Stacja Orunia

Jesteś tutaj

Malujcie, twórzcie, lepcie, tańczcie i grajcie – bo w Stacji Orunia MOŻNA. Jesteśmy tu dla Was - dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci pełnych energii, dla młodzieży kreatywnej i tej która dopiero szuka inspiracji, zabieganych dorosłych oraz „poszukujących” rodziców i seniorów.

U nas dzieje się kulturalnie. Poprzez organizację koncertów, wernisaży, spektakli, spotkań, kół zainteresowań, pomagamy ludziom w przeżywaniu kultury „na własnej skórze”. Jesteśmy pełni inicjatyw, ale czekamy też na Wasze pomysły i informacje o Waszych potrzebach.

ul. Dworcowa 9
80-026 Gdańsk Orunia

Godziny otwarcia:
PON-PT 11:00-19:00
tel. 58 306 66 76
stacjaorunia@gak.gda.pl
www.facebook.com/StacjaOrunia

Koncerty od muzyki etno do elektro, Trzepak Artystyczny, Kino nieme pod gwiazdami, spotkania Oruńskich Szarpidrutów, projekt ZDolna Orunia, warsztaty flamenco, ceramiki, teatrzyki dla dzieci. Wydajemy też gazetę "Wasze Historie po Oruńsku", a co roku obchodzimy też rocznicę urodzin Artura Schopenhauera do którego należał dawniej budynek, w którym kreujemy kulturę!


 

 


Sztuki/Sztuczki zimowe na ferie.

„Sztuki/Sztuczki” wszelakie to nasza tradycyjna kreatywna propozycja na ferie zimowe w mieście - dla dzieci i młodzieży. W ramach „Sztuk/Sztuczek zimowych 2020” m.in. zaprojektujemy i uszyjemy własną zabawkę – przytulankę, mini poduszeczkę i eko- woreczek; zrobimy „Fruwy z druta” – przestrzenne kompozycje z drutów i innych elementów. Zgłębimy tajniki garncarstwa i ulepimy oryginalne kubeczki i miseczki. Poznamy rożne formy tańca współczesnego oraz wspólnie z członkami naszych rodzin zrelaksujemy się podczas rozgrywek w Klubie Gier Planszowych. Zaprosimy teatry i kino na Orunię do nas.

12.01.20
niedziela
11:00

Wasze Historie po Oruńsku NR 6

Na koniec roku mamy dla Was gratkę! Premierę 6 wydania gazety „Wasze Historie po Oruńsku”, z którą tym razem cofniemy się aż do 1901 roku. To właśnie wtedy wydawano w Gdańsku „Ohraer Zeitung” czyli „Gazetę Oruńską”. Zajrzeliśmy do tego wydawnictwa i opowiemy Wam, co w nim znaleźliśmy. Czym żyli i o czym czytali ówcześni, niemieckojęzyczni mieszkańcy Oruni oraz okolic? Dlaczego farbowanie kiełbasy było zabronione? Na czym polegał podatek od rozrywek? Czym chrześcijańscy murarze z Oruni narazili się wolnym związkom?

30.12.19
poniedziałek
18:00

VIDEOPOEZJA

Czy można zobaczyć poezję?!
Przekonajcie się sami.

Zapraszamy do udziału w eksperymencie wizualno-poetyckim podczas, którego teksty siedmiu gdańskich poetek i poetów zostaną zinterpretowane przez artystów wizualnych, na co dzień zajmujących się sztuką vj-ingu: Katarzynę Najmajer i Garego Garnowskiego.

Swoje teksty osobiście zaprezentują:
Paweł Baranowski
Wojciech Boros
Monika Maciasz
Lena Pelowska

06.12.19
piątek
20:00

Zumba

Zumba dla dzieci (od 7 roku życia), młodzieży i dorosłych. Zajęcia są dla każdego. Każdy tańczy w swoim rytmie, inspirowany muzyką. Jest to dobra propozycja dla rodziców, którzy mogą do nas przyjść i ćwiczyć razem ze swoimi pociechami.

25.11.19
poniedziałek
18:00

Joga

Spotykamy się co piątek o 18ej w baletowej. Instruktorem jest pan Wojciech Kasprzyk.

Prosimy o zabranie mat do ćwiczeń.

Wstęp: 30 zł za pojedyncze zajęcia lub 90 zł za cały miesiąc.

Zapisy: stacjaorunia@gak.gda.pl lub 58 306 66 76 wew. 37,36 lub osobiście w naszej siedzibie przy ul. Dworcowej 9 w Gdańsku

 

22.11.19
piątek
18:00

Wasze Historie po Oruńsku

Już jest (w drukarni) kolejny numer gazetki "Wasze Historie Po Oruńsku" - tym razem ekscytujące opowieści o tradycjach bokserskich na Oruni. Świeże, pachnące farbą drukarską gazety czekają na Was w piątek, o 18ej. Razem z gazetami czeka zespół redakcyjny w osobie redaktor naczelnej - Dorota Dombrowska,
22.11.19
piątek
18:00

Strony