Teatr/Taniec

HER(T)Z

Jesteś tutaj

 

Choreografia - praca zbiorowa : Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna
Muzyka – kolaż
Czas trwania spektaklu 45 min
Projektornia GAK
ul. Dworska 29a Gdańsk Brzeźno
15 listopada (piątek), godz. 18:00
Wstęp wolny
---

HER(T)Z

miliony dźwięków historii znaczeń
wędruje tożsamość
bezdzietna bezdomna a może zdomna rozrasta się nabiera masy
rozsiada najpierw ręce pośladki plecy szyja głowa ciężka
ciężki brzuch i cycki
oddziela skórę od kości rozdziela się członkuje wyciąga oko patrzy
naiwny porządek
brak miejsc w przedziale
nie widzi
wędruje
z ramion do ramion
od ściany do ściany
i senne rozmowy postaci fikcyjne podróże męczące
kawa codzienna z mlekiem kobiecym
toczę się
drgam
i tak w kółko

To ja.
Kość z kości mojej matki. Gorąca masa czerwonego mięsa, która przelewa się, porusza, zdusza się, drga,rozciąga.
Z zewnątrz biała, gładka, wrażliwa. Od urodzenia dbamy o tę chłonną powłokę, starając się znaleźć dla niej bezpieczne miejsce.

Proponujemy wielowarstwową samoświadomą konfrontację z demontażem definicji człowieka, opartą na przepływie jego emocjonalnej i cielesnej „częstotliwości”. Narracja prowadzona według zmiennego, hipnotycznego rytmu ewoluuje z abstrakcji w coraz bardziej czytelne relacje, aż do wyemancypowania się słowa – jednak tworzące się obrazy są ciągle na pograniczu jawy i snu. Widoczna forma nie daje jasnego drogowskazu w drodze interpretacji, pomaga jedynie sięgać po skojarzenia i nastroje.
Uniwersalny charakter ludzkich przepoczwarzeń gwarantuje intymny, szczery wgląd w ich złożoną naturę opartą zarówno na indywidualnym zrozumieniu siebie jak i odwołaniu do korzeni, domu zanurzonych w kontekście współczesnego świata. Powołany do życia świat przedstawiony domowego ogniska, przy użyciu minimalistycznej scenografii, wypełniony jest ruchem, który bezwiednie zmienia się, odbierając dobiegające zewsząd impulsy.
---
O zespole:
Zespół młodych artystek, które w obecnym składzie współpracują ze sobą od 2016 roku, ich siedzibą jest Zakład Kulturalny w Gdańsku. Pretekstem do spotkania były osobiste zmagania twórczych tancerek o różnym doświadczeniu, ale o wspólnej estetyce aranżacji tańca i teatru. Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna w sposób patologiczny zakochane w tańcu, opowiadają nim niezobowiązująco, o sprawach istotnych.

 

Nie
15.11.19
piątek
18:00
Projektornia
Teatr/Taniec
Nie