Warsztaty

Warsztaty linorytu

Jesteś tutaj

WWW BANNER - linoryt

 

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza 14 kwietnia 2018 /sobota/ godz. 12.00 – 16.00
na warsztaty linorytu:

Zwierzęta Morza Bałtyckiego

Czym charakteryzuje się linoryt? Jak stworzyć własny, unikalny projekt? Jak przejść wszystkie etapy jego tworzenia? Zapraszamy na kontynuację warsztatów linorytu. Nie musisz być artystą ani mieć do czynienia ze sztuką na co dzień żeby w nich uczestniczyć. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to twój zapał, inspirację oraz wiosenną energię potrzebną do swoich fantazji nad motywem przewodnim warsztatów jakim ponowne będą zwierzęta Morza Bałtyckiego.

Nasze artystyczne działanie poświęcimy technice druku wypukłego jakim jest linoryt. To technika podobna do drzeworytu, z tą różnicą, że rysunek zamiast w drewnie żłobi się w materiale jakim jest linoleum. Rysunek wycinamy różnej grubości dłutami, pokrywamy farbą, a następnie wykonujemy odbitkę za pomocą prasy drukarskiej, wałka lub… zwykłej łyżki.

Warsztaty rozpoczną się krótkim wprowadzeniem do technik graficznych. Omówimy charakterystyczne cechy linorytu, damy wskazówki jak stworzyć odpowiedni dla tej techniki projekt oraz unaocznimy poszczególne etapy pracy.

Warsztaty odbywają się w związku z ogłoszeniem 9. Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną. Tematem tegorocznej edycji zmagań konkursowych są "Zwierzęta Morza Bałtyckiego". W te sposób chcemy zwrócić uwagę na niezwykłych mieszkańców fal Bałtyku odznaczających się unikatową barwą, rozmiarami, jak i nazwą: kiełż, chełbia modra czy bełtwa. To także impuls do sięgnięcia do archiwalnych map i atlasów, w których odwzorowano ówczesne wyobrażenia morskich mieszkańców, budzących trwogę najdzielniejszych żeglarzy.


Podczas warsztatów zapewnimy wszystkie potrzebne materiały (linoleum, dłuta, farby, papier etc.) a przede wszystkim dobrą zespołową energie i mnóstwo twórczych inspiracji...

Udział w warsztatach gwarantuje wykonanie kolejności następujących kroków:

  • zgłoszenie udziału drogą e-mailową  wyspaskarbow@gak.gda.pl z zapytaniem o miejsce na liście uczestników (ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ) lub telefoniczną 58 323 91 15 w godzinach pracy biura.
  • dokonanie wpłaty na konto Banku Spółdzielczego w Sztumie:
    50 8309 0000 0085 6294 2000 0010 (adresat: Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9, 80 - 026 Gdańsk) w tytule wpisując: Imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę zajęć oraz placówki n.p. „Anna Kowalska, warsztaty linorytu, Wyspa Skarbów GAK”.

UWAGA: w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest ZGODA na udział od rodziców lub opiekunów prawnych

Termin: 14.04.2018 /sobota/
Godz.: 12.00-16.00
Koszt: 30 zł
Miejsce: „Wyspa Skarbów” GAK, ul. Turystyczna 3,
Wyspa Sobieszewska
Obowiązują zapisy:  wyspaskarbow@gak.gda.pl,
lub tel. 58 323 91 15

Nie
14.04.18
sobota
12:00
Wyspa Skarbów
Warsztaty
Tak