Artystyczne

Obserwatorium Ciała | wernisaż i poetycki open mike

Jesteś tutaj


LOKALIZCJA: Galeria Artformator
Zakole 7, Gdańsk - Stogi

Wraz z Galerią Artformator zapraszamy na wernisaż wystawy "Obserwatorium Ciała" w programie poetycki OPEN MIKE.

Obserwatorium ciała wystawa łącząca dwóch artystów pracujących we wspólnej pracowni. Od czasów studiów inspirowały ich badania naukowe i biologiczne, a co za tym idzie realizowania prac o tematyce analizującej organy, skamieliny i szczątki. Wystawa ukazuje dwa różne spojrzenia. Obserwatorium Kamila Niewińskiego to badanie ciała zwierzęcego, ewolucji, genów, szkieletów. Jego prace łączą naukę ze sztuką – science art, natchnione są formą ciał zmarłych zwierząt. Obserwatorium Pauliny Stokowskiej skupia się na ciele człowieka - jego wnętrzu i zewnętrzu. Ciekawi ją nie tylko biologiczność funkcjonowania obiektu ale i jego sfera duchowa, inteligencja jednostki. Rozkłada ciało na czynniki pierwsze, deformuje, zniekształca, aby ukazać piękno i brzydotę form ludzkich. Inspiracja ciałem i nauką jako punkt wyjścia badań artystycznych nakłoniła Kamila i Paulinę do stworzenia wspólnej wystawy „Obserwatorium Ciała”


Paulina Stokowska
Młoda artystka zajmująca się rzeźbą, małymi formami przestrzennymi, rysunkiem i dizajnem. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Intermediów na kierunku Rzeźby ASP w Gdańsku. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w 2018 roku w pracowni prof. Mariusza Białeckiego. W latach 2013 – 2015 studentka Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brała udział w wielu plenerach oraz warsztatach. Laureatka IV Studenckiego Biennale Małych Form Rzeźbiarskich oraz finalistka w III Triennale Sztuki Pomorskiej w kat. Formy Przestrzenne. Prowadzi pracownie, realizuje zlecenia.

Kamil Niewiński
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Rzeźby i Intermediów. W latach 2013-2016 studiował Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wieloletni stypendysta i członek kół naukowych. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych miedzy innymi „NACH DRESDEN, NACH DRESDEN” w Dresden Academy of Fine Arts i „RZIZAJN” w Galerii 18A w Warszawie. Tworzył też wystawy indywidualne jak „Rekonstrukcja Śmierci” w Galerii New Era Art w Krakowie, „Gabinet osobliwego artysty” w GALERII SZTUKI PRO ARTE w Zielonej Górze. Jego Dyplom pod tytułem „POULISAUROS” można zobaczyć na stałej ekspozycji na Wydziale Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Twórca rzeźb z metalu i ceramiki wprowadzający elementy science art’u. Obecnie uczy też malarstwa i rysunku w Edukresce.

W programie wieczoru:
otwarcie wystawy
oraz
poetycki OPEN MIKE, czyli otwarty mikrofon poetycki na temat ciała.

Wstęp wolny!

 

Organizacja:

Galeria Artformator

Dom Sztuki GAK


Autor plakatu Mikołaj Hałabuda.

Nie
13.04.19
sobota
19:30
Dom Sztuki
Artystyczne
Nie
Galeria Artformator
https://www.facebook.com/events/396523657747577/?active_tab=discussion