Festiwal

7. Festiwal Akcept

Jesteś tutaj

Ruszamy z kolejną edycję Festiwalu Akcept. Mamy za sobą już sześć udanych realizacji tej imprezy, dlatego z entuzjazmem ogłaszamy, iż VII Festiwal Akcept odbędzie się w tym roku w dniach: 19 – 21 maja, oferując jak zawsze bogaty i interesujący repertuar wydarzeń.

Jak co roku, Festiwal Akcept na trwałe wpisany w kalendarz artystycznych wydarzeń Trójmiasta, pozostaje spotkaniem wielu podmiotów, które zabierają głos w wielostronnym dialogu, wyrażanym  poprzez  prezentacje muzyczne,  teatralne, plastyczne i inne formy ekspresji, sytuując w ich centrum osobę z niepełnosprawnością intelektualną, a także podmioty, których doświadczenie w różny sposób się z nią splata. W ciągu trzech festiwalowych dni uczestnicy i widzowie będą mieli okazję zobaczyć liczne teatry w Trójmiasta, Warszawy i Ostródy integrować się w Mieście Aniołów przy muzyce na żywo, którą zapewni ISLET czyli Izabela Laskowska oraz uczestniczyć w warsztatach artystycznych.

Po raz trzeci, Festiwal Akcept we współpracy z Zakładem Pedagogiki Specjalnej UG, zrealizuje   jedną  ze swoich integralnych części czyli III Seminarium Naukowe, zatytułowane  "(Nie)bezpieczne związki: on, ona, niepełnosprawność intelektualna i co dalej?". Proponowane spotkanie zaprojektowane zostało w dwóch dopełniających się częściach. W pierwszej z nich oddajemy głos zaproszonym gościom, w drugiej zaś zachęcamy do dyskusji, w której uczestniczyć może każdy, kto bierze udział w seminarium. Jako prelegenci, wprowadzający w obszar przedmiotowy rozważań, wystąpią osoby reprezentujące  różnorodne środowiska i profesje, które łączy własne zaangażowanie w obszar praktycznego działania, jak i sferę teoretycznej refleksji prowokowanej pytaniami o relacje i związki wśród osób z niepełnosprawnościami.Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu Akcept, żywiąc nadzieję, iż  podobnie jak wcześniejsze jego edycje, stanie się on  nie tylko przestrzenią spotkania ze światem splecionym  z niepełnosprawnością   oraz (wspólnego) odkrywania  sensów i znaczeń, jakie nadają mu egzystujące z nią postaci, ale  także będzie pretekstem i zachętą zarazem do publicznej dyskusji oraz namysłu nad zjawiskiem niepełnosprawności,  które jako Inność wpisane w przestrzeń życia codziennego, nieustannie skłania do stawiania pytań o miejsce i rolę osoby niepełnosprawnej oraz tych, którzy jej towarzyszą  na arenie zdarzeń potoczności, w tym roku  szczególnie akcentując  udział  tej grupy społecznej w kulturze.Tutaj wpisz opis skrócony wydarzenia lub zajęć stałych 

Nie
19.05.16
czwartek
10:00
Teatr GAK
Festiwal
Tak
Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES; Zakład Pedagogiki Specjalnej UG; Grupa IM Plus
https://www.facebook.com/events/220878864959538/
czwartek, Maj 19, 2016 - 10:00 do sobota, Maj 21, 2016 - 13:30