Plama

Jesteś tutaj

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami - to Plama - kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje Obrazy Ogniem Malowane, Festiwal Monodram Monoblok, cykl: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Natomiast latem, Plama, rozlewa tę swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk Zaspa

Godziny otwarcia:
PON-PT 9:00 - 20:00
NDZ 16:30 - 18:30
tel. 58 557 42 47
plama@gak.gda.pl
plama.art.pl

Plama szerzy działania wewnątrz i na zewnątrz: Dziecięcy Pchli Targ, Festiwal Mono/Duo, Slam Poetycki, wernisaże, koncerty, spektakle teatralne dla doroslych i dla dzieci, spotkania z podróżnikami. Plama to także zajęcia ceramiczne, linoryt, teatr dla młodzieży, tkanina artystyczna, rysunek i malarstwo, chór dla dorosłych, warsztaty bębniarskie z Rodriguezem.

Będąc, w wakacje, w Gdańsku koniecznie musicie udać się na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W ramach akcji performatywno-teatralnych: warto wpaść (w styczniu) pod pomnik Jana Heweliusza i świętować razem z Plamą i miastem Gdańsk jego Urodziny. Jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicy Pilotów 11 - wstąpcie do Plamy, warto nawet dla samego artystycznego stylu tego miejsca! Poczujecie się jak zaspiańska bohema ;)IX Festiwal Monodramu „MONOBLOK” - nabór

Szanowni Państwo, zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do IX edycji Festiwalu MONOBLOK organizowanego przez Gdański Archipelag Kultury, PLAMA GAK.
 
Pierwotnie IX edycja miała odbyć się w kwietniu br., jednak ze względu na epidemię COVID-19 zmuszeni byliśmy ją przesunąć. Planujemy realizację festiwalu w dniach 06-07 listopada 2020 r. Mamy nadzieję, że tym razem uda nam się spotkać w przestrzeni scenicznej on-life.
 
OD: pon 13.07.20
DO: pią 18.09.20

Zobacz daty
09:25

Mary Zaleska „Spotted” + koncert B3-33 / wydarzenie przełożone na 21.08

 
Z przyczyn niezależnych od organizatora w trosce o Państwa zdrowie, dzisiejszy wernisaż połączony z koncertem zostaje odwołany. 
Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17. Natomiast spotkanie z artystką w formie finisażu przkładamy na 21 sierpnia. W dniu finisażu zapraszamy na koncert b3-33.

 

OD: pon 27.07.20
DO: pią 21.08.20

Zobacz daty
18:00

Teatr Zielony Wiatrak „Nic nas tu nie trzyma” - spektakl dla dorosłych w plenerze

GAK Plama zaprasza na coś specjalnego dla wielbicieli spektakli Teatru w Blokowisku! Po długich oczekiwaniach, dogłębnej obserwacji i analizie sytuacji, wychodzimy na trawnik przed Plamą, żebyśmy mogli wspólnie cieszyć się latem i teatrem. 16 lipca pokażemy spektakl „Nic nas tu nie trzyma”. Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona.
 
16.07.20
czwartek
19:00

Warsztaty roślinne w patio GAK Plama

Zapraszamy na zajęcia dla początkujących, na których nauczycie się pracy z roślinami.
Niezbędna wiedza teoretyczna jak i praktyczna.

Jak przygotować podłoże pod konkretne gatunki roślin.
Jak prawidłowo przesadzać rośliny i kiedy jest na to najlepszy czas.
Jak odratować te rośliny, które straciły swój blask.

Uczestników zachęcamy też do przynoszenia swoich domowych okazów, to także świetna okazja do wymiany sadzonek z innymi uczestnikami.

13.07.20
poniedziałek
17:30

ONLINE: Iza & Krzysztof Rudź "Boliwia od podszewki, czyli od Amazonii po Altiplano…"

Przenieśliśmy do sieci cykl spotkań z podróżnikami "Na krańcach świata", ale gdy tylko się da, znowu zaczniemy spotykać się w czarnej sali GAK Plama na gdańskiej Zaspie. A tymczasem 8 lipca o 18.00 zapraszamy na spotkanie z Izą oraz Krzysztofem – pokaz odbędzie się na żywo prosto z Kolumbii!
 
08.07.20
środa
18:00

Strony