Muzyka

L.STADT

Jesteś tutaj

Jeden z najlepszych koncertowych wykonawców w Polsce, z powodzeniem i zupełnie bez kompleksów, koncertujący również za granicą. Jego muzykę określa się często mianem garage i indie rock, porównując do The White Stripes, Blur czy The Velvet Underground. W ostatni weekend marca w Scenie Muzycznej wystąpi łódzki zespół L.STADT.
L.STADT to polski zespół muzyczny spod znaku surf rocka, założony w Łodzi w 2013 roku. Zadebiutowali w tym samym roku na klubowej scenie Camerimage. Rok później wystąpili w Monachium i Stuttgarcie i francuskim festiwalu Class Rock. W 2005 roku muzycy wzięli udział w łódzkim Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. W 2007 roku ich nagrania znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Aleja Gówniarzy”, a utwór „Gore” umieszczono na jednej z ogólnopolskich składanek muzycznych. W tym samym roku wystąpili także na alternatywnym Off Festiwalu, zbierając bardzo pochlebne recenzje na swój temat. Debiutancki album „L. Stadt” miał swoją premierę w lutym 2008 roku. W lipcu tego roku wystąpili na scenie Tent Stage Festiwalu Open’er. Ich znak rozpoznawczy to mocne rockowe brzmienie, ciekawe teksty i świetny wokal. Wszystko podszyte czytelnymi fascynacjami twórczością między innymi The Beatles, The Velvet Underground, Becka i Blur.
Nagrali trzy świetne płyty ("L.Stadt", "ELP" wyprodukowaną przez cenionego amerykańskiego producenta Mikaela Counta (w CV ma m.in. DJ Shadowa, Radiohead) oraz w październiku 2013 roku EP’kę „You Gotta Move” z piosenkami amerykańskich autorów. Ta płyta to hołd L.Stadt dla muzyków Południa Stanów Zjednoczonych. Zbiór pięknych amerykańskich piosenek, które stanowią od wielu lat inspiracje dla łódzkiego kwartetu.
 
 
Obecnie są uważani za jeden z najlepszych koncertowych wykonawców w Polsce. Z powodzeniem i  zupełnie bez kompleksów, koncertują również za granicą. Występowali na takich festiwalach jak: Coke Live Music (Kraków), Canadian Music Week (Toronto), OffFestiwal (Katowice), Afisha Picnic (Moskwa), Culture Collide (Los Angeles) SXSW (Austin), Beer Fest (Belgrad), Viertel Fest (Bremen).
L.Stadt tworzą czterej, profesjonalni muzycy: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski i dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera.
 
Bilety w cenie: 15 zł, 20 zł, 25 zł w sprzedaży od 4 marca 2014 roku w siedzibie placówki przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem serwisu Bilety24.pl.
Nie
29.03.14
sobota
19:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak
https://www.facebook.com/events/599517163460018/