Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność placówki ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
pon. -pt. 10.00 - 20.00
tel./fax.: +48 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
projektornia.art.pl
Projektornia GAK prowadzi szereg zajęć stałych, których adresatami są zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Uczestnicy zajęć współtworzą także formacje artystyczne:

- Centrum Gimnastyki Artystycznej,

- Teatr Młoda Projektornia,

- Teatr Seniora.

Jakiego typu imprezy organizujemy?

- wydarzenia cykliczne takie, jak: wystawy, koncerty, spektakle teatralne, spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe, konkursy

- imprezy plenerowych o zasięgu lokalnym takie, jak: Jodowanie czy Święto Ulicy Północnej

- projekty edukacyjne skierowane do lokalnych szkół

 

W klubie znajduje się również  półka bookcrossingowa.

Jodowanie

Cykl weekendowych koncertów muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej, organizowany we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku w Parku im. J.J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie. Jubileuszowe Jodowanie odbędzie się pod hasłem 50 utworów na 50-lecie GAK-u.
05.08.17
sobota
18:00

Święto ulicy Północnej

Wydarzenie plenerowe, które wpisało się na stałe w działania Projektorni GAK. Wyjście z ofertą w otwartą przestrzeń będzie możliwością do kontynuowania jubileuszu GAK-u i zachęcania do brania udziału w naszych wydarzeniach stałych.
08.07.17
sobota
17:00

Koncert Rodziny Nowickich

Projektornia GAK zaprasza na koncert niezwykle utalentowanej rodziny Nowickich. Na scenie wystąpi osiem osób – trzy pokolenia muzykalnej rodziny.

                  Barbara Stefaniuk – Nowicka – fortepian

                  Jerzy Nowicki – śpiew

                  Karolina Piątkowska – Nowicka – skrzypce

                  Piotr Nowicki – fortepian

                  Paweł Nowicki– wibrafon

                  Zosia Nowicka – fortepian

                  Helenka Nowicka – fortepian

                  Marysia Nowicka – skrzypce

24.03.17
piątek
18:00

W ślady mistzów

Zapraszamy na kolejną wystawę organizowaną w ramach obchodów pięćdziesięciolecia GAK. Dom kultury to niezwykła instytucja, którą tworzą ludzie korzystający z jego działalności. To w nich kształtują się wielkie talenty, wiedza, a czasami po prostu piękne wspomnienia z chwil spędzonych w tym miejscu.
Wychowankami domu kultury z Brzeźnie sa artyści, sportowacy a nawet mistrzowie świata! Dlatego tym razem wystawa zostanie poświęconą osobom, które zdobywały wiedzę i kształtowały swoje talenty artystyczne podczas pozaszkolnych zajęć w Projektorni GAK (wcześniej Cebulce GAK). Na wernisażu planowane jest także spotkanie z tymi osobami.
Wernisaż wystawy - 3 marca 2017 o godzinie 18:00.
Ekspozycja do 3 kwietnia 2017.
Wstęp wolny.

OD: pią 03.03.17
DO: wt 04.04.17

Zobacz daty
14:00

Symfonia Barw

Impreza muzyczno-plastyczna adresowana do uczniów szkół z Brzeźna i Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrzeszczu. Zapraszamy do konfrontacji dwie dziedziny sztuki w celu nawiązania dialogu form. W potocznym myśleniu wiemy, że tony niskie można zobrazować ciemnymi barwami, a tony wysokie, odczytywane jako dźwięki wesołe, kolorami jasnymi. Wspólnie z uczniami sprawdzimy czy te  wyobrażenia są prawdziwe.

27.03.17
poniedziałek
12:00

W ślady mistrzów

Zapraszamy na kolejną wystawę organizowaną w ramach obchodów pięćdziesięciolecia GAK. Dom kultury to niezwykła instytucja, którą tworzą ludzie korzystający z jego działalności. To w nich kształtują się wielkie talenty, wiedza, a czasami po prostu piękne wspomnienia z chwil spędzonych w tym miejscu.

Dlatego tym razem wystawa zostanie  poświęconą osobom, które zdobywały wiedzę i kształtowały swoje talenty artystyczne podczas pozaszkolnych zajęć w Projektorni GAK (wcześniej Cebulce GAK). Na wernisażu planowane jest także spotkanie z tymi osobami.

03.03.17
piątek
18:00

Gruzja - moja miłosć!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie podróżnicze z Panią Joanną Juszczuk.
Wstęp wolny!

"Opowiem o Gruzji. Swojej. Pewnie nie całkiem obiektywnie. I o sobie opowiem. Bo to Gruzja zmieniła moją głowę. Wywróciła życie. Kaukaz otworzył perspektywy. Wyostrzył spojrzenie. Dodał skrzydeł. Uzmysłowił przemijanie.

Opowiem o ludziach. Tych tam, i tych tu, których zarażam i zamęczam niekiedy. Gruzją. Krajem Kartlów.

Krajem, wcale nie mlekiem i miodem płynącym. Krajem prostym. Jasnym. Krajem dla ludzi. Krajem ociekającym radością życia, w którym emerytura wynosi 70 usd! Narodem którego duma i świadomość własnej historii winna być wzorem dla wielu.

Gruzja. Równa się Wolność. Dokładnie tak. Tam poczułam, że wszystko w moim życiu zależy wyłącznie ode mnie. Tam, nabrałam świeżego spojrzenia na swoje potrzeby, zmieniłam priorytety. Rzeczy niegdyś ważne tu – stały się nie tyle błahymi, co…bezproblemowymi. Dystans. To dokładnie to słowo. Przeszeregowanie priorytetów.

Gruzja. Z perspektywy Kaukazu świat wygląda inaczej. Inaczej wygląda człowiek. W zderzeniu biedy materialnej z bogactwem natury, a przede wszystkim z nieprzeliczalnymi na kasę przymiotami człowieczeństwa – doznałam iluminacji.

Tak. Taka właśnie jest Moja Gruzja. To do niej wracam już na wiosnę, po raz nasty. To do niej tęsknię nieprzytomnie. Dnia każdego.

Gruzja Moja Miłość – bezapelacyjnie!"

20.02.17
poniedziałek
18:00

Nakręć się - rozdanie nagród

Zapraszamy serdecznie na uroczystość rozdania nagród i ogłoszenie wyników VII edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego "Nakręć się!".

Nadesłane brazy dotyczyły pasji lub wydarzeń, które zainspirowały autorów do działania. W konkursie brały udział zarówno filmy wykonane profesjonalnie, jak i te stworzone przy użyciu domowych technik. To już siódma edycja konkursu. Tak jak ubiegłych latach, napłynęło do nas mnóstwo prac z całej Polski. Różnorodność tematyki nadsyłanych filmów jest ogromna.  Po ogłoszeniu wyników odbędzie sie także pokaz najlepszych filmów.

10.02.17
piątek
18:00

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe