Artystyczne

Obrazy Ogniem Malowane 2020

Jesteś tutaj

Kochani! Przełożyliśmy "Obrazy Ogniem Malowane" na 28 listopada 2020 r. Życzymy zdrowia i liczymy na Waszą obecność na imprezie!

Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna. Jej motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.

Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 r. Miała charakter warsztatów prowadzonych przez nieżyjącego już wybitnego ceramika Edwarda Roguszczaka. Niepoprzedzona żadnymi akcjami promocyjnymi skupiła dużą widownię w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji jak również w oknach okolicznych dziesięciopiętrowych bloków. Tak duże zainteresowanie skłoniło nas do kontynuacji działań i nadania im charakteru corocznej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej artystów i widzów.

W tym roku do udziału w tworzeniu wydarzenia zaprosiliśmy m.in. znany widzom Festiwalu FETA plenerowy Teatr AKT (Warszawa) z spektaklem „Ja gore”. Wśród twórców instalacji rzeźbiarskich znaleźli się Adam Walny, Czesław Podleśny, Zuzanna Dolega czy Jakub Skrzypczak.

Projekt ma charakter otwarty. Twórcą Obrazów Ogniem Malowanych może być każda osoba bez względu na wykształcenie i doświadczenie, która ma pomysł i chęć jego realizacji.
________
Śledźcie wydarzenie – JUŻ WKRÓTCE SZCZEGÓŁOWY PROGRAM!
_______
Organizatorzy:
Plama – oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury
Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec
Nie
28.11.20
sobota
17:00
Plama
Artystyczne
Nie
https://www.facebook.com/events/665826520983825