Warsztaty

Homerecording z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) - zapisy.

Jesteś tutaj

Chciałbyś założyć domowe studio? Nie wiesz jaki wybrać sprzęt, jak go skonfigurować, jak nagrywać, miksować i produkować utwory muzyczne? Chcesz rozpocząć karierę jako producent? Nie wiesz jak przygotować i wydać demo? Potrzebujesz środków na wydanie swojej płyty? Chciałbyś zaprezentować swoją twórczość na showcase’ach? Nie wiesz jak zmiksować i zmasterować swój materiał? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi na warsztatach prowadzonych przez znanego trójmiejskiego muzyka i producenta – Piotra Kalińskiego odpowiedzialnego za projekty Hatti Vatti, Nanook of the North, HV/NOON, Janka czy FFRANCIS.

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Warsztaty będą w formie wykładów z częścią praktyczną i będą odbywać się raz w tygodniu (wtorek o godzinie 18:30). Pojedyncze zajęcia trwają 2,5 godziny. Cykl warsztatów to dwa i pół miesiąca (25 godzin w cyklu 10 spotkań). W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową, bądź telefoniczną, o terminie rozpoczęcia zajęć. Kurs jest odpłatny i kosztuje 250 złotych za cały cykl. Zapisywać się można pisząc na adres mailowy: piotr.gierzynski@gak.gda.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

Nie

Program zajęć:


1. Amatorska adaptacja akustyczna studia domowego, problemy z synchronizacją MIDI, odpowiednia rejestracja śladów i techniki nagrań.
2. Darmowe programy do tworzenia muzyki i rejestracji audio oraz darmowe bazy danych sampli.
3. Amatorskie nagrywanie wokali w domu, edycja nagrań oraz ogólny wstęp do nagrywania oraz edycji perkusji i basu w warunkach amatorskich.
4. Przygotowanie demo.
5. Ogólny wstęp do EQ, ogólny wstęp do brzmień gatunków muzycznych.
6. Mix, export ścieżek, korekta ścieżek.
7. Ogólny wstęp do masteringu, wybór studia masteringowego, programy.
8. Wsparcie finansowe ze środków na kulturę oraz crowdfunding, promocja i video.
9. Wydawnictwa, DIY, publishing, nośniki i ich koszty, festiwale showcase'owe i eksport polskiej muzyki, „do & don't”.
10. Archiwizacja danych, sesji, nośniki, praca w zespołach, praca na odległość.


O prowadzącym:


PIOTR KALIŃSKI - gdański muzyk i producent muzyczny. Członek projektów Nanook of the North, Hatti Vatti, Janka, Gówno, Ffrancis oraz HV/Noon. Rocznik 1984.
Tworzy na pograniczu muzyki elektronicznej i akustycznej w granicach wielu gatunkach muzycznych. Laureat wielu stypendiów o charakterze artystycznym. Jego muzyczne projekty były wielokrotnie zgłaszane do nominacji „Paszportów Polityki" (także do ostaniej, tegorocznej edycji), „Nocnych Marków” Aktivista, Sztormów Roku Gazety Wyborczej”, walczyły np. o miano najlepszej płyty wg portalu Onet oraz T-Mobile, czy znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt wg słuchaczy radiowej Trójki czy dziennikarzy Gazety Wyborczej. Regularnie gra koncerty klubowe w Polsce, całej Europie czy Japonii I Korei. Wielokrotnie występował na festiwalach Open'er, OFF, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver. Wielokrotnie wymieniany jako jeden z ciekawszych, eklektycznych i aktywnych twórców na polskiej scenie przez polskie i zagraniczne media. Muzyka tworzona przez Kalińskiego była wydawana przez polskie i angielskie wytwórnie winylowe, a dzięki ogóloświatowej dystrybucji jego płyty można z powodzeniem nabyć np. w sklapach w Japonii. Do tej pory ma swoim koncie kilkanaście wydawnictw winylowych i CD. Jego ostatni projekt to duet ze Stefanem Wesołowskim – Nanook of the North, z którym nagrali sesje dla Boiler Room, wydali płytę w niemieckiej wytwórni Denovali (2018) oraz zostali zaproszeni na prestiżowy festiwal SXSW w USA (2019).
Miłośnik syntezatorów. Poza tworzeniem oraz miksowaniem muzyki, zajmuje się również managementem, organizacją tras koncertowych, warsztatami muzycznymi czy tworzeniem klipów. Na co dzień mieszka oraz tworzy w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Absolwent UAM w Poznaniu na kierunku “management kultury”.


Miejsce zajęć


GAMA GAK ul. Starowiejska 15/16, 80-534 Gdańsk. (koło stadionu Energa).


OD: śr 30.01.19
DO: śr 20.02.19

Zobacz daty
08:00
Gama
Warsztaty
Tak
https://www.facebook.com/events/348075565807273/
Powtarza się co tydzień 4 razy.
środa, Styczeń 30, 2019 - 08:00 do wtorek, luty 5, 2019 - 19:00
środa, luty 6, 2019 - 08:00 do wtorek, luty 12, 2019 - 19:00
środa, luty 13, 2019 - 08:00 do wtorek, luty 19, 2019 - 19:00
środa, luty 20, 2019 - 08:00 do wtorek, luty 26, 2019 - 19:00