Teatr/Taniec

Wiersze łódzkie żartobliwe

Jesteś tutaj

WWW BANNER - neumann

Wiesław Nowicki (ur. 13 listopada 1946 w Łodzi, zm. 24 maja 2012 w Gdańsku), aktor, dziennikarz, reżyser teatralny, działacz kulturalny i propagator muzyki klasycznej. Syn Sabiny Nowickiej i popularnego łódzkiego aktora Zygmunta Nowickiego, wnuk Józefa Nowickiego - najsłynniejszego łódzkiego tramwajarza, mąż aktorki Wandy Neumann. Ze strony matki był wnukiem z wielkiej księgarskiej rodziny Glücksbergów, tych którzy jako pierwsi wydali drukiem dzieła Wojciecha Bogusławskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, braci Śniadeckich. To po nich odziedziczył zamiłowania do historii, książek i wnikliwej obserwacji świata.

W 1977r. wspólnie ze znaną aktorką Wandą Neumann założył nieinstytucjonalny zawodowy Teatr na Przymorzu. Interesował się kameralnym teatrem poetyckim, który zajmowałby się intelektualną refleksją na temat świata i samej natury ludzkiej. Wielką pasją Wiesława Nowickiego było także dziennikarstwo telewizyjne. Stworzył wiele audycji telewizyjnych jak Salon artystyczny Wiesława Nowickiego, Twarze i Musica Noster Amor, o tematyce kulturalnej, prowadząc wywiady dla Telewizji Trójmiasto i Gdańskiej Telewizji Kablowej z osobowościami sceny muzycznej.

Wiesław Nowicki podążał własną drogą. Był indywidualistą i myślicielem. Pozostawił po sobie wiele refleksji, które udało mu się przelać na papier i część z tego dorobku opublikować. „Wiersze łódzkie żartobliwe” Wiesława Nowickiego otrzymały wyróżnienie w Konkursie Wydawnictw Literatury Pomorskiej na XV Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2014".

16 listopada 2017 (czwartek), godz. 17:00

Wiersze łódzkie żartobliwe - spotkanie poetyckie z Wandą Neumann

wstęp wolny

Wydarzenie sfinansowane ze środków Związku Harcerstwa Polskiego

Nie
16.11.17
czwartek
17:00
Wyspa Skarbów
Teatr/Taniec
Nie