Stacja Orunia

Jesteś tutaj

Malujcie, twórzcie, lepcie, tańczcie i grajcie – bo w Stacji Orunia MOŻNA. Jesteśmy tu dla Was - dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci pełnych energii, dla młodzieży kreatywnej i tej która dopiero szuka inspiracji, zabieganych dorosłych oraz „poszukujących” rodziców i seniorów.

U nas dzieje się kulturalnie. Poprzez organizację koncertów, wernisaży, spektakli, spotkań, kół zainteresowań, pomagamy ludziom w przeżywaniu kultury „na własnej skórze”. Jesteśmy pełni inicjatyw, ale czekamy też na Wasze pomysły i informacje o Waszych potrzebach.

ul. Dworcowa 9
80-026 Gdańsk Orunia

Godziny otwarcia:
PON-PT 11:00-19:00
tel. 58 306 66 76
stacjaorunia@gak.gda.pl
www.facebook.com/StacjaOrunia

Koncerty od muzyki etno do elektro, Trzepak Artystyczny, Kino nieme pod gwiazdami, spotkania Oruńskich Szarpidrutów, projekt ZDolna Orunia, warsztaty flamenco, ceramiki, teatrzyki dla dzieci. Wydajemy też gazetę "Wasze Historie po Oruńsku", a co roku obchodzimy też rocznicę urodzin Artura Schopenhauera do którego należał dawniej budynek, w którym kreujemy kulturę!


 

 


Koncert flamenco Anda Lu

Zapraszamy na  koncert finałowy Szkoły Tańca Flamenco Anda Lu. Na scenie zaprezentują się uczniowie szkoły wraz założycielką - Luizą Romanowską oraz Zespół Tańca Flamenco Uniwersytetu Gdańskiego Los Mariscos.
Grupy zaprezentują tradycyjne formy tańca flamenco m.in. solea, tientos, tangos, zambra, guajiras, rumba, martinete, tanguillo.  Większa część koncertu odbędzie się do akompaniamentu muzyki na żywo. Wraz z uczniami wystąpią goście specjalni, wspaniali muzycy znani bardzo dobrze na polskiej scenie flamenco. Będą to Aniela Mikucka (śpiew) oraz Jarosław Czajczyński (gitara).

29.06.19
sobota
19:00

Kobiecość w nowiu: Medytacja | Gimnastyka słowiańska | Koncert gongów

Zapraszamy na specjalny wieczór dla kobiet!

DAJ SOBIE CZAS. Posłuchaj jak pulsuje Twoje życie wewnętrzne, poczuj energię kobiecego kręgu: bezpiecznego, nieoceniającego, szanującego. Podczas naszego  spotkania w okolicach nowiu będziemy: pracować z oddechem i intencją, odcinać się od tego, co niechciane i zapraszać nowe, medytować, praktykować wdzięczność, ćwiczyć ciało i relaksować się podczas muzycznych sesji.

03.06.19
poniedziałek
18:30

Kulturalne Plakaty

W piątek 10 maja 2019 o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej studentów Pracowni Projektowania dla Kultury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prace prezentowane na wystawie „Kulturalne Plakaty” powstały pod okiem prowadzących pracownię: dr Anita Wasik i mgr Joanny Czaplewskiej. Wystawa jest okazją do zapoznania się z twórczością młodych grafików oraz zaobserwowania różnorodnych sposobów interpretacji poszczególnych tematów. Będzie można ją oglądać do 5 czerwca 2019,  od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-18.00.

Swoje prace zaprezentują:

10.05.19
piątek
17:00

Koncert Arek Czernysz Trio

Serdecznie zapraszamy na koncert premierowy albumu Arek Czernysz Trio "Breath".

Skład zespołu:
Arek Czernysz - akordeon/kompozycje
Filip Arasimowicz - kontrabas
Antoni Wojnar - perkusja

O PŁYCIE:

MAREK ROMAŃSKI, JAZZ FORUM

"...Muzyka Arka w atrakcyjny dla słuchacza sposób łączy elementy tradycji etnicznej, klasycznej i jazzowej. Potrafi on jednak połączyć je we własny, indywidualny i rozpoznawalny sposób oraz znakomicie wykorzystać talenty grającej z nim młodej sekcji rytmicznej Filip Arasimowicz - kontrabas i Antoni Wojnar - perkusja..."

11.05.19
sobota
19:00

Warsztaty z jajem vol. 2

Chcecie w miłej atmosferze wprowadzić się w nastrój wielkanocny? Macie ochotę zadziwić rodzinę oryginalnymi ozdobami świątecznymi? Jeśli tak, to zapraszamy w nasze progi, w dniu 06 kwietnia (sobota) w godzinach 15.00 - 18.00 na Warsztaty z jajem vol.2 . Wspólnie udekorujemy wielkanocne jajka, różnymi technikami rękodzielniczymi.
Koniecznie przynieście ze sobą jajka:
- styropianowe
- wydmuszki
- inne.

06.04.19
sobota
15:00

III Wystawa ZDolnych Oruniaków

W piątek 29 marca o godz. 18.00, zapraszamy do Stacji Orunia GAK na wernisaż zbiorowej wystawy ZDolnych mieszkańców Oruni.

Pokażemy prace różnych osób w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami, które łączy pasja tworzenia i adres zamieszkania na Oruni.

Na wystawie zaprezentujemy 27 artystów z Oruni i pokażemy prace z różnych dziedzin m.in. malarstwo, fotografię, rękodzieło,haft, i modelarstwo.

Wstęp wolny

29.03.19
piątek
18:00

Sztuczki sztuki czyli ferie zimowe 2019

„Sztuki, sztuczki” to hasło przewodnie naszych tegorocznych ferii zimowych. Inspiracje do działań twórczych czerpać będziemy z różnych dziedzin sztuki. Wybierzemy się na spacer z aparatem fotograficznym w poszukiwaniu śladów miejskiego krajobrazu. Zaprojektujemy i wyposażymy własny miniaturowy pokój. Stworzymy niepowtarzalne zimowe rzeźby. Poznamy rożne formy tańca. Skopiujemy wielkich mistrzów malarstwa, tworząc własne portrety z materiałów niepotrzebnych. Zrelaksujemy się podczas rozgrywek w Klubie Gier Planszowych. Zaprosimy teatry i kino.

OD: pon 11.02.19
DO: pią 22.02.19

Zobacz daty
11:30

„Sceny z życia małżeńskiego” Teatr Playback Self 3.0

Teatr Playback jest specyficzną formą, która znajduje się jednocześnie na dwóch płaszczyznach, z których czerpie techniki oraz siłę przekazu – to psychodrama oraz teatr.
Każdy spektakl potrzebuje scenariusza, a ten swojego autora. W teatrze Playback autorem jest Widz , konkretna osoba, która podejmuje świadomą decyzję o tym, że jego historia zostanie odegrana na scenie dla widzów. Zapowiada się ciekawie, prawda ?

14.02.19
czwartek
18:30

Strony