Muzyka

Mikromusic

Jesteś tutaj

Piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniała koncertowa energia czyli – MIKROMUSIC na koncercie w Scenie Muzycznej!

Muzyka zespołu Mikromusic to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki w połączeniu współbrzmią niezwykle spójnie. Prawdziwą  wizytówka zespołu jest, z roku na rok zyskujący coraz większe uznanie, enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak.

Zespół ma obecnie na swoim koncie już pięć płyt, w tym DVD koncertowe. Na debiutanckim krążku wydanym w 2006 roku, zatytułowanym „Mikromusic”,  pojawiło się wielu znakomitych gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński i akordeonista Piotr Dziubek.

W 2008 roku ukazał się drugi album zespołu „Sennik”. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii. Jesienią 2010 roku pojawiła się w sklepach trzecia płyta zespołu zatytułowana „Sova” uznawana za najbardziej spójny i energetyczny album zespołu, za który Mikromusic otrzymało nagrodę Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą.

W 2012 roku zespół świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji fani mogli posłuchać i obejrzeć koncert zespołu na płycie DVD „Mikromusic w eterze.”

Na początku 2013 światło dzienne ujrzał piąty krążek zespołu „Piękny koniec” zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów.

Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się również podczas koncertów na żywo. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Podczas kwietniowego koncertu w Scenie Muzycznej zespół wystąpi w składzie:

Natalia Grosiak - śpiew
Dawid Korbaczyński - gitaraRobert Szydlo - bas
Robert Jarmuzek - fortepian

Adam Lepka - trąbka, instrumenty perkusyjneŁukasz Sobolak - perkusja

Bilety w cenie 25 i 30 zł już wkrótce w sprzedaży, w siedzibie placówki przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku oraz za pośrednictwem serwisu Bilety24.pl.

 

 

Nie
12.04.14
sobota
19:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak
https://www.facebook.com/events/272789182896628/