Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność placówki ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
pon. -pt. 10.00 - 20.00
tel./fax.: +48 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
projektornia.art.pl
Projektornia GAK prowadzi szereg zajęć stałych, których adresatami są zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Uczestnicy zajęć współtworzą także formacje artystyczne:

- Centrum Gimnastyki Artystycznej,

- Teatr Młoda Projektornia,

- Teatr Seniora.

Jakiego typu imprezy organizujemy?

- wydarzenia cykliczne takie, jak: wystawy, koncerty, spektakle teatralne, spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe, konkursy

- imprezy plenerowych o zasięgu lokalnym takie, jak: Jodowanie czy Święto Ulicy Północnej

- projekty edukacyjne skierowane do lokalnych szkół

 

W klubie znajduje się również  półka bookcrossingowa.

Teatralny piątek dla dzieci

Zapraszamy dzieci na "Teatralny piątek". Wydarzenie, w ramach którego odbędą się dwa spektakle. Pierwszy z nich, to "Tęsknota" przygotowany przez Teatr Młoda Projektornia. Drugi to "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Teatru Barnaby.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

21.04.17
piątek
17:00

Mama Go dla dzieci

 

Projekt Mama Go dla Dzieci to niepowtarzalny program muzyczny dedykowany najmłodszym odbiorcom ale z całą pewnością i starsi fani muzyki łączącej elementy

dźwięków etnicznych, jazzowych i funkowych będą się dobrze bawić.

Oryginalny, niemalże „afrykański” ciepły alt Mama Go, bogate instrumentarium i elementy improwizacji pobudzają wyobraźnię. Autorskie utwory oraz znane, niebanalnie zaaranżowane „przeboje” muzyki dziecięcej oswajają dzieci z nieco ambitniejszą formą muzyczną. Dobra zabawa. Muzyczna edukacja.

28.04.17
piątek
10:30

Bliżej designu - wernisaż wystawy projektowej

Projekt interdyscyplinarny "Bliżej Designu" 

 

Interdyscyplinarny projekt "Bliżej Designu" powstał w wyniku współpracy Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej z Gdańskim Archipelagiem Kultury. Inicjatywa ma na celu przybliżyć znaczenie i współczesną rolę designu. Projekt "Bliżej Designu" zawiera cykl autorskich prelekcji
i warsztatów projektowych połączonych z wystawą prac studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Powyższe działania będą miały miejsce w siedzibie GAK według następującego harmonogramu.

 

Program:

 

data

Wydarzenie

Miejsce realizacji

GAK

07.04 2017

 

Wystawa prac studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej „Bliżej designu”.

07.04.17-10.05.2017

Kurator wystawy: dr Magdaleny Berlińskiej, IWPK

Wernisaż wystawy

godz. 18.00 

Autorska prelekcja "Współczesne znaczenie designu”

w cyklu „Bliżej designu”.

dr Magdaleny Berlińskiej, IWPK

godz. 18.00 -19.00

08.05.2017

Autorska prelekcja "Design odpowiedzialny. Prospołeczne i proekologiczne projektowanie" w cyklu „Bliżej designu”.

dr Magdalena Berlińska, IWPK

godz. 11.00 

Warsztaty projektowe:

"Mixso-Max. Drugie życie produktu" w cyklu „Bliżej designu”

Stworzenie indywidualnego obiektu przestrzennego w ramach idei projektowania recyclingowego.

prowadząca dr Magdalena Berlińska, IWPK

godz. 12.00 -14.00

10.05.2017

Warsztaty projektowe:
"Mój pluszak - projektowanie recyclingowe" w cyklu „Bliżej designu”. 

Szycie zabawek pluszowych z resztek materiału i włóczek.

Prowadząca dr Magdalena Berlińska, IWPK

godz. 17.00 -18.00

Autorska prelekcja  "Znaczenie recyclingu w Designie. Projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju" w cyklu „Bliżej designu”.

dr Magdalena Berlińska, IWPK

godz.18.00 -19.00

 

Organizatorzy:

 

Gdański Archipelag Kultury

ul. Dworcowa 9

80-026 Gdańsk

tel.58 306 66 76

http://www.gak.gda.pl

 

Instytut Wzornictwa                           

Politechniki Koszalińskiej

ul. Racławicka 15-17

75-620 Koszalin   

http://wzornictwo.tu.koszalin.pl

Autor i koordynator projektu ze strony IWPK

dr Magdalena Berlińska

 

Koordynator projektu ze strony GAK

dr Ewelina Damps

 

07.04.17
piątek
18:00

Rowerem przez trzy kontynenty

Zapraszam wszystkich miłośników podróży rowerowych, jak i wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o moich ostatnich 5 nomadowych wyprawach rowerowych, które trwały po 2 miesiące, 14 miesięcy oraz najdłuższa prawie 4 lata. Razem 6 i pół roku podróży rowerowej przez 3 kontynenty, 43 kraje, 42000 km. Oraz o międzykontynentalnej wyprawie przez Europę, Azję i Amerykę Południową, która ma rozpocząć się wiosną 2017 roku. Podczas pokazu będzie można zobaczyć wiele ciekawych zdjęć, gdyż nie korzystałem z infrastruktury turystycznej, lecz z namiotu, hamaku i Natury oraz gościnności lokalnych ludzi. Pożywieniem moim podczas wypraw były potrawy pochodzenia roślinnego, gdyż jestem weganinem od 20 lat.

Łukasz Ogonowski - podróżnik, nomad, rowerzysta, weganin. Podróżuje od 9 roku życia. Jako nastolatek zjechał sporą część Europy autostopem. W 2006 r. wybrał rower jako środek transportu w podróży i od tego czasu przejechał 42000 kilometrów przez 3 kontynenty. Najdłuższa wyprawa, od Polski do RPA trwała prawie 4 lata i liczyła 27000 kilometrów. Porozumiewa się wieloma językami, których uczył się na bieżąco w drodze.

Przemierzył Afrykę sam, bez eskorty, śpiąc w namiocie czy w hamaku pod gołym niebem, w naturze oraz na terenie domostw lokalnej ludności. W podróżach po świecie odwiedza obozy dla uchodźców oraz domy dziecka i jako wolontariusz prowadzi tam warsztaty z kuglarstwa, gimnastyki, samoobrony, a także uczy angielskiego. Występuje też z pokazami fire show oraz baniek mydlanych, sam lub dołączając do innych performerów ulicznych.

Z pokazami slajdów i prelekcjami występował już w wielu miastach Polski, Europy, w Turcji, Afryce czy na Bliskim Wschodzie, a już 5 kwietnia będziemy mieli niepowtarzalną okazję posłuchać o jego wyprawach, zanim znowu wyruszy w świat.

Spotkanie oko w oko z lwem czy dzikimi słoniami i innymi śmiercionośnymi zwierzętami jak skorpiony, pająki i węże w Afryce. Przejechanie ponad 20 Parków Narodowych na rowerze. Walka o życie i przejście kilka razy śmiercionośnej malarii. Uderzenie przez TIRa w Turcji. Samotna, kilkuletnia podróż przez Afrykę… ZAPRASZAMY!

10.04.17
poniedziałek
18:30

Jodowanie

Cykl weekendowych koncertów muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej, organizowany we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku w Parku im. J.J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie. Jubileuszowe Jodowanie odbędzie się pod hasłem 50 utworów na 50-lecie GAK-u.
05.08.17
sobota
18:00

Święto ulicy Północnej

Wydarzenie plenerowe, które wpisało się na stałe w działania Projektorni GAK. Wyjście z ofertą w otwartą przestrzeń będzie możliwością do kontynuowania jubileuszu GAK-u i zachęcania do brania udziału w naszych wydarzeniach stałych.
08.07.17
sobota
17:00

Koncert Rodziny Nowickich

Projektornia GAK zaprasza na koncert niezwykle utalentowanej rodziny Nowickich. Na scenie wystąpi osiem osób – trzy pokolenia muzykalnej rodziny.

                  Barbara Stefaniuk – Nowicka – fortepian

                  Jerzy Nowicki – śpiew

                  Karolina Piątkowska – Nowicka – skrzypce

                  Piotr Nowicki – fortepian

                  Paweł Nowicki– wibrafon

                  Zosia Nowicka – fortepian

                  Helenka Nowicka – fortepian

                  Marysia Nowicka – skrzypce

24.03.17
piątek
18:00

W ślady mistzów

Zapraszamy na kolejną wystawę organizowaną w ramach obchodów pięćdziesięciolecia GAK. Dom kultury to niezwykła instytucja, którą tworzą ludzie korzystający z jego działalności. To w nich kształtują się wielkie talenty, wiedza, a czasami po prostu piękne wspomnienia z chwil spędzonych w tym miejscu.
Wychowankami domu kultury z Brzeźnie sa artyści, sportowacy a nawet mistrzowie świata! Dlatego tym razem wystawa zostanie poświęconą osobom, które zdobywały wiedzę i kształtowały swoje talenty artystyczne podczas pozaszkolnych zajęć w Projektorni GAK (wcześniej Cebulce GAK). Na wernisażu planowane jest także spotkanie z tymi osobami.
Wernisaż wystawy - 3 marca 2017 o godzinie 18:00.
Ekspozycja do 3 kwietnia 2017.
Wstęp wolny.

OD: pią 03.03.17
DO: wt 04.04.17

Zobacz daty
14:00

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe