Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
PON-PT 10:00 - 20:00
tel. 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
www.projektornia.gak.gda.pl
Projektornia prowadzi zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zajęć: tańca współczesnego i artystycznego, ekspresji plastycznej z elementami teatru, współtworzą, także formacje artystyczne: Centrum Gimnastyki Artystycznej, Teatr Młoda Projektornia, Teatr Seniora.
Nawiązując do historii miejsca, w którym mieści się Projektornia, realizujemy od wielu lat filmowy konkurs ogólnopolski "Nakręć się!" i zapraszamy na projekcie filmowe. W klimatach nadmorskich organizujemy Święto Ulicy Północnej i Jodowanie. Prowadzimy także Galerię Otwartą a w niej wszelkie formy performatywne: teatralne, wystawy, koncerty, czy spotkania z podróżnikami.

 


 


 

WYNIKI / konkurs na animację poklatkową

Jury konkursu „Kultura w czasie epidemii. Konkurs on-line na krótką animację poklatkową" w składzie: Ewelina Damps, Izabela Terek – Jopkiewicz  i Marta Kąkel nagrodziło następujące animacje:

I  Jan  - „Podróż na księżyc”

II Klementyna  -  „Wycieczka samolotem”

III  Igi  - „Plastelina koronawirus”

IV  Zuzanna  - „Zakupy w sklepie”

 

Gratulujemy!

13.04.20
poniedziałek
12:05

Niebieskie widowisko

Co mówią chmury? Jak przemawia do nas ich majestatyczne piękno? Co się dzieje, kiedy ich nie ma? Przekonaj się o tym biorąc udział w niezwykłym spektaklu rozgrywającym się ponad naszymi głowami na naszym niebie. Potrzebna jest jedynie Twoja obecność.

28.03.20
sobota
18:00

Konkurs na animację poklatkową

#Zostańwdomu i weź udział w naszym konkursie "Kultura w czasie epidemii. Konkurs on-line na krótką animację poklatkową".  Zachęcamy do udziału dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Stwórzcie animacje na dowolny temat, trwające do 3 minut, korzystając z aparatów fotograficznych dostępnych w waszych domach. Na projekty artystyczne czekamy do 6 kwietnia, zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową.

06.04.20
poniedziałek
12:00

ODWOŁANE / Warsztaty świąteczne

Zapraszamy na warsztaty świąteczne w GAK Projektorni
30 marca (poniedziałek) 2020r. // godz.17:00 // wstęp wolny

Będziemy szyć // filcowe zajączki, ptaszki i wykluwające się z jajka kurczaczki
Będziemy ćwiczyć // szycie ręczne oraz prosty element haftu jakim są francuskie węzełki

30.03.20
poniedziałek
17:00

Strony