Muzyka

KAROLINA PIECHOTA W AMFITEATRZE ORANA

Jesteś tutaj

04.08.2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana Parku Oruńskiego. Naszym gościem będzie Karolina Piechota.

Polska aktorka i wokalistka. Studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 2007 roku. W tym samym roku związała się na stałe z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, gdzie po dziś dzień występuje. 
Ukończyła Radomską Szkołę Muzyczną im. Oskara Kolberga w Radomiu na wydziale wokalno-aktorskim. 

Wśród scenicznych ról Karoliny Piechoty na deskach macierzystego Teatru Wybrzeże, znajdują się: Hayley w „Farsie z Walworth” Endy Walsh, w reżyserii Adama Orzechowskiego, Beatrycze w inscenizacji szekspirowskiej sztuki „Wiele hałasu o nic” w reżyserii Orzechowskiego oraz Beatrice w „Zwodnicy” Thomasa Middletona i Williama Rowleya, w reżyserii Kuby Kowalskiego. 

Wraz z legendarnym, trójmiejskim zespołem Kobiety, występuje z muzycznym recitalem „Rechot Brechta”, prezentującym najsłynniejsze songi Kurta Weilla do tekstów Bertolda Brechta.

W 2010 roku Karolina otrzymała nagrodę - wyróżnienie za rolę Beatrice w przedstawieniu "Zwodnica" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w V Ogólnopolskim Konkursie na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł literatury Europejskiej.

W 2009 roku na MFF w Kairze otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w filmie "Drzazgi" Macieja Pieprzycy.

W 2008 roku podczas 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za najlepszy debiut aktorski za rolę w filmie "Drzazgi" Macieja Pieprzycy. 

W 2007 roku otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Grety w „Pułapce” Tadeusza Różewicza.

Nie
04.08.19
niedziela
18:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Nie
https://www.facebook.com/events/501445890625172/