Muzyka

Koncert Krystyny Durys

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert jazzu swingującego KRYSTYNY DURYS, laureatki 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" ankiety "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum" pt. "TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ".

Podczas koncertu usłyszymy kawałki jazzu swingującego oraz program z debiutanckiego albumu artystki o tym samym tytule. Koncert jak i płyta zawierają autorskie interpretacje przebojów z repertuaru największych dam światowego jazzu: Elli Fitzgerald, Billy Holiday, Sary Vaghan, Niny Simone, Shirley Horn, Erthy Kitt, czy Natalie Cole, których wykonania od zawsze stanowiły dla Krystyny główne źródło inspiracji.

Z KRYSTYNĄ DURYS zagrają:

PAWEŁ HULISZ - trąbka, flugehorn

MARCIN JANEK - saksofony, klarnet

ADAM WIŚNIEWSKI - puzon

MAREK JURSKI - pianino

MACIEJ SADOWSKI - kontrabas

ADAM ZAGRODZKI - perkusja

KRYSTYNA DURYS –  laureatka 2. miejsca w kat. „Nowa Nadzieja” w ankiecie „Jazz Top 2016” magazynu „Jazz Forum”. Zdobywczyni legendarnej „Złotej Tarki” na „44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego” w Iławie. W latach 2007 do 2012 artystka współpracowała m.in. z „Jan Konop Big Band”, „Riverboat Ramblers Swing Orchestra”, „Set Trio” i „Jazzy2”. Od 2012 r. koncertuje z własnym zespołem. We wrześniu 2016 r. wydała swój debiutancki album „Tribute To Ladies Of Jazz”. Płyta zebrała znakomite recenzje, podbijając serca Słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych i rozrywkowych w całej Polsce.  Zajęła 5. miejsce w kat. „Polska płyta jazzowa roku 2016” w plebiscycie magazynu „Jazz Press”  i 16. miejsce w kat. „Album Roku” w ankiecie „Jazz Top 2016” magazynu „Jazz Forum”. Utwór „Them There Eyes” z płyty znalazł się w pierwszej 10 najpopularniejszych utworów roku 2016 listy „Top Jazz” Radia PiK (Pomorze i Kujawy).

Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl

Nie

Bilety: 25 zł


02.04.17
niedziela
19:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak
50lat