Muzyka

Jodowanie IX

Jesteś tutaj

JODOWANIE 2018

Już po raz IX zapraszamy Was na JODOWANIE, czyli muzyczne popołudnie z muzyką jazzową, klasyczną i rozrywkową na świeżym powietrzu. Koncerty odbędą się 11 i 12 sierpnia 2018r., (sobota i niedziela) przy kolumnadzie, w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie i nawiązują do dawnej tradycji koncertów w kurorcie.
__________________________________
Program:
11.08.2018 (sobota), godzina: 18.00-20:00
18:00-19:00 koncert JOHN LEYSNER AND FRIENDS – kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera
19:00-20:00 koncert KRAKÓW STREET BAND – kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera

12.08.2018 (niedziela), godzina: 18.00-20:00
18:00-19:00 koncert trójmiejskich artystów pt.: „Szanujmy wspomnienia” – kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera
19:00-20:00 koncert zespołu BELLCANTI – kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera
___

Kiedy? 11-12 sierpnia 2018, godz. 18:00-20:00
Gdzie? Kolumnada w Parku im. Jana Jerzego Haffnera w Gdańsku-Brzeźnie (przy wejściu nr 39 na plażę)
Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, „Projektornia” Gdański Archipelag Kultury
Partner: Akademia Muzyczna w Gdańsku
___

John Leysner and Friends
John urodził się w Surinamie (Ameryka Południowa), małym kraju niedaleko Brazylii. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w momencie, kiedy tylko nauczył się chodzić. W Surinamie to normalne i częste zjawisko, że tradycyjne zespoły grają na przyjęciach urodzinowych. Dla małego chłopca stojącego zawsze naprzeciwko zespołu było to coś magicznego, wręcz nie do opisania. W wieku 17 lat kupił swój pierwszy instrument.
John grał na wielu międzynarodowych scenach z różnymi zespołami. Jego pierwszy album będzie wydany w 2018 roku. "Dzielenie się jest kluczem, a możliwości są praktycznie nieograniczone."
W trakcie koncertu usłyszeć będzie można zarówno kompozycje lidera grupy, jak i covery.

Skład zespołu:
John Leysner – wokal, gitara basowa
Maciej Grzywacz – gitara
Robert Jakubiec – trąbka
Mark Romanowski – puzon
Adam Golicki – perkusja

___

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.

W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni - Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017", a Tomek Kruk otrzymał tytuł „Gitarzysty Roku 2017" według czytelników czasopisma "Twój Blues". Trudno się temu dziwić - Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”. W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę - album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.

"Going Away" to trzecia płyta w dorobku Kraków Street Band, oparta w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.
Kraków Street Band” wystąpi w składzie: Łukasz Wiśniewski – wokal/harmonijka, Piotr Grząślewicz - banjo, Wojciech Szela - trąbka, Miłosz Skwirut - kontrabas, Adam Partyka - perkusja, Marcin Hilarowicz - gitara, Tomasz Kruk – gitara Dobro, Krzysztof Chlipała – saksofon, Piotr Żelasko – puzon

http://www.krakowstreetband.com/

___

„Szanujmy wspomnienia”

Piosenki śpiewane prawie sto lat temu, znane lubiane, sentymentalne i dowcipne.
Cieszą do dziś - bawią i przywołują wspomnienia. Znane je ze starych filmów i trzeszczących płyt dziadków. Kiedyś śpiewane w letnich kawiarnianych ogródkach przez Ordonkę, Bodo, Dymszę, czy Kiepurę. Usłyszymy w brzeźnieńskim parku piosenkę o zgubionym pod miedzą sercu, o niestosownie zachowującej się Adzie, czy śpiewaną wszystkim dzieciom kołysankę. Przywołają ,,wspomnień czar" śpiewając piosenki ,,Umówiłam się z nią na dziewiątą", ,,Miłość ci wszystko wybaczy" ,,Już taki jestem zimny drań" i wiele innych - Laura Haras, Marta Twardowska i Grzegorz Duda, a muzyką wszystko oprawi akompaniująca im Halina Cichoń Haras.
___

Bellcanti

Bellcanti to zespół muzyczny składający się z trzech sopranistek, które połączyła przyjaźń
i wielka pasja do muzyki. Wyjątkowe trio tworzą Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska oraz Karolina Sołomin. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne. Posiadają w swoim repertuarze najbardziej znane i lubiane sopranowe arie operowe, operetkowe jak również utwory muzyki rozrywkowej, które wykonują
w niecodziennych aranżacjach na trzy soprany. Aktualnie zespół koncertuje z pianistą Mateuszem Lipińskim.


https://www.facebook.com/bellcanti/

 

 

Nie
11.08.18
sobota
18:00
Projektornia
Muzyka
Nie
sobota, Sierpień 11, 2018 - 18:00 do niedziela, Sierpień 12, 2018 - 20:00