Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność placówki ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
pon. -pt. 10.00 - 20.00
tel./fax.: +48 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
projektornia.art.pl
Projektornia GAK prowadzi szereg zajęć stałych, których adresatami są zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Uczestnicy zajęć współtworzą także formacje artystyczne:

- Centrum Gimnastyki Artystycznej,

- Teatr Młoda Projektornia,

- Teatr Seniora.

Jakiego typu imprezy organizujemy?

- wydarzenia cykliczne takie, jak: wystawy, koncerty, spektakle teatralne, spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe, konkursy

- imprezy plenerowych o zasięgu lokalnym takie, jak: Jodowanie czy Święto Ulicy Północnej

- projekty edukacyjne skierowane do lokalnych szkół

 

W klubie znajduje się również  półka bookcrossingowa.

Święto Polskiej Niezapominajki

Projektornia GAK kolejny raz zaprosiła dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli, by razem z nimi obchodzić Święto Polskiej Niezapominajki. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie rola owoców i warzyw w prawidłowej diecie człowieka. Dzieci podczas zabawy poznają korzyści wynikające ze zdrowego odżywiania.
Święto Polskiej Niezapominajki zainicjował w 2002 roku redaktor Programu 1 Polskiego Radia – Andrzej Zalewski. Niezapominajka swoją nazwą odwołuje się do pamięci. Należy pamiętać o najbliższych, o osobach, które cenimy, a także o związku człowieka z naturą i konieczności chronienia środowiska.

16.05.16
poniedziałek
10:30

Wernisaż wystawy kap łóżkowych

Podczas międzypokoleniowego projektu „Łóżkowe opowieści” realizowanego w Projektorni GAK powstało aż dwadzieścia patchworkowych kap łóżkowych. Wreszcie czas pochwalić się efektami! Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy kap stworzonych dzięki wielomiesięcznej współpracy seniorek i młodszych pań. Wernisaż uświetni koncert muzyków z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się na plaży w Gdańsku Brzeźnie (wejście 43 – 44).
Wstęp wolny.

Po wernisażu wystawa zostanie przeniesiona do Projektorni GAK (ul. Dworska 29a w Gdańsku Brzeźnie), gdzie będzie można ją obejrzeć do 17 czerwca.

20.05.16
piątek
18:00

Zajęcia tkackie

Rozpoczynamy nabór na zajęcia tkackie.
Podczas spotkań uczestnicy zajmą się tkaniną użytkową (dywaniki, chodniki, tkaniny nowoczesne). Poznają różne techniki tkackie. Na początek taniny z bawełny różnokolorowej i pasów dżinsowych, finalnie samodzielnie zaprojektują kolorowe dywany. Powstałe na warsztatach dywaniki będą piękną i modną ozdobą do łazienki lub przedpokoju.
Prowadząca - Ewa Sienkiewicz
Zajęcia będą się odbywały w majowe środy: 11, 18 i 25 maja w godzinach 17.00-19.00.

11.05.16
środa
17:00

Gdańsk w filmie

Zapraszamy na spotkanie poświęcone filmom, w których znaczącą rolę odgrywa Gdańsk. Poprowadzi je Paweł Biliński,absolwent filologii polskiej, a obecnie doktorant Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie przygotowuje rozprawę o autotematyzmie w polskim kinie. Opowie o tym, jak wiele różnych wizerunków naszego miasta możemy odkryć w historii kina i filmie współczesnym.

Paweł Biliński przez kilka lat działał jako członek Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG „Miłość Blondynki” i współorganizował retrospektywy twórczości Przemysława Wojcieszka, Krzysztofa Zanussiego, Łukasza Barczyka i innych. Od dłuższego czasu zajmuje się edukacją filmową w Klubie Żak. Był jednym z pomysłodawców i redaktorów internetowego programu o kinie „Amatorzy TV”. Jest stałym współpracownikiem magazynu „EKRANy”; publikował też na łamach „Blizy”, „Lampy”, „Panoptikum” i portalu edukacjafilmowa.pl

09.05.16
poniedziałek
18:00

W czasie deszczu dzieci się nudzą

Powstałe przed laty dla telewizji i radia programy Starszych Panów mają dziś swoje zdumiewające życie. Partyturami Jerzego Wasowskiego entuzjazmują się muzycy, a teksty Jeremiego Przybory znakomicie nadają się do uteatralnienia- jeśli tylko zespół wykonawczy im sprosta. Wyzwaniu z powodzeniem stawili czoła: Dorota Lulka, Paweł Nowak i Maciej Sadowski. „W czasie deszczu dzieci się nudzą” - jest zabawnym i błyskotliwym programem złożonym z ulubionych, dialogów i scenek, łączących popularne piosenki takie jak „ Rodzina”, „Addio pomidory” czy „Przeklnę cię”. Wykonawcy prezentują ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji.

06.05.16
piątek
18:00

Wystawa prac Jakuba Ostoja-Lniskiego

Jakub Ostoja-Lniski student IV roku Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na wystawie pt. "Czarne/czarne" pokazuje zestaw prac rysunkowych przygotowany specjalnie do tej wystawy, wykonanych w Pracowni Rysunku Intermedialnego prowadzonego przez prof. Janinę Rudnicką (asystent dr Adriana Majdzińska).

22.04.16
piątek
18:00

Taternictwo Jaskiniowe - spotkanie z podróżnikami

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Grotołazami z Sopockiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, podczas którego opowiedzą oni o swoich górskich wyprawach. Zaprezentują zdjęcia z podróży oraz sprzęt, który umożliwia im zrealizowanie ich niełatwych celów. Członkowie Klubu zdobywają nie tylko tatrzańskie jaskinie, ale także biorą udział i organizują również wyprawy zagraniczne.

18.04.16
poniedziałek
18:00

Słoniowe ucho

Zaproszeni uczniowie pobliskich szkół wezmą udział w lekcji muzyki na wesoło. Poprzez zabawy i zagadki muzyczne, naukę i wspólne śpiewanie piosenek, dzieci będą miały okazję poznać instrumenty z dawnych wieków, takie jak:  skrzypce barokowe, flet traverso czy szpinet.

12.04.16
wtorek
10:00

Pozytyw - wywołaj uśmiech!

POZYTYW - Społeczna wystawa prywatnych zdjęć pod hasłem ”wywołaj uśmiech”.
Projektornia Gdański Archipelag Kultury serdecznie zaprasza do udziału w otwartej dla wszystkich wystawie fotograficznej pt. ”Pozytyw”
Do uczestnictwa w wystawie zachęcamy wszystkie osoby chcące i mogące zaprezentować zdjęcie ze swoich domowych zbiorów fotograficznych, na którym uwieczniony jest pozytywny moment życia, sytuacja wprawiająca w dobry nastrój, przywołująca miłe wspomnienia i uśmiech.

Podczas spotkania wernisażowego w miłej atmosferze będzie można podzielić się historią związaną ze zdjęciem. Na zdjęcia czekamy do środy 30 marca 2016. Spotkanie wernisażowe odbędzie się 1 kwietnia 2016 o godzinie 18.00
Miejsce: Projektornia GAK Gdańsk Brzeźno ul.Dworska 29 a, tel.58 343 46 91

01.04.16
piątek
18:00

Albania - piekna nieznajoma (spotkanie z podróżnikiem)

Podróżnik - Andrzej Pasławski podzieli się swymi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa z wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.
O tym w jaki sposób Albania zostanie zaprezentowana podczas spotkania mówi sam jego bohater:
„Albanię przemierzam z rodziną od wielu lat i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.
Pokażę Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie siedemdziesięciu kilometrów to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem.”

14.03.16
poniedziałek
17:00

Strony