Spotkanie

Kuba, Dubaj czy Kanary, czyli dokąd uciec przed polską zimą?

Jesteś tutaj

Kuba, Dubaj czy Kanary, czyli dokąd uciec przed polską zimą?

Gdański Archipelag Kultury oraz Projektornia zapraszają na spotkanie podróżnicze z Lilianą Poszumską oraz Arkadiuszem Wójcikiem „Kuba, Dubaj czy Kanary, czyli dokąd uciec przed polską zimą?”, 17 lutego (poniedziałek), godz. 18:00. Wstęp wolny.
-----------

O podróżach:
Kilkanaście lat podróżowania po Ameryce Łacińskiej i Półwyspie Iberyjskim. Setki zdjęć, mnóstwo wspomnień, opowieści i anegdot, przetarte szlaki, poznani ludzie, miłość do języka i kultury hiszpańskojęzycznej części świata, a także chęć dzielenia się swoimi podróżniczymi doświadczeniami. Z tego wszystkiego powstała książka – dwujęzyczna, do czytania po polsku i po hiszpańsku – ukazująca wyprawy autorów do Wenezueli, Boliwii, Meksyku, Gwatemali, Chile, Peru, Argentyny, na Kubę, a także podróże do wielu regionów Hiszpanii i Portugalii.
Lila Poszumska i Arek Wójcik, założyciele Todo La Mancha i autorzy książki "Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa", nie mogą żyć bez ciągłego planowania nowych wypraw w różne strony świata (ostatnio przejechali kamperem całą Japonię).
-----------

O sobie:
Liliana Poszumska
Ukończyła w Łodzi anglistykę i iberystykę – i to z Hiszpanią związała swoje życie. Jest pierwszą w Gdyni tłumaczką przysięgłą języka hiszpańskiego, a także (a może przede wszystkim) twórczynią i właścicielką Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”. Nie wyobraża sobie życia bez podróżowania, czuje się nieswojo, nie mając planów na przynajmniej dwie kolejne wyprawy. Skutecznie wdraża maksymę: „Nie wracam do miejsc, które już widziałam, bo życie jest krótkie, a trzeba jeszcze zobaczyć resztę świata”. Złamała ją tylko dla Hiszpanii i Islandii. Podczas wypraw z mężem i córką dba o to, aby mimo odległego miejsca cała rodzina czuła się jak w domu.

Arkadiusz Wójcik
Z zawodu informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami, zwłaszcza tymi wysokimi. Zwiedził prawie całą Amerykę Południową, zdobywając wulkany w Andach, m.in. sześciotysięcznik Licancabur w Boliwii. Swoją pasją do podróżowania zaraził żonę Lilę, z którą przejechał całą Wenezuelę, Kubę, Nową Zelandię, Skandynawię, Islandię i wiele innych krajów. Połączyła ich jeszcze jedna pasja – do języka i kultury hiszpańskiej. Arek jest miłośnikiem numizmatyki i historii tego kraju. Wie wszystko o każdej hiszpańskiej monecie, czy to z czasów starożytnych, czy nowożytnych.

Więcej: https://todolamancha.pl/
nasz Instagram i FB: Todolamancha
-----------
GAK Projektornia
ul. Dworska 29a
Gdańsk – Brzeźno
www.projekotnia.gak.gda.pl
www.gak.gda.pl

Nie
17.02.20
poniedziałek
18:00
Projektornia
Spotkanie
Nie