Teatr/Taniec

Flamenco // młodzież i dorośli

Jesteś tutaj

Taniec flamenco wpływa pozytywnie na naszą kondycję, poczucie rytmu pozwala wyrzucić z siebie nagromadzone emocje. Jest tańcem solowym, bardzo ekspresyjnym i emocjonalnym. Podczas zajęć uczymy się choreografii, stepowania, wyklaskujemy rytmy, poznajemy historię flamenco, kulturę i tradycje hiszpańskiej Andaluzji.

FLAMENCO -

Zajecia prowadzone przez Luizę Romanowską -  Tancerkę, instruktorkę tańca flamenco. Założycielkę Flamenco Anda Lu, którego celem jest szerzenie kultury i sztuki flamenco.

Od kilku lat wyjeżdża do Sewilli, gdzie uczy się tańca flamenco m.in. w Estudio de baile Alicia Marquez, Escuela Flamenco Manuel Betanzos, Ados Escuela De Flamenco Angel Atienza, Escuela Flamenca Juan Polvillo.

Prowadzi regularne zajęcia oraz warsztaty tańca flamenco w Trójmieście. Organizatorka cyklicznych koncertów i fiest w Gdańsku pt. La Noche Flamenca. Założycielka grup tanecznych „Toma Que Toma” oraz Zespołu Tańca Flamenco Uniwersytetu Gdańskiego „Los Mariscos”.

Czynnie promuje sztukę flamenco podczas występów i prowadzonych animacji tanecznych. Występowała m.in. na Festiwalu Streetwaves, w Teatrach: Miejskim w Gdyni, Miniatura w Gdańsku, Klubie Żak w Gdańsku, podczas La Noche Flamenca, Międzynarodowego Dnia Tańca na UG, na Festiwalu Romów w Piotrkowie Trybunalskim. W 2014 wraz z Sopockim Teatrem Tańca zatańczyła w widowisku tanecznym w reżyserii Prof. Andrzeja Markowicza podczas gali otwarcia Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. W 2016 r. wzięła udział w widowisku Opery Wrocławskiej „Hiszpańska noc z Carmen ­zarzuela show” dla wielotysięcznej widowni we Wrocławiu. Zespół około 500 artystów z Polski i Hiszpanii wykonało wspólnie najpiękniejsze hiszpańskie zarzuele (w choreografii Manuela Segovii). Wraz z Teatrem FlamencoArte Nadii Mazur zaprezentowała szerszej publiczności flamenco podczas gościnnego występu w programie telewizyjnym „Taniec z Gwiazdami”. Wzięła udział w projekcie Piotra Podlewskiego „X- projekt”, łączącego muzykę rockową, elektroniczną z flamenco. Na potrzeby teledysku do utworu „Raices” stworzyła choreografię oraz zatańczy

 

Zajęcia tańca flamenco skierowane są do osób dorosłych (kobiety, mężczyźni) i młodzieży od 15 lat.

Taniec flamenco wpływa pozytywnie na naszą kondycję, poczucie rytmu pozwala wyrzucić z siebie nagromadzone emocje. Jest tańcem solowym, bardzo ekspresyjnym i emocjonalnym.

Podczas zajęć uczymy się choreografii, stepowania, wyklaskujemy rytmy, poznajemy historię flamenco, kulturę i tradycje hiszpańskiej Andaluzji.

Zajęcia odbywają się w czwartki godz. 18.30-20.00

Odpłatność za zajęcia: 100zł/m-c   30zł/ pojedyncze zajęcia

Tak

Zajęcia tańca flamenco skierowane są do osób dorosłych (kobiety, mężczyźni) i młodzieży od 15 lat.


OD: czw 06.10.16
DO: czw 29.06.17

Zobacz daty
18:30
Stacja Orunia
Teatr/Taniec
Tak
Powtarza się co tydzień w czwartek do pt. cze 30 2017.