Warsztaty

Warsztaty linorytu

Jesteś tutaj

WWW BANNER - linoryt

17 lutego 2018 /sobota/ godz. 12:30 – 16:30
warsztaty linorytu

„Zwierzęta Morza Bałtyckiego”

W sobotnie wczesne popołudnie zapraszamy wszystkich spragnionych nowych wzywań!
Nie musisz być artystą ani mieć do czynienia ze sztuką na co dzień żeby w nich uczestniczyć. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to twój zapał, inspirację oraz energię potrzebną do swoich fantazji nad motywem przewodnim warsztatów jakim będą zwierzęta Morza Bałtyckiego.

carving-984063 960 720Nasze artystyczne działanie poświęcimy tym razem technice druku wypukłego jakim jest linoryt. To technika podobna do drzeworytu, z tą różnicą, że rysunek żłobi się w materiale jakim jest linoleum, zamiast w drewnie. Rysunek wycina się różnej grubości dłutami, a następnie pokrywa się farbą. Następnie, wykonuje się odbitkę za pomocą prasy drukarskiej, wałka lub… zwykłej łyżki.

Warsztaty rozpoczną się krótkim wprowadzeniem do technik graficznych. Omówimy charakterystyczne cechy linorytu, damy wskazówki jak stworzyć odpowiedni dla tej techniki projekt oraz unaocznimy poszczególne etapy pracy.

kasperczyk portretWarsztat poprowadzi Barbara Kasperczyk-Gorlak

– Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autorka wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik licznych projektów i wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W latach 2012 - 2015 odbyła studia doktoranckie na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (promotor: prof. Henryk Ożóg). W 2015 r. otrzymała stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, dyscyplinie artystycznej sztuki piękne.
Głównym zagadnieniem jej twórczości stały się wielowarstwowe obrazy i obiekty wykraczające poza dwuwymiarowa przestrzeń oraz łączące w sobie różne techniki wykonania: od grafiki po malarstwo do nowych mediów.

Warsztaty odbywają się w związku z ogłoszeniem 9. Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną. Tematem tegorocznej edycji zmagań konkursowych są Zwierzęta Morza Bałtyckiego. W te sposób chcemy zwrócić uwagę na niezwykłych mieszkańców fal Bałtyku odznaczających się unikatową barwą, rozmiarami, jak i nazwą: kiełż, chełbia modra, bełtwa. To także impuls do sięgnięcia do archiwalnych map i atlasów, w których odwzorowano ówczesne wyobrażenia morskich mieszkańców, budzących trwogę najdzielniejszych żeglarzy.
Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (linoleum, dłuta, farby, papier etc.)a przede wszystkim dobrą zespołową energię.
Udział w warsztacie możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału drogą e-mailową oraz dokonaniu opłaty. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgodna na udział od rodziców lub opiekunów prawnych.

Termin: 17.02.2018 /sobota/
Godz.: 12:30-16:30
Koszt: 25 zł /z Kartą do Kultury 22,50 zł
Miejsce: „Wyspa Skarbów” GAK, ul. Turystyczna 3, Sobieszewo
Obowiązują zapisy wyspaskarbow@gak.gda.pl


Wpłaty prosimy dokonywać na nr konta:
Bank Spółdzielczy w Sztumie
50 8309 0000 0085 6294 2000 0010
Adresat: Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9, 80 - 026 Gdańsk
W tytule prosimy wpisać następujące dane: Imię i nazwisko uczestnika zajęć, nazwa zajęć, nazwa placówki: Wyspa Skarbów
Przykład: „Anna Kowalska, Warsztaty linorytu, Wyspa Skarbów”

 Schowek01

Nie
17.02.18
sobota
12:30
Wyspa Skarbów
Warsztaty
Tak