Wystawa

ENERGIA

Jesteś tutaj

 

WWW BANNER - Formela

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na wernisaż wystawy Karola Formeli

ENERGIA
6 marca (wtorek) 2018 godz. 18.00 wstęp wolny

Karol Formela – Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z rysunku i tytuł magistra sztuki obronił pod kierunkiem Anny Tyczyńskiej. Licencjonowany kulturoznawca, grafik oraz specjalista od spraw reklamy. Artysta interdyscyplinarny, zajmuje się zarówno malarstwem, rysunkiem, instalacjami, jak i szeroko pojętą sztuką teatralną. Współzałożyciel offowego teatru Teorikon. Obecnie kustosz oraz kurator wystaw w Filharmonii Kaszubskiej.


„Chyba jestem typem artysty filozofa albo po prostu lubię się zastanawiać.... zapytałem się wtedy jaką energię niesie ze sobą obraz, na który patrzę ?

I kiedy poczułem odpowiedz (bo ją poczułem, a nie rozumiałem) zastanowiło mnie w jaki sposób zachodzi ten proces....jak energia obrazu przeistacza się w emocję (taką emocję jeszcze nie głęboko zakorzenioną we mnie ale ogarniająca stopniowo). Czym jest ta energia skoro swobodnie przenika z formy obrazu w uczucie i czy jest widzialna czy też nie ? Przy czym paradoksalnie pochodzi z obrazu…?

Zastanawiam się nad tym jaką ta energia reprezentuje formę... i przyznam, że na drodze doświadczeń dostrzegłem różne jej prezentacje. Ta wystawa jest jedynie perspektywą, z której dostrzegam energię i dzielą się tym spostrzeżeniem, aby inni byli bogatsi o moje spojrzenie na nią ...”


Energia” to seria obrazów na płótnie charakteryzująca się niezmiennym doborem jedynie trzech barw korespondujących ze sobą. Czerń biel oraz złoto tworzą zróżnicowane formy zarówno przedstawiające jak i abstrakcyjne. Wszystkie jednak oscylują wokół tematu zjawiska energii w semantycznej treści lub też w samej formie malarskiej.

 

Nie
06.03.18
wtorek
18:00
Wyspa Skarbów
Wystawa
Nie
https://www.facebook.com/events/144660649540922/
wtorek, Marzec 6, 2018 - 18:00 do piątek, Marzec 30, 2018 - 20:00