Muzyka

BUDYŃ Supersam & Sebastian Pikula

Jesteś tutaj

To będzie koncert z nowymi piosenkami.

Budyń nie śpiewał ich na żadnej płycie.

Z żadnym zespołem.

Ani nie napisał ich dla kogoś innego.

Dodatkowo pierwszy raz wystąpi z akompaniamentem tylko pianina.

I jeszcze Sebastian Pikula (kiedyś zespół Miąższ) napisał całą muzykę.

A Budyń wszystkie (prawie, jest jeden cover) teksty.

Rzecz jest świeża, bo z zimy zeszłego roku.

I wrażliwa bo to jednak śpiewane wiersze.

Wszystkich ciekawych serdecznie zapraszamy.
 
Jacek Szymkiewicz – Budyń
Lider i założyciel zespołu POGODNO, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nietuzinkowy artysta zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od ponad 20 lat.

Przezwany dawno temu przez kolegów z zespołu Budyniem zarabia pieniądze realizując swoje wielkie życiowe marzenie. Pisze piosenki. Można ich posłuchać na płytach zespołów Pogodno, Babu Król, można na płytach Budynia, czasami kolaboruje z innymi szansonistami i wtedy jego wypociny można znaleźć na płycie Kasi Nosowskiej albo Moniki Brodki, czy Varius Manx albo sami sobie poszukajcie gdzie.

Jest współzałożycielem i liderem zespołu POGODNO. Zespołu, który na swoim koncie ma nieśmiertelne przeboje; Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis. Tworzy także muzykę filmową i teatralną. Ostatnio do filmu (Jeż Jerzy). Spektakle  teatralne opatrzone jego nutami to m.in. Wizyta Starszej Pani, reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin czy Utopia będzie zaraz , reż. Michał Zadara, Teatr Stary Kraków.
 
Sebastian Pikula
Swą przygodę z muzyką rozpoczął w wieku lat sześciu kiedy to podczas rodzinnej wigilii zaprezentował kilka kolęd na małym radzieckim akordeonie. Nie ukończył żadnej z Państwowych Wyższych Uczelni Muzycznych, ani w Polsce, ani za jej granicami. Współpracował z Jerzym Słomą Słomińskim i Jackiem Kleyffem. Chwilę później współtworzył zespół Miąższ, z którym przemierzył kraj wzdłuż i wrzesz. W kolejnych latach nagrał dwie płyty i bardzo intensywnie koncertował po kraju. Obecnie Sebastian Pikula zajmuję się badaniem polskiej muzyki tradycyjnej i grą tejże na skrzypcach. W „Plamie” będzie towarzyszył Budyniowi jako pianista.

 

Nie
KUP BILET

16.05.19
czwartek
20:00
Plama
Muzyka
Tak
www.facebook.com/events/2260787570646333