Familijne

Teatr Władca Lalek "Słupski chłopczyk"

Jesteś tutaj

Zapraszamy na spektakle dla najmłodszych w niedziele, godz. 17:00, wstęp: 8 zł (nie rezerwujemy biletów).

Teatr Władca Lalek serdecznie zaprasza na swój najnowszy spektakl p.t.: Słupski Chłopczyk, który powstał z okazji 10-lecia działalności naszego Teatru.

Tym razem proponujemy Państwu na wskroś autorskie widowisko, przy tworzeniu którego współpracowali ze sobą: Urszula Szydlik-Zielonka (aktorka, reżyser oraz producentka spektaklu), Przemysław Osiński (kompozytor) oraz Przemysław Laskowski (aktor a także autor scenografii i scenariusza).

Fabułę naszego przedstawienia osnuliśmy wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że już w latach XX wieku układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki, śpiewano piosenki.

Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w naszym kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu  młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać, jak wiele jest prawdy w porzekadle "cudze chwalicie, a swego nie znacie".

Jeśli wiec macie Państwo ochotę na blisko godzinna zabawę , połączoną  z odrobiną historii naszego regionu, to jeszcze raz serdecznie polecamy widowisko Pt: Słupski Chłopczyk. Naprawdę warto!

Nie
25.01.15
niedziela
17:00
Plama
Familijne
Tak