu i wernisaż wystawy

Dom Sztuki GAK zaprasza do udziału w konkursie
„WIELKANOCNE TRADYCJE” XI edycja
Nasz adres: Dom Sztuki , Gdański Archipelag Kultury
(ul. Stryjewskiego 25,
80 – 625 Gdańsk,
tel./fax 58 307 31 44)

1. Technika wykonania: dowolna;
2. Prace muszą być opisane: imię i nazwisko, wiek, adres, telefon szkoły, domu kultury lub domowy;
3. Wiek uczestników: 7 – 19 lat;
Przewidziano podział na 3 grupy wiekowe:
7 – 10 lat, 11 – 14 lat, 15 – 19 lat;
4. Termin dostarczania prac – 20 marca 2015 r.
5. Prace ocenia komisja złożona z artystów plastyków;
6. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi
27 marca 2015 r.; o godz. 1400 w Domu Sztuki ul. Stryjewskiego 25, Gdańsk.

27.03.15
piątek
14:00

Strony