Wystawa

"Chwile nieobecne" Magda Rucińska

Jesteś tutaj

Wystawa "Chwile nieobecne" to zbiór rysunków oraz ilustracji będących efektem rozmyślań Magdy Rucińskiej nad pamięcią, nieobecnością i milczeniem. Wystawa potrwa do 4 kwietnia. Wstęp wolny

To zbiór rysunków oraz ilustracji stworzonych jakby na przekór teraźniejszości. Są one efektem rozmyślań autorki nad pamięcią, nieobecnością i milczeniem. Zbiór ten nie jest jednorodny, a prace, które się na niego składają różnią się od siebie pod względem formatu oraz techniki wykonania. Związki pomiędzy niektórymi ilustracjami, rysunkami są dość luźne, niedookreślone. Inne prace są z kolei ściśle ze sobą powiązane; tworzą konkretne wypowiedzi, swoiste narracje. Na wystawie będzie można zatem dostrzec nie tylko poszukiwania treściowe, tematyczne, ale także formalne – różne sposoby myślenia o słowach i obrazach oraz relacji pomiędzy nimi.

Magda Rucińska - rocznik '84. Rysowniczka i recenzentka przez ostatnie dwa lata związana z działem recenzji „Zeszytów Komiksowych”. Obecnie pracuje w Katedrze Sztuk Wizualnych UTP w Bydgoszczy, gdzie prowadzi zajęcia z rysunku dla studentów architektury wnętrz. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009/2010). Ukończyła studia lingwistyczne w Bydgoszczy oraz artystyczne na ASP w Poznaniu. Publikowała m. in. w "Lampie", "1zine" oraz w „Zwykłym życiu”. Lubi kulturowe przejawy złego gustu, nieudane filmy i kiepską literaturę.

 

Wystawa potrwa do 4 kwietnia. Wstęp wolny

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcie klubu, od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 20:00.

Nie
OD: pią 07.03.14
DO: pią 04.04.14

Zobacz daty
10:00
Projektornia
Wystawa
Nie
https://www.facebook.com/events/724598754251654/
Powtarza się co tydzień w poniedziałek i w wtorek i w środa i w czwartek i w piątek do pt. kwi 04 2014.