Winda

Jesteś tutaj

Winda – GAK to jedna z placówek Gdańskiego Archipelagu Kultury, już od 20 lat współtworząca życie kulturalne Gdańska. Celem Klubu Winda jest integracja społeczności wokół działań twórczych, stąd w naszej ofercie zajęć i warsztatów znajdą Państwo propozycje związane z niemal każdą dziedziną sztuki (teatr, taniec, muzyka, sztuki plastyczne), przeznaczone dla różnych grup wiekowych.
Od 1999 roku jesteśmy gospodarzami Teatru Leśnego w Parku Jaśkowej Doliny, gdzie w sezonie letnim organizujemy koncerty, spektakle teatralne i inne wydarzenia artystyczne.
Nasze najważniejsze przeglądy, festiwale i wydarzenia cykliczne:
• Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO
• Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych STTN
• Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej
• Gdańskie Noce Jazsowe, Świętojańskie Bluesowanie, Muzyka bez granic i inne wydarzenia w Teatrze Leśnym

ul. Racławicka 17
80-406 Gdańsk Wrzeszcz

Godziny otwarcia:
obiekt pon.-ptk. 9:00-21:00
biuro pon.-ptk. 9:00-16:00
tel. 58 344 90 53
winda@gak.gda.pl
winda.gda.pl

WINDOWISKO - Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich mający na celu prezentację i promocję współczesnej polskiej dramaturgii. To jeden z niewielu polskich festiwali teatralnych, gdzie priorytetem jest promocja teatru autorskiego, opartego na własnych tekstach dramatycznych lub autorskich i nowatorskich adaptacjach dzieł niescenicznych (takich jak proza, publicystyka, czy poezja).


TEATR LEŚNY- cykl koncertów w sezonie letnim odbywających się w istniejącym od 1911 i rewitalizowanym pod koniec lat 90-tych Teatrze Leśnym, położonym w sercu Parku Jaśkowej Doliny. Co roku gości międzynarodowe gwiazdy muzyki jazzowej i eksperymentalnej podczas wydarzeń z cyklu Gdańskie Noce Jazsowe, Świętojańskie Bluesowanie i Muzyka bez granic. Teatr Leśny jest miejscem otwartym na różne gatunki muzyczne od jazzu, przez muzykę klasyczną po etniczne brzmienia. Gościli u nas m.in.: Stanisław Soyka, Czesław Śpiewa, Jan Konop Big Band, Włodzimierz Nahorny, Janusz Mackiewicz, Olo Walicki, Milo Kurtis i wielu innych.


 


XVIII Konkurs na Zimowy Limeryk Antydepresyjny im. Mistrza Skrzypiec z Przasnysza

Drodzy Limerykoróbcy!

Nasz konkurs dostąpił już pełnoletności, co organizatorów cieszy, bo po osiemnastce można pozwolić sobie na więcej, niż przed. Z wiekiem dojrzewa także nasz język i wymowa, ogłaszamy zatem konkurs na „Zimowy Limeryk Antydepresyjny im. Mistrza Skrzypiec z Przasnysza”. Prosimy o nadsyłanie dzieł z możliwie dużą ilością trudnych do wymówienia polskich słów, gdzie wszelkie świsty i syki, mieszają się ze szmerami szumami, a zdanie „I cóż, że ze Szwecji” będzie li-tylko błahą igraszką! Zapraszamy do wspólnej zabawy.

13.12.18
czwartek
12:45

PIROGRAFIA

Już od stycznia w Windzie startujemy z zajęciami z pirografii. Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Pirografia ma w sobie coś magicznego. Pozwala obłaskawić ogień i zdobić nim drewniane przedmioty. Daje bardzo trwałe i wyjątkowe rezultaty. Uczy cierpliwości, wytrwałości i pokory. Jest czymś zupełnie innym niż szkicowanie, czy malowanie. Wciąga. – mówi Beata Kośmider, instruktorka zajęć.

 

 

02.01.19
środa
00:00

Maluch w wielkim mieście

MALUCH W WIELKIM MIEŚCIE

Od 19 listopada zaczynamy zajęcia „Maluch w wielkim mieście” . To ogólnorozwojowe  zajęcia  dla najmłodszych które będą się odbywać w każdy poniedziałek od godziny 11:00 i będą trwały 45 min.

Podczas spotkań wspólnie śpiewamy, bawimy się i wyżywamy plastycznie. Jest też miejsce na zabawy sensoryczne, ćwiczenia z zakresu profilaktyki logopedycznej i terapii ręki.

To doskonała okazja by wyjść z dzieckiem z domu, spotkać rówieśników i wspólnie doświadczać świata.

19.11.18
poniedziałek
11:00

Muzycy w akwareli Mieczysława Wróbla

Mietek Wróbel, urodził się w 1954 w Gdańsku. Muzyk, malarz, ilustrator, akwarelista, prezentował swoje prace w kraju, a także za granicą m.in w Szwecji.
Współzałożyciel i lider legendarnej formacji bluesowej Mietek Blues Band.
Związany przez lata z Klubem Studentów Wybrzeża ŻAK, gdzie oprócz koncertów miał pierwsze swoje wystawy i pracował na etacie plastyka w latach 1992 - 1996. Znany jest z portretów malowanych akwarelą i pejzaży okolic pomorza, zwłaszcza Kaszub. Ostatnio na Molo Jazz Festiwal
zaprezentował portrety znanych postaci jazzu.

10.11.18
sobota
18:00

Koncert dla Jana Pawła II

Prezydent Miasta Gdańska oraz Klub WINDA Gdańskiego Archipelagu Kultury, zapraszają na Koncert dla Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 13 października 2018 roku, w Kościele pw. Świętego Franciszka z Asyżu przy ul. Kartuskiej 186 w Gdańsku. Tegoroczna edycja wydarzenia ma charakter szczególny, gdyż obchodzimy 40 rocznicę objęcia pontyfikatu przez Karola Wojtyłę. 

13.10.18
sobota
19:00

Strony

Wydarzenia