Warsztaty

Święto Światła - warsztaty

Jesteś tutaj

 „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na

„Święto Światła”

Warsztaty / spotkania / muzyka relaksacyjna

20 października (sobota), w godz. 12:00 - 17:00
25 października (czwartek), w godz. 17:00 - 21:00

20 października (sobota):

W PROGRAMIE:

- 12:00 – 14:30 : Rodzinne warsztaty artystyczne - tworzenie jesiennych lampionów

Podczas warsztatów tworzenia lampionów, zajrzymy przez okienka ręcznie wykonanych papierowych domków. Przyjrzymy się wesołym harcom domowego ogniska, a ogrzani jego płomieniem, wspomnijmy piękne chwile spędzone wspólnie z naszymi bliskimi. Być może sięgniemy wyobraźnią do rodzinnych spacerów odbytych niegdyś pośród Gdańskich kamieniczek, do których postaramy się upodobnić nasze lampiony? Zachęcamy do twórczej inicjatywy z Pauliną Llerą Arias oraz animatorkami "Wyspy Skarbów" GAK.
Wstęp: 10 zł.

- 15:00 – 17:00 : Medytacje dźwiękowe - warsztaty

W II połowie XX wieku amerykańska kompozytorka, akordeonistka, humanistka Pauline Oliveros stworzyła metodę Deep Listening, Głębokiego Słuchania. W myśl tej metody wykonując łagodne ruchy, korzystając z własnego głosu i wyobraźni oswajamy się z dźwiękami otoczenia, dźwiękami wytwarzanymi przez nas samych i dźwiękami, które słyszymy w wyobraźni. Kilka lat temu, zainteresowana procesem słuchania, który nie ogranicza się tylko do biernego odbierania bodźców dźwiękowych, zaczęłam poznawać tę praktykę.

Inspirując się bogatą w ćwiczenia metodą Deep Listening/Głębokiego Słuchania, metodą skierowaną absolutnie do wszystkich, zapraszam na warsztaty Medytacji Dźwiękowych, które nie będą ani bardzo statyczne, ani przesadnie dynamiczne, za to zaangażują aktywne i uważne słuchanie, wytwarzanie i nagrywanie dźwięków.
Będziemy szukać dźwięków już istniejących i kreować nowe. Chciałabym, żebyśmy zaczęli lepiej i głębiej słuchać siebie, siebie nawzajem i świata wokół nas. I żeby efektem tego wsłuchania się w świat zewnętrzny oraz wewnętrzny było uwolnienie własnego, twórczego głosu. Ubierzmy się wygodnie, przynieśmy swoje instrumenty, o ile mamy jakieś ulubione. Do zobaczenia i usłyszenia w październiku!

Prowadzenie – Małgorzata Kęsicka
Działanie realizowane w ramach projektu:
”Ucho w Wodzie – Wyspa Gra”.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: wyspaskarbow@gak.gda.pl, tel. 58 323 91 15

wstęp: 10 zł (9 z kartą do kultury)

Nie
20.10.18
sobota
12:00
Wyspa Skarbów
Warsztaty
Tak