Familijne

Mała Syrenka - spektakl dla dzieci

Jesteś tutaj

Zapraszamy na kolejne spetkanie z cyklu „Teatralne Popołudnia”. Tym razem wszystkich małych i dużych zapraszamy na spektakol „Mała Syrenka” w wykonaniu Teatru Qfer.

 

Podczas spektaklu aktorzy będą wykorzystywali różnorodne techniki lalkowe: marionetka - Król Tryton, sycylijka - Mała Syrenka, Książę, pyskówka - Wiedźma Morska, pacynka - Żółwik. Klasyczna baśniowa konwencja , nastrojowa muzyka i wyeksponowany wątek przyjaźni między Syrenką, a Żółwikiem wpływają na przyjazny dzieciom klimat spektaklu.

Pełen opis poniżej.

Wstęp 10 zł od dziecka - opiekun wchodzi za darmo!

 

 

Kapitan Gary wraca po rocznym rejsie do lubej Różyczki. Ofiaruje jej prezent - muszlę z Wysp Koralowych, która szumi o losach Małej Syrenki - córki króla mórz Trytona i jej przyjeciela - Małego Żółwika. 

 

Syrenka uwielbia zwiedzać wraki i szukać ludzkich skarbów. Tęskni za poznaniem świata, który jest na powierzchni wód. Pewnego dnia, podczas burzy, ratuje tonącego Księcia i zakochuje się w nim. By być blisko ukochanego, szuka pomocy u Wiedźmy Morskiej, która za cenę pięknego głosu Syrenki zamienia jej ogon na nogi. Wyrzeczenie zostaje nagrodzone. 

 

W spektaklu nie ma cienia posępnego nastroju, który odczuwamy czytając baśń Andersena. Przedstawienie toczy się wartko, tanecznie, z humorem. Okraszone jest pięknymi, melodyjnymi piosenkami w żeglarskim klimacie i ilustracjami muzycznymi. 

 

Aktorzy wykorzystują różnorodne techniki lalkowe: marionetka - Król Tryton, sycylijka - Mała Syrenka, Książę, pyskówka - Wiedźma Morska, pacynka - Żółwik. Klasyczna baśniowa konwencja , nastrojowa muzyka i wyeksponowany wątek przyjaźni między Syrenką, a Żółwikiem wpływają na przyjazny dzieciom klimat spektaklu.

Wstęp 10 zł od dziecka - opiekun wchodzi za darmo!

Nie
27.10.17
piątek
18:00
Dom Sztuki
Familijne
Tak
https://www.facebook.com/events/703351949874181/?active_tab=about