Wystawa

2:2

Jesteś tutaj

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na

wystawę prac Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej

2:2

Wystawa rodzinna - dziadek i wnuczka, malarz i graficzka. Łączy ich nie tylko pokrewieństwo, ale również  fascynacja teksturami i fakturami występującymi dookoła. Za pomocą odrębnych mediów, każde interpretuje na własny sposób otaczający świat, tworząc niesamowite obrazy. Jest to wystawa o podobieństwach i przeciwnościach w pojmowaniu codzienności przez dwie bliskie sobie osoby, traktująca o ewolucji postrzegania świata przez kolejne pokolenia. Praca i miłość to ważne elementy w życiu tych dwojga artystów, gdzie jedno wspiera drugie, nie zakłócając wzajemnie indywidualnego sposobu patrzenia na rzeczywistość.

Bogdan Wręczycki - studia w latach 1964-70 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Dyplom w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Przez wiele lat nauczyciel akademicki w pracowniach rysunku i malarstwa. Uprawia malarstwo i rysunek. Jego prace były reprezentowane na wystawach krajowych oraz za granicą. Wiele dzieł znajduje się w instytucjach, urzędach i kolekcjach prywatnych (Francja, Niemcy, Szwajcaria, Malta, Kanada). Zajmował się też projektowaniem i realizacją utworów w srebrze, bursztynie, szlachetnym drewnie i masie perłowej o charakterze dekoracyjnym, jak i użytkowym.

Berenika Godlewska - ukończyła studia licencjackie na kierunku Wzornictwo, aktualnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku Grafika Projektowa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Grafik, modelka, fotograf, freelancer. Ma więcej zainteresowań niż wolnego czasu i wciąż próbuje nowych rzeczy. Zajmuje się zarówno artystyczną jak i projektową stroną sztuki, nie ograniczając się do jednej dziedziny. Aktualnie poświęca się głównie grafice.

Ekspozycja do 28 czerwca 2019.

Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2604297002947891/

Nie
05.06.19
środa
10:00
Wyspa Skarbów
Wystawa
Nie
środa, Czerwiec 5, 2019 - 10:00 do piątek, Czerwiec 28, 2019 - 20:00