Ruchowe

Break Dance // dzieci i młodzież

Jesteś tutaj

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży, poznanie techniki tanecznej break dance. Break dance jest niezwykle efektowny, łączy akrobatyczne ewolucje z czystym rytmicznym tańcem i muzyką. Break pozwala na improwizację, daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji. To również ciągłe ćwiczenia i nauka.

BREAK DANCE

Zajęcia prowadzone przez Rafała Samól – pseudonim artystyczny ‘B-boy Slam’, członek trójmiejskiej ekipy Young Flava, tancerz z piętnastoletnim stażem tanecznym i instruktor tańca z dziesięcioletnim doświadczeniem, współpracujący z organizacjami pozarządowymi oraz placówkami oświaty i kultury; uczestnik i laureat zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych, sędzia na zawodach ogólnopolskich; organizator warsztatów i zawodów tanecznych. Od 2004 roku twórca, koordynator i realizator kilkudziesięciu programów finansowanych z Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym i uzależnieniom poprzez taniec; na stałe współpracujący z Gdańskim Archipelagiem Kultury – Sceną Muzyczną oraz Stacją Orunia (Dworek Artura), Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, Ustrzyckim Domem Kultury, placówkami w gminie Słupsk oraz wieloma innymi placówkami oświaty i studiami tańca; absolwent psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i podyplomowo psychologii klinicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajęcia taneczne nie są nastawione na szybkie osiąganie widowiskowych efektów. To mozolna droga przez podstawy tego tańca, w których najbardziej banalny ruch dopracowywany jest do czystości wykonania. Aby wszystkie kolejne były takie same. To stała walka z własną kreatywnością o stanie się wyjątkowym tancerzem. Walka wymagająca, ale z każdą kroplą potu pozostawioną na treningu dająca radość z zostawania unikalnym artystą. Nie będzie miejsca na narzekanie, stanie w kącie czy stwarzanie pozorów. Musisz przygotować się na to, że będę dużo od Ciebie wymagał i nie zawsze chwalił. W zamian staniesz kimś 'więcej' i przeżyjesz wyjątkową przygodę z Hip - Hop'em.

Breaking - jedna z najtrudniejszych sztuk na tej planecie - co determinuje o wyjątkowości artystów, których pasją jest ten taniec? Doskonała kondycja fizyczna, gibkość, wytrzymałość, siła mięśni? Świetna koordynacja ruchowa? Brak lęku przed trudnymi ewolucjami? Głowa otwarta na ekstremalne i nowatorskie formy ruchu? Kreatywność i oryginalność w tworzeniu własnego stylu? Czystość i dokładność wykonywanych ruchów? Cierpliwość w osiąganiu perfekcji? Czerpanie radości z improwizacji i wspólnej zabawy? Wyrażanie siebie poprzez taniec? JESTEŚ NA TO GOTOWY? 

Break dance jest niezwykle efektowny, łączy akrobatyczne ewolucje z czystym rytmicznym tańcem i muzyką. Break pozwala na improwizację, daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji. To również ciągłe ćwiczenia i nauka.

 

Zajęcia odbywają się w środy godz. 16.00-17.30 
Koszt to 60 zł/m-c   20 zł/pojedyncze zajęcia.    

Tak

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 8 roku


OD: śr 05.10.16
DO: śr 28.06.17

Zobacz daty
16:00
Stacja Orunia
Ruchowe
Tak
Powtarza się co tydzień w środa do pt. cze 30 2017.