Muzyka

KRYSTYNA DURYS Z ZESPOŁEM 'WITH LOVE TO ELLA FITZGERALD'

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert jazzu swingującego KRYSTYNY DURYS, laureatki 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" ankiety czytelników magazynu Jazz Forum i pierwszej polskiej wokalistki swingowej zaproszonej na największy festiwal jazzowy na półkuli południowej - Java Jazz Festival (2017).

Wokalistka zabierze Państwa w podróż pełną cudownych melodii i brawurowych wykonań nieprzemijających przebojów swingowych. Artystka zaprezentuje przede wszystkim utwory z repertuaru swojej największej idolki, Królowej Jazzu - Elli Fitzgerald - legendarnej wokalistki, której ponadczasowe interpretacje do dziś zachwycają rzesze miłośników dobrej muzyki. W Wykonaniu Krystyny Durys i jej sześcioosobowego zespołu usłyszymy m.in. "Mr Paganini", "Take The A Train", "A-Tisket, A-Tasket", czy "Caravan" tak charakterystyczne dla Elli Fitzgerald i doskonale znane z jej wykonań.

Z KRYSTYNĄ DURYS zagrają:

PAWEŁ HULISZ - trąbka/ flugehorn

MARCIN JANEK - saksofony/ klarnet

ADAM WIŚNIEWSKI - puzon

ARTUR JUREK - pianino

PIOTR KUŁAKOWSKI - kontrabas

ADAM ZAGRODZKI  - perkusja

KRYSTYNA DURYS –  laureatka 2. miejsca w kat. „Nowa Nadzieja” w ankiecie „Jazz Top 2016” magazynu „Jazz Forum”. Zdobywczyni legendarnej „Złotej Tarki” na „44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego” w Iławie. W latach 2007 do 2012 artystka współpracowała m.in. z „Jan Konop Big Band”, „Riverboat Ramblers Swing Orchestra”, „Set Trio” i „Jazzy2”. Od 2012 r. koncertuje z własnym zespołem. We wrześniu 2016 r. wydała swój debiutancki album „Tribute To Ladies Of Jazz”. Płyta zebrała znakomite recenzje, podbijając serca Słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych i rozrywkowych w całej Polsce.  Zajęła 5. miejsce w kat. „Polska płyta jazzowa roku 2016” w plebiscycie magazynu „Jazz Press”  i 16. miejsce w kat. „Album Roku” w ankiecie „Jazz Top 2016” magazynu „Jazz Forum”. Utwór „Them There Eyes” z płyty znalazł się w pierwszej 10 najpopularniejszych utworów roku 2016 listy „Top Jazz” Radia PiK (Pomorze i Kujawy).

Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl

Nie

Bilety: 25 zł 


14.04.18
sobota
19:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak