Stacja Orunia

Jesteś tutaj

Malujcie, twórzcie, lepcie, tańczcie i grajcie – bo w Stacji Orunia MOŻNA. Jesteśmy tu dla Was - dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci pełnych energii, dla młodzieży kreatywnej i tej która dopiero szuka inspiracji, zabieganych dorosłych oraz „poszukujących” rodziców i seniorów.

U nas dzieje się kulturalnie. Poprzez organizację koncertów, wernisaży, spektakli, spotkań, kół zainteresowań, pomagamy ludziom w przeżywaniu kultury „na własnej skórze”. Jesteśmy pełni inicjatyw, ale czekamy też na Wasze pomysły i informacje o Waszych potrzebach.

ul. Dworcowa 9
80-026 Gdańsk Orunia

Godziny otwarcia:
PON-PT 11:00-19:00
tel. 58 306 66 76
stacjaorunia@gak.gda.pl
www.facebook.com/StacjaOrunia

Koncerty od muzyki etno do elektro, Trzepak Artystyczny, Kino nieme pod gwiazdami, spotkania Oruńskich Szarpidrutów, projekt ZDolna Orunia, warsztaty flamenco, ceramiki, teatrzyki dla dzieci. Wydajemy też gazetę "Wasze Historie po Oruńsku", a co roku obchodzimy też rocznicę urodzin Artura Schopenhauera do którego należał dawniej budynek, w którym kreujemy kulturę!


 

 


Online: Flamenco!

Zapraszamy na lekcje Flamenco - dla zaawansowanych i początkujących. Możesz dołączyć i tańczyć w domu, bo zajęcia odbywają się online!

Prosimy o kontakt: 58 306 66 76 wew. 36, 37 lub stacjaorunia@gak.gda.pl lub poprzez fb/GAKStacjaOrunia.

13.11.20
piątek
17:50

zróbMY bajkę

"zróbMY bajkę" - konkurs ilustracji i nabór do wystawy dla dzieci "Bajki Oruńskie".
Zapraszamy naszych Najmłodszych do oglądania i słuchania cyklu oruńskich bajek na naszym profilu fb - GAK Stacja Orunia, a potem do wykonania ilustracji do wybranej bajki w technice dowolnej. Może być to rysunek, malunek, wyklejanka, kolaż itp.
09.06.20
wtorek
10:00

Otwarcie Galerii PERON

Proszę Państwa - nadeszła wiekopomna chwila - otwieramy na nowo naszą Galerię PERON..

Ponieważ czasy wiadomo jakie - bardzo prosimy o przestrzeganie wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.

Oto zasady odwiedzania Galerii Peron i naszej nowej wystawy podróżniczej "...Za górami za lasami...".

Galerię można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00.

Czas zwiedzania - 20  minut. Ostatnie wejście o godz. 18:15.

Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do budynku. Prosimy zachować dystans społeczny min. 2 m.

10.06.20
środa
11:00

Zabawa kreatywna on-line "Pisanka wielkanocna zero waste"

Kochani rodzice! Drogie dzieci!
Pomimo wszystko Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Rzec można, Święta tuż tuż. Nie chodzimy do szkoły/pracy, działamy w domu nudząc się i produkując wszelakiej maści odpadki – z metalu, plastiku czy papieru.. Chwileczkę, a może połączyć przyjemne z pożytecznym? Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do naszej ZABAWY (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci) ale bardzo mile widziane będą prace CAŁYCH RODZIN!

24.03.20
wtorek
09:45

Koncert Dikanda

6 marca 2020r., kolejny raz na scenie Stacji Orunia GAK zagości DIKANDA!!!

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym polski folkowy zespół muzyczny założony w 1997 grający world music.

06.03.20
piątek
20:00

In Short Film Festival

28-29 lutego 2020r. Program The Best of InShortFF 2019 to 28 filmów krótkometrażowych z 15 różnych krajów, prezentujących innowacje, umiejętności i śmiałe głosy międzynarodowych zespołów filmowych z różnych stron świata. Podczas naszych dwóch wspólnych wieczorów zaprezentujemy najlepsze filmy zgłoszone do konkursu InShort Film Festival 2019.

>>>>>>>>.>> English below ! 

OD: pią 28.02.20
DO: sob 29.02.20

Zobacz daty
19:00

Sensacja ilustracja – wystawa prac studentów ASP w Gdańsku

Sensacja ilustracja
wystawa prac studentów ASP Gdańsk,
Pracownia Ilustracji prof. Jadwigi Okrassa i Agaty Królak

Serdecznie zapraszamy na wystawę prezentującą przekrój projektów zrealizowanych w Pracowni Ilustracji w latach 2017–2019. Tu studenci – uzbrojeni w poczucie humoru, absurd, przekorę i nieskrępowaną wyobraźnię - uczą się ilustrować świat.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21.02 o godz. 18:00
w galerii GAK Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, Gdańsk

Wstęp wolny!

21.02.20
piątek
18:00

Urodziny Artura S.

I znowu URODZINY ARTURA S.!
Jak co roku Stacja Orunia zaprasza Was na wspólne świętowanie - tym razem 232 urodzin Artura S.!
Wiecie, że tu gdzie stoi dom kultury był dworek dziadków Schopenhauera; a za naszym budynkiem nadal szumią drzewa w Parku Schopenhauera, które na pewno słyszały i widziały bawiącego się młodego Artura.
Jak świętujemy?
Oczywiście wykład, dyskusja, memy, muzyka i TORT!
Oto szczegóły:

22.02.20
sobota
17:00

Sztuki/Sztuczki zimowe na ferie.

„Sztuki/Sztuczki” wszelakie to nasza tradycyjna kreatywna propozycja na ferie zimowe w mieście - dla dzieci i młodzieży. W ramach „Sztuk/Sztuczek zimowych 2020” m.in. zaprojektujemy i uszyjemy własną zabawkę – przytulankę, mini poduszeczkę i eko- woreczek; zrobimy „Fruwy z druta” – przestrzenne kompozycje z drutów i innych elementów. Zgłębimy tajniki garncarstwa i ulepimy oryginalne kubeczki i miseczki. Poznamy rożne formy tańca współczesnego oraz wspólnie z członkami naszych rodzin zrelaksujemy się podczas rozgrywek w Klubie Gier Planszowych. Zaprosimy teatry i kino na Orunię do nas.

12.01.20
niedziela
11:00

Strony