Plama

Jesteś tutaj

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami - to Plama - kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje Obrazy Ogniem Malowane, Festiwal Monodram Monoblok, cykl: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Natomiast latem, Plama, rozlewa tę swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk Zaspa

Godziny otwarcia:
PON-PT 9:00 - 20:00
NDZ 16:30 - 18:30
tel. 58 557 42 47
plama@gak.gda.pl
plama.art.pl

Plama szerzy działania wewnątrz i na zewnątrz: Dziecięcy Pchli Targ, Festiwal Mono/Duo, Slam Poetycki, wernisaże, koncerty, spektakle teatralne dla doroslych i dla dzieci, spotkania z podróżnikami. Plama to także zajęcia ceramiczne, linoryt, teatr dla młodzieży, tkanina artystyczna, rysunek i malarstwo, chór dla dorosłych, warsztaty bębniarskie z Rodriguezem.

Będąc, w wakacje, w Gdańsku koniecznie musicie udać się na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W ramach akcji performatywno-teatralnych: warto wpaść (w styczniu) pod pomnik Jana Heweliusza i świętować razem z Plamą i miastem Gdańsk jego Urodziny. Jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicy Pilotów 11 - wstąpcie do Plamy, warto nawet dla samego artystycznego stylu tego miejsca! Poczujecie się jak zaspiańska bohema ;)Kolaże z dźwięków - kreatywna edycja audio w praktyce

Spróbuj swoich sił jako “Foley”.

Jeśli zainteresuje Cię projektowanie dźwięków to jest to warsztat właśnie dla Ciebie.
Poznasz proces projektowania dźwięku z rejestrowanych i przekształcanych próbek audio (sampli).

Do kogo są skierowane warsztaty?
Do osób zainteresowanych projektowaniem dźwięków. Chcących w przyszłości tworzyć dźwięki. Mzyków ale też osób z branży wideo, które chcą poznać sposoby kreowania specjalnych efektów i podstawy projektowania dźwięków (sound designu).

02.12.19
poniedziałek
17:30

"Czterej"- teatr improwizacji / IMPRO

Na deskach sceny Teatru w Blokowisku wystąpi grupa Czterej, która w swej twórczości "impro" czerpie inspirację z mrocznych opowieści o rozdartych bohaterach i nieuchronności ludzkiego losu.

Improwizacja teatralna to zyskująca coraz większą popularność forma sztuki, w której twórcy prezentują historię w oparciu o sugestie widowni i własne pomysły, tworząc ją na bieżąco podczas spektaklu. Nie ma tu przygotowanego wcześniej scenariusza czy dialogów, nie ma rekwizytów, a każda z prezentowanych opowieści już nigdy więcej nie pojawi się na scenie.

22.11.19
piątek
19:00

TERYTORIA STOWARZYSZONE [ASSOCIATED TERRITORIES]

Plama GAK zaprasza na wystawę projetu artystycznego TERYTORIA STOWARZYSZONE [ASSOCIATED TERRITORIES].

Wystawa będzie prezentacją prac siedmiu artystek z Anglii, Francji i Polski (z Trójmiasta).

autorki pracują w różnych technikach i dyscyplinach: fotografia, rysunek, malarstwo, ilustracja, tkanina, rzeźba, collage. Tematy, które je interesują w pracy twórczej są także różnorodne.

OD: śr 13.11.19
DO: pią 06.12.19

Zobacz daty
18:00

Beata Lalla Jakuszewska "Sahara - Bangkok. O zamieszkaniu na krańcach świata"

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Na krańcach świata”. 28 listopada Beata Lalla Jakuszewska opowie o tym jak mieszka się "na krańcach świata". Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 
Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.
______
28.11.19
czwartek
18:00

Teatr Qfer "Jaś i Małgosia"

„Jaś i Małgosia” to znana wszystkim bajka o niesfornych dzieciach drwala, które wyruszają z obiadem dla taty w las. Gubiąc się w gęstwinie znajdują chatkę Baby Jagi...
 
Spektakl zagrany z przymrużeniem oka, ale jednocześnie ze szczyptą dydaktyzmu. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę, aby słuchać swoich rodziców, przez co wpada w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się, że takie zachowanie nie popłaca, podobnie jak łakomstwo.
24.11.19
niedziela
17:00

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe