Muzyka

Babu Król i Smutne Piosenki: Nowa Fala Polskiego Dansingu

Jesteś tutaj

Plama Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – Nową Falę Polskiego Dansingu, która porwie każdego do szalonego tańca.
 
Nowa Fala Polskiego Dansingu to nietuzinkowe show koncertowe, to znani, cenieni i profesjonalni muzycy, od wielu lat funkcjonujący na polskiej scenie alternatywnej: Jacek BUDYŃ Szymkiewicz i Piotr Bajzel Piasecki znani m.in. z zespołów POGODNO i Babu Król, oraz wspaniały poznański kwartet: Smutne Piosenki.
 
Nowa Fala to wielki powrót, szeroki nurt, który ma porwać cały kraj; Polskiego Dansingu – wieloletniej tradycji, czy wręcz instytucji, typowej dla naszej szerokości geograficznej formy zabawy, która miała cały swój zestaw kulturowych artefaktów. "W narodzie wciąż jest tęsknota za dancingiem – i to nie tylko u starszych przedstawicieli nacji.” – mówi Paulina Frąckowiak z zespołu Smutne Piosenki.
 
4 kwietnia 2019 r. ukazała się płyta zespołów Babu Król i Smutne Piosenki pt. "Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. I i vol. II" z coverami i prawdziwymi dansingowymi szlagierami.
 
Vol. I to autorskie kompozycje Jacka Szymkiewicza (Budynia z Pogodno i Babu Króla) oraz Pauliny Frąckowiak (Smutne Piosenki). Vol. II to nietypowe adaptacje hitów skomponowane przez Babu Króla. Możliwe "Take on me" zespołu A-ha w wersji elektro, "Pod Papugami" Niemena w wersji dubstepowej lub "Daj mi tę noc" w aranżacji jazzowej. Koncert dopełnią klasyczne, ale doprawione szczyptą dekadencji dancingowe melodie.
 
To wydarzenie dla młodych, jak i tych pamiętających czasy prawdziwych dansingów. Dużo radości, tańca. Trochę melancholii. Publiczność bawi się wybornie. Wszyscy znają teksty, a kroków uczyć się nie trzeba. Pokolenia łączą się w tańcu i niezapomnianych melodiach.
 
Tylu wspaniałych artystów na jednej scenie w projekcie bardzo wystrzałowym i zagrzewającym serca wszystkich.
 
Nie
https://www.bilety24.pl/koncert/nowa-fala-polskiego-dansingu-czyli-babu-krol-smutne-piosenki-55236?id=272200
BILETY

21.11.19
czwartek
20:00
Plama
Muzyka
Tak
www.facebook.com/events/2507453269470271/