Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
PON-PT 10:00 - 20:00
tel. 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
www.projektornia.gak.gda.pl
Projektornia prowadzi zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zajęć: tańca współczesnego i artystycznego, ekspresji plastycznej z elementami teatru, współtworzą, także formacje artystyczne: Centrum Gimnastyki Artystycznej, Teatr Młoda Projektornia, Teatr Seniora.
Nawiązując do historii miejsca, w którym mieści się Projektornia, realizujemy od wielu lat filmowy konkurs ogólnopolski "Nakręć się!" i zapraszamy na projekcie filmowe. W klimatach nadmorskich organizujemy Święto Ulicy Północnej i Jodowanie. Prowadzimy także Galerię Otwartą a w niej wszelkie formy performatywne: teatralne, wystawy, koncerty, czy spotkania z podróżnikami.

 


 


 

Popping

Od 3 lutego (poniedziałek) ruszamy z nowym cyklem zajęć stałych w GAK Projektorni. POPPING, to taniec opierający się na gwałtownym spięciu i rozluźnieniu danej partii mięśni do muzyki. W skład poppingu wchodzą również takie style jak (waving, tutting , robot, animation, toyman oraz wiele innych ) na zajęciach uczestnicy skoncentrują się na wszystkich aspektach i technikach wykorzystywanych w poppingu.
----
Zajęcia poprowadzi DAMIAN MURACH

03.02.20
poniedziałek
18:45

Brzeźnieńska jesień fotograficzna. Plener fotograficzny

Rada Dzielnicy Brzeźno oraz Projektornia Gdański Archipelag Kultury zapraszają na warsztaty fotograficzne "Brzeźnieńska jesień fotograficzna. Plener fotograficzny", które poprowadzi Sebastian Góra.
---
Celem warsztatów jest przeprowadzenie zajęć dla osób, które nie posiadają jeszcze wiedzy merytorycznej i praktycznej, a które pasjonują się fotografią i chcą fotografować bardziej świadomie.

05.12.19
czwartek
18:00

Galeria Otwarta - wernisaż

Zakończyliśmy przyjmowanie prac do tegorocznej, siódmej już edycji, Galerii Otwartej. Obrazy, grafiki, rzeźby, fotografie i inne prace zgłosiło ponad 44 autorów i autorek. W piątek 22 listopada o godz.18.00 w Projektorni GAK odbędzie się wernisaż wspólnej wystawy oraz swobodna dyskusja z teoretykami i praktykami sztuki dotycząca kondycji twórczej. Udział w wernisażu weźmie m.in. Czesław Tumilewicz - profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

22.11.19
piątek
18:00

HER(T)Z

 

Choreografia - praca zbiorowa : Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna
Muzyka – kolaż
Czas trwania spektaklu 45 min
Projektornia GAK
ul. Dworska 29a Gdańsk Brzeźno
15 listopada (piątek), godz. 18:00
Wstęp wolny
---

HER(T)Z

15.11.19
piątek
18:00

Strony