Spotkanie

Nepal i jego Himalaje // Magda Jończyk

Jesteś tutaj

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze z Magdaleną Jończyk // Nepal i jego Himalaje. Wydarzenie odbędzie się 26 marca (poniedziałek), godz. 17:00. Wstęp wolny!

Nepal i jego Himalaje // Magda Jończyk
Fotograficzna opowieść o małym kraju, który jest domem najwyższych gór świata.

Himalaje, te pokryte śniegiem i lodem najwyższe szczyty na naszej planecie są obiektem odwiecznej fascynacji, podziwu i zachwytu, a jednocześnie budzą strach, niekiedy grozę. Widząc te kolosy nabiera się szacunku dla sił natury. Góry wysokie zdecydowanie uczą pokory.

Jaki jest Nepal, kraj mniejszy od połowy Polski, gdzie znaczna część powierzchni to góry, głęboko wcięte doliny i wysokie zalodzone szczyty? Jacy są tam ludzie? Jak wygląda ich życie? W jaki sposób iść wysoko, aby z uśmiechem na twarzy podziwiać Himalaje?

MAGDA JOŃCZYK - przez pół roku mieszka w Gdańsku, a przez kolejne sześć miesięcy podróżuje. Od 2010 r. wędruje po Himalajach, Tybecie, Sikkimie, Karakorum, Górach Skalistych Kanady, Dolomitach, Kaukazie, a już wkrótce pojedzie na swoją 14tą wyprawę do Nepalu. Magda zabiera w Himalaje kameralne grupy trekkingowe, które prowadzi po nie tylko popularnych trasach, a sama zapuszcza się wyżej – ostatnio stanęła m.in. na szczytach Island Peak (6168 m.n.p.m.) i Lobuche East (6145 m.n.p.m.). Wraca tak często w góry, bo kocha ich niedostępność, przestrzenie, prostotę życia i serdeczność tamtejszych ludzi. Ich piękno uwiecznia na zdjęciach - za fotoreportaż z Kaszgaru (Sinciang, Chiny) otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym HumanDOC Świat Różnorodnych Szerokości.

Więcej: www.magdajonczyk.com

Kiedy? 26 marca (poniedziałek), godz. 17:00
Gdzie? Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk - Brzeźno
Wstęp wolny!

Nie
26.03.18
poniedziałek
17:00
Projektornia
Spotkanie
Nie