Film

Ja to bym... premiera filmu o ludziach z pasją + wernisaż karmników

Jesteś tutaj

Od września w Projektorni GAK, Studiu Brzeźno oraz na terenie całej dzielnicy trwały prace nad filmem pokazującym ludzi, którzy w Brzeźnie realizują swoje pasje: tworzą muzykę, zbierają pamiątki związane z dzielnicą, uprawiają spory i nie tylko. 7. listopada o godzinie 18:48 w Projektorni GAK odbędzie się premiera filmu połączona z wykonaniem piosenki, która powstała na jego potrzeby. Pokaz poprzedzi wernisaż karmników, które podczas siedmiu warsztatowych spotkań przygotowały dzieci wraz z rodzicami. Warsztaty prowadził Radek Czerniawski. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17:30.

Film zrealizowała grupa młodzieży związana ze Studiem Brzeźno we współpracy ze streetworkerami Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Projektornią GAK. Od września trwało nagrywania ujęć do filmu, montaż materiału w czasie warsztatów, wybór muzyki i nagrywanie piosenki. Nad pracami filmowymi czuwały Kamila Chomicz i Anna Domańska.

Mamy nadzieję, że dzięki produkcji filmu „zarazimy” innych pozytywną energią i zachęcimy do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Nasz film to nie tylko sztuka dla sztuki, chcielibyśmy, aby oddziaływał na innych, by stał się impulsem do rozwijania umiejętności, oderwaniem od rutyny i codziennych trudności, taki efekt planujemy osiągnąć poprzez prezentowanie go w różnych szkołach, ośrodkach dla osób uzależnionych, festynach, targach, a także na kameralnym koncercie zorganizowanym na zakończenie projektu – mówią pomysłodawcy filmu Mateusz Willer i Kamil Polański. Lokalna społeczność zyska możliwość ujrzenia dzielnicy z innej perspektywy, zobaczy ciekawe osoby które rozwijają swoje pasje, korzystając z lokalnej oferty instytucjonalnej.

Projekty „Brzeźno – kuźnia talentów” oraz „Mały stolarz. Warsztaty budowania karmników z drewna” są zwycięzcami konkursu w ramach projektu „Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury!”. 7. listopada będzie podsumowaniem całego projektu.

 Organizator: Gdański Archipelag Kultury

 Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

 Patronat: Radio Gdańsk, gdansk.pl

 

 

 

Nie
07.11.14
piątek
17:30
Projektornia
Film
Nie