Wystawa

Subiektywne widzenie przyrody

Jesteś tutaj

WWW BANNER - Krzysztoń

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Iwony Krzysztoń i Krzysztofa Najdy

 
SUBIEKTYWNE WIDZENIE PRZYRODY

10 kwietnia (wtorek) godz. 18:00 wstęp wolny

Wystawa ukazuje wielość spojrzeń na jeden temat przy użyciu aparatu fotograficznego.
"To nie narzędzie kreuje nasze wewnętrzne widzenie świata. To nasza wrażliwość, świadomość bycia tu i teraz oraz emocjonalność, jest motorem napędowym"

Iwona Krzysztoń
Mówi o sobie „Artysta to stan umysłu, duch niepokorny, niespokojny, twórczy, kreujący świat wewnętrznych przeżyć. Rzeczywistość jest jedynie wstępem do kreowania świata własnej wyobraźni.”. Absolwentka PLSP w Gdyni-Orłowie. Od 2007 roku posługując się aparatem fotograficznym stara się zainteresować nas swoim wewnętrznym światem. Tym pierwszym wrażeniem jakie się ma wchodząc do nieznanego pomieszczenia… albo zechcemy w nim zostać albo przejdziemy nie doznawszy żadnego wzruszenia.

Od kilku lat realizuje projekt do którego zaprasza jedna osobę posługującą się tym samym narzędziem, czyli aparatem fotograficznym. Rzeczywistość stanowi tu jedynie pretekst do pokazania wewnętrznego „ja” artystki w odniesieniu do drugiej osoby dla której rzeczywistość jest punktem wyjścia i wejścia. Rzeczywistość tworzy świat który ta osoba fotografuje. Zderzenie tych dwóch światów realnego i wykreowanego daje bardzo ciekawą perspektywę, poprzez którą każdy odkryje jakąś część siebie.
Iwona ma na swoim koncie publikacje, wystawy, nagrody, wyróżnienia w konkursach: „Gdańsk Odchodzący”; „Album Dla Gdańska”; udział w wystawach zbiorowych z GTTF z „Oruńskie Warsztaty Fotograficzne”; „Oruński Detal”; „Gdańskie Żurawie”; wystawa indywidualna „Portret”.

Krzysztof Najda
Od wielu lat pasjonuje się fotografią przyrodniczą. Chociaż w jego pracach obserwuje się ogromną różnorodność gatunków zwierząt, głównym obiektem jego zainteresowań są ptaki. Krzysztof tworzy zaskakujące portrety ptasie przy minimalnej obróbce komputerowej. Poprzez siebie i swój aparat pokazuje świat przyrody takim jakim go widzi. Sfotografowanie ptaków spotykanych przez nas na co dzień jest kwestią dużego nakładu pracy, cierpliwości a czasem i szczęścia.

Swoje prace wystawia od 2003 roku. Od 2009 roku jest związany z orkiestrą Vita Activa, której jest uczestnikiem, nauczycielem gry na akordeonie, a także twórcą fotograficznej dokumentacji pracy zespołu. Jego fotografie są pokazywane na wystawach przy okazji koncertów Orkiestry. Są to niezwykłe zdjęcia osób z niepełnosprawnością intelektualną, na których to nie widać niepełnosprawności, bo Krzysztof fotografuje przede wszystkim człowieka, a nie jego dysfunkcje. Nie mniej fotografia przyrodnicza jest jego największą pasją. Chodząc po polach, łąkach czy czekając w nocy na pojawienie się zwierzyny ogarnia go spokój i radość bycia w tym miejscu w tej chwili.

 Z A P R A S Z A M Y

Wernisaż: 10.04.2018 /wtorek/ godz.18:00
Ekspozycja wystawy: 11.04.2018 - 4.05.2018
od pon.-pt. w godz. 10:00 - 20:00
Wstęp wolny

Nie
10.04.18
wtorek
18:00
Wyspa Skarbów
Wystawa
Nie
wtorek, Kwiecień 10, 2018 - 18:00 do piątek, Maj 4, 2018 - 20:00