Plama

Jesteś tutaj

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami - to Plama - kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje Obrazy Ogniem Malowane, Festiwal Monodram Monoblok, cykl: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Natomiast latem, Plama, rozlewa tę swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk Zaspa

Godziny otwarcia:
PON-PT 9:00 - 20:00
NDZ 16:30 - 18:30
tel. 58 557 42 47
plama@gak.gda.pl
plama.art.pl

Plama szerzy działania wewnątrz i na zewnątrz: Dziecięcy Pchli Targ, Festiwal Mono/Duo, Slam Poetycki, wernisaże, koncerty, spektakle teatralne dla doroslych i dla dzieci, spotkania z podróżnikami. Plama to także zajęcia ceramiczne, linoryt, teatr dla młodzieży, tkanina artystyczna, rysunek i malarstwo, chór dla dorosłych, warsztaty bębniarskie z Rodriguezem.

Będąc, w wakacje, w Gdańsku koniecznie musicie udać się na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W ramach akcji performatywno-teatralnych: warto wpaść (w styczniu) pod pomnik Jana Heweliusza i świętować razem z Plamą i miastem Gdańsk jego Urodziny. Jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicy Pilotów 11 - wstąpcie do Plamy, warto nawet dla samego artystycznego stylu tego miejsca! Poczujecie się jak zaspiańska bohema ;)Zaduszki jazzowe

W ramach projektu "Kultura w sąsiedztwie" zapraszamy na koncert zaduszkowy, podczas którego zabrzmią utwory 
m.inn. Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Grzegorza Ciechowskiego czy Zespołu Maanam.
 
Klasyka polskiej piosenki w lekko jazzowych aranżacjach. Klimatyczny wieczór z piosenką, przy akompaniamencie fortepianu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych, to czas na pozostawienie słuchacza ze słowem i dźwiękiem, który stworzyli wielcy artyści polskiej sceny muzycznej.
 
Swoją interpretację przedstawią  Państwu:
30.10.19
środa
19:00

Koncert: Signal from Europa

 W ramach cyklu Muzyka w Blokowisku „Plama” Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert zespołu Signal from Europa.

 

Bilety w cenie 15 zł dostępne na www.bilety24.pl.

Signal from Europa - post-rockowo-ambientowa młoda kapela z Trójmiasta, która powstała latem 2013 r. W 2016 r. światło dzienne ujrzało ich pierwsze wydawnictwo - album pt.: "Dusty Monuments", który zdobył pochlebne recenzję zarówno w kraju jak i za granicą.

17.10.19
czwartek
20:00

V Festiwal Literacki "Fala Poprzeczna"

Zapraszamy na V Festiwal literacki Fala Poprzeczna!

Od 25 do 27 października czeka nas literackie szaleństwo – znakomici goście:

Andrzej Sosnowski, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Joanna Mueller, Adam Kaczanowski, Maciej Melecki i inni.

Poza tym:

- najciekawsze debiuty ostatniego roku,

- Turniej jednego wiersza,

- Slam, Open-mic

- jam poetycki.

Na zakończenie spacer literacki po Gdańsku.

25.10.19
piątek
18:00

Świetlica kreatywna: "Rysownik z bajki"

Zapraszamy na ilustratorski warsztat kreatywnego pisania ,,Rysownik z bajki’’ dla dzieci (8-11 lat).
Warsztat będzie jak z bajki!

Chcemy przekazać dzieciom, że wyobraźnia jest bardzo ważna! i trzeba z niej jak najwięcej korzystać. Będzie bajkowo, smacznie i kolorowo. Chcemy również pokazać dzieciom, że ich zdanie jest bardzo ważne i ośmielić je do wyrażenia siebie artystycznie oraz intelektualnie.

07.10.19
poniedziałek
17:00

Świetlica kreatywna: Torby i akcesoria z banerów

Zapraszamy na warsztaty szycia toreb i akcesoriów z banerów. Będziemy przetwarzali niepotrzebne materiały reklamowe w myśl trendu zerowaste i zachęcali do samodzielnego szycia drobnych akcesoriów za pomocą igły i nitki.

Zapraszamy dzieci wraz z dorosłym opiekunem, który będzie pomagał w realizacji zadania oraz młodzież i dorosłych. Zależy nam, by warsztat był także międzypokoleniową wymianą doświadczeń i sprzyjał integracji. Wspólnie dzieci i dorośli będą mieli okazję uszyć sobie unikatowe przedmioty i zapoznać się z pojęciem upcyklingu.

14.10.19
poniedziałek
17:30

Świetlica kreatywna: Cyjanotypia - malowanie światłem

Cyjanotypia?! Jeszcze nie wiecie co to?!
Serdecznie zapraszamy na warsztaty "Malowania światłem", które pomogą Wam się dowiedzieć!

Cyjanotypia to technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza, charakteryzująca się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim, tworzonym przez błękit pruski.

Uczestnicy zajęć będą tworzyli własne kompozycje pod okiem instruktorki.

Uczestnicy: od 6 do 106 lat
Prowadzące: Magdalena Nowak

13.10.19
niedziela
12:00

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe