Teatr/Taniec

Czterej. Teatr improwizowany

Jesteś tutaj

Piątek, 17 maja, godz. 19.00

Bilety wstępu w cenie 15 zł do nabycia w kasie przed spektaklem.

Na deskach sceny przy ulicy Pilotów 11 wystąpi grupa Czterej, która w swej twórczości czerpie inspirację z filmów niemieckiego ekspresjonizmu, mrocznych opowieści o rozdartych bohaterach i nieuchronności ludzkiego losu.

Improwizacja teatralna to zyskująca coraz większą popularność forma sztuki, w której twórcy prezentują historię w oparciu o sugestie widowni i własne pomysły, tworząc ją na bieżącą podczas spektaklu. Nie ma tu przygotowanego wcześniej scenariusza czy dialogów, nie ma rekwizytów, a każda z prezentowanych opowieści już nigdy więcej nie pojawi się na scenie.

Czterej to grupa czterech improwizatorów z bogatym doświadczeniem scenicznym i warsztatowym. W swoich opowieściach skupiają się na relacjach międzyludzkich i tym, do czego prowadzą. Nie szukają na siłę sensacji czy humoru, nie epatują bezsensownie grozą. Pozwalają swoim bohaterom na powolne zgłębianie własnych emocji oraz poddawanie się wiszącemu nad nimi przeznaczeniu. W tworzonych światach niejednokrotnie mieszają rzeczywistość z fantastyką, dzięki czemu opowieści o zwykłych ludziach zamieniają się w przygody niezwykłych bohaterów. Efekt ostateczny zazwyczaj ma cechy komediodramatu, ponieważ takie właśnie jest życie…

 „Plama” Gdański Archipelag Kultury

ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk

Tel. 58 557 42 47

www.plama.art.pl / www.gak.gda.pl

www.facebook.com/PlamaGAK

 

Nie
17.05.19
piątek
19:00
Plama
Teatr/Taniec
Nie