Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność placówki ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
pon. -pt. 10.00 - 20.00
tel./fax.: +48 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
projektornia.art.pl
Projektornia GAK prowadzi szereg zajęć stałych, których adresatami są zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Uczestnicy zajęć współtworzą także formacje artystyczne:

- Centrum Gimnastyki Artystycznej,

- Teatr Młoda Projektornia,

- Teatr Seniora.

Jakiego typu imprezy organizujemy?

- wydarzenia cykliczne takie, jak: wystawy, koncerty, spektakle teatralne, spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe, konkursy

- imprezy plenerowych o zasięgu lokalnym takie, jak: Jodowanie czy Święto Ulicy Północnej

- projekty edukacyjne skierowane do lokalnych szkół

 

W klubie znajduje się również  półka bookcrossingowa.

Ferie zimowe w Projektorni GAK

Zapraszamy na FERIE ZIMOWE 2019 w Projektoni GAK

Ferie zainaugurujemy Wielkim Balem Przebierańców dla uczestników naszych zajęć i wszystkich zaprzyjaźnionych z klubem osób. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest przebranie. Podczas imprezy odbędą się konkursy i zabawy.

WIELKI BAL PRZEBIERAŃCÓW
Kiedy? 8 luty (piątek), godz. 17:00
Gdzie? Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno

-----------------

FERIE Z KLUBEM // CZTERY PORY ROKU W CZTERECH KRAJACH ŚWIATA

OD: czw 13.12.18
DO: czw 14.02.19

Zobacz daty
12:25

Wystawa // Galeria Otwarta

Galeria Otwarta to miejsce dla amatorów sztuk plastycznych. Udostępniamy ściany wszystkim, którzy chcą podzielić się z innymi swoją twórczością. Nie ograniczamy wizji uczestników, zachęcamy do wyjścia z domu i poznania osób, których pasją są sztuki plastyczne. W tym roku w Galerii Otwartej swoją twórczość zaprezentowało 26 osób, na wystawie zobaczyć można ponad 50 prac. Ekspozycja wystawy potrwa do 19 grudnia, zapraszamy od godz. 12:00 do 18:00. wstęp wolny.

29.11.18
czwartek
12:00

Warsztaty Przedświąteczne // Tworzymy Ozdoby Choinkowe

Najpiękniejsze ozdoby świąteczne to te, które tworzymy sami. Dlatego Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wspólne warsztaty przedświąteczne.

Podczas tegoroczny warsztatów będzie można samodzielnie stworzyć ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie. Głównym materiałem, jaki wykorzystamy będzie filc oraz kolorowe nici. Proste motywy kojarzące się ze świętami (choinka, serce, gwiazda) przyozdobimy delikatnym haftem oraz guzikami.

Kto może wziąć udział w warsztatach?
Na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych zapraszamy rodziców z dziećmi.

10.12.18
poniedziałek
17:00

Cudeńka z resztek materiałów // warsztaty dla dorosłych

Zapraszamy na warsztaty tworzenia kwiatów z szyfonu i resztek materiałów, 28 listopada (środa), godz. 17:00 w klubie Projektornia GAK. Zapewniamy materiały, wstęp wolny.

*Na warsztaty obowiązują zapisy:
- w biurze Projektorni GAK, ul. Dworska 29a Gdańsk Brzeźno
- tel.:583435691
- e-mail: projektornia@gak.gda.pl

Warsztaty odbędą się dzięki Gdańskiemu Funduszowi Senioralnemu.

28.11.18
środa
17:00

Wystawa // Sekretne życie drzew

Wystawa fotograficzna // Sekretne życie drzew //Ewa Brandt

Ewa BRANDT – z zawodu lekarz-psychiatra. Z zamiłowania: malarka, rzeźbiarka, fotografka, kinomanka, fanka koncertów filharmonicznych. Wielbicielka i opiekunka kotów, dzików i łabędzi. Od 15 lat uczestniczka plenerów malarskich na terenie Polski. Na swoim koncie ma niezliczone udziały w wystawach plastycznych w Trójmieście. Jest aktywną uczestniczką życia kulturalnego na Wybrzeżu – zarówno jako twórca, jak i odbiorca.

16.11.18
piątek
12:00

Wernisaż // Sekretne życie drzew

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Ewy Brandt „Sekretne życie drzew”, który odbędzie się 24 października (środa), godz. 18:00 w klubie Projektornia przy ul. Dworskiej 29a Gdańsk Brzeźno. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie inspirowane lekturą głośnej książki Petera Wohllebena. Wstęp wolny!

24.10.18
środa
18:00

Teatr Seniora

Teatr Seniora "Pełnoletni" działa w Projektorni GAK już od kilku lat, do tej pory przygotował i wystawił już kilka spektakli, między innymi "Sanatorium", "Babcia i duch" oraz  "Nie mamy wody rozmownej". Najnowszy spektakl wystawiany przez naszych seniorów to "Stara kamienica".

OD: pon 08.10.18
DO: pon 17.06.19

Zobacz daty
13:20

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe