Edukacja

Witraż // od 16 lat

Jesteś tutaj

Podczas kursu uczestnicy posiądą niepowtarzalną wiedzę jak: precyzyjnie pociąć szkło, owinąć szklane elementy miedzianą taśmą oraz połączyć w taki sposób, aby umożliwić ich zalutowanie. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Prace wykonane przez uczestników podczas kursu pozostają ich własnością.

WITRAŻ

Zajęcia prowadzi Andrzej Kapica - Instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Przygodę z witrażami rozpoczął w roku 2001 jako uczestnik Podstawowego Kursu Witrażownictwa, prowadzonego przez znanego gdańskiego witrażystę Grzegorza Zielińskiego w Promocyjnym Klubie Muzycznym MDK na Suchaninie. Nabyte umiejętności doskonalił nieprzerwanie do końca 2003 roku w Pracowni Witraży Grzegorza Zielińskiego, pod okiem właściciela pracowni.
W 2007 roku został członkiem The Stained Glass Association of America. Wielokrotnie prezentował swoje prace na różnych wystawach zarówno w kraju jak i zagranicą między innymi: Wystawa Prac Plastycznych „Tęczowy Most” w Druskiennikach na Litwie, prezentacja prac w ramach wystawy Andrzeja Dudy i Obertasa Żukauskasa pt „Widziane Nie Widzialne” w Galerii Mariackiej w Gdańsku, na zaproszenie Urzędu Miasta Pelplina prezentacja prac witrażowych(lampy) podczas Jarmarku Cysterskiego. Ważniejsze prace witrażysty: wykonanie projektu witraży i oświetlenia witrażowego w Kościele NMP Królowej Kościoła w Jantarze. Realizowanie zleceń na witraże(lampy, witraży do drzwi) dla klientów w Niemczech, Anglii, Szwecji, USA Współpracował z pracowniami artystycznymi m.in. Artystyczna Pracownia Odlewnictwa i Witraży Stanisław Janiszewski

 

Czas trwania kursu wynosi trzy miesiące.

Podczas kursu uczestnicy posiądą niepowtarzalną wiedzę jak precyzyjnie pociąć szkło, owinąć szklane elementy miedzianą taśmą oraz połączyć w taki sposób, aby umożliwić ich zalutowanie.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Prace wykonane przez uczestników podczas kursu pozostają ich własnością.

Zajęcia odbywają się w środy(godzina ustalana indywidualnie z instruktorem)

Czas trwania zajęć- trzy godziny

Odpłatność za pojedyncze zajęcia wynosi 35zł

Po kursie podstawowym istnieje możliwość kontynuowania zajęć.

Tak

Zajęcia witrażowe dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia.


OD: śr 07.09.16
DO: śr 28.06.17

Zobacz daty
15:00
Stacja Orunia
Edukacja
Tak
Powtarza się co tydzień w środa do śr. cze 28 2017.