Spotkanie

Kobieta w podróży // Japonia - Kontrasty

Jesteś tutaj

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze z Joanną Zakrzewską, która opowie o swojej wyprawie do Japonii.

Spotkanie pt.: „Japonia – kontrasty” prezentować będzie uroki i cienie Japonii. Kraj, który postrzegany jest jako wysoko rozwinięty technologicznie, ultranowoczesny, czysty i kolorowy ma również swoje ciemne strony. Porozmawiamy i o tych pięknych, kolorowych, niemal pocztówkowym miejscach jak i tych szarych i brudnych, których Japonia się wstydzi. Na slajdach zobaczyć będzie można i górę Fuji i ciemne uliczki starych dzielnic, japońskich biznesmenów na najruchliwszym skrzyżowaniu świata i bezdomnych w parku Uenō. Zapraszam. Joanna Zakrzewska

Joanna Zakrzewska – z wykształcenia japonistka, z zamiłowania japonofil, w poprzednim wcieleniu: Japończyk. W Japonii spędziła 5 lat, teraz regularnie odwiedza kraj prowadząc regularne grupy turystyczne jak i nieformalne wyjazdy kilkuosobowe. Zakochana w sztuce japońskiej, zawodowo zajmuje się kaligrafią japońską, uczy języka japońskiego oraz prowadzi wykłady z Historii i Kultury Japonii na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Kiedy? 21 maja (poniedziałek), godz. 17:00
Gdzie? Projektornia, ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno
Wstęp wolny

Nie
21.05.18
poniedziałek
17:00
Projektornia
Spotkanie
Nie