Teatr/Taniec

Dorota Kolak - Spotkanie z aktorką

Jesteś tutaj

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów oraz
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska
w ramach  projektu społeczno-artystycznego Teatr na Wyspie

zapraszają na

SPOTKANIE Z AKTORKĄ - DOROTĄ KOLAK

19  października 2019 (sobota), godz.16:00

Wydarzenie sfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Gdańska.

Projekt „Teatr na Wyspie” ma na celu przybliżenie lokalnej społeczności z Wyspy Sobieszewskiej sztuk teatralnych, zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej. Na przestrzeni kilku miesięcy od września do grudnia 2019 zaprosimy mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej na cykl warsztatów, spotkań z reżyserem, wprowadzimy do historii teatru oraz zwiedzimy Teatr Wybrzeże.
Wielkim finałem projektu będzie wystawienie wyjątkowego, bo przygotowanego wspólnie przez sąsiadów, kolegów i przyjaciół z Wyspy - Spektaklu Wigilijnego.

Jedną z form zapoznania uczestników projektu z żywym słowem, jest możliwość poznania aktora oraz rozmowa o kulisach jego pracy. W tej roli  – Dorota Kolak.

Dorota Kolak - aktorka teatralna,  gwiazda dużego i małego ekranu. Urodziła się w Krakowie, w rodzinie z teatralnymi tradycjami. Skończyła studia aktorskie na PWST w Krakowie, zadebiutowała IV roku rolą Adeli w spektaklu Dom Bernardy Alba Federico Garcia Lorcy (reż. B. Tosza) w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Pracowała Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Od 1982 roku jest związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku i na tej scenie zagrała przeszło siedemdziesiąt dużych ról. Najnowszym spektaklem, w którym gram są „Trojanki” w reżyserii Jana Klaty. Współpracuje także z Teatrem Nowym w Warszawie gdzie obecnie gra w spektaklu „Wyjeżdżamy” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
Dorota Kolak jestem także pedagogiem – na Wydziale Wokalno–Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz jak sama mówi – czasem reżyseruje.

Podczas spotkania opowie o kulisach pracy aktora oraz odpowie na pytania publiczności.

Miejsce: Galeria GAK Wyspy Skarbów

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2629894523698759/


Nie
19.10.19
sobota
16:00
Wyspa Skarbów
Teatr/Taniec
Nie