Muzyka

Paryżu Kocham Cię...

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na cykl koncertów piosenki francuskiej. „Paryżu Kocham Cię…”, to pierwszy koncert z cyklu, podczas którego usłyszymy wielkie przeboje francuskiej piosenki w wykonaniu znakomitego paryskiego stypendysty Janusza Zbiegieła - już 11 lutego o godz. 19 w Scenie Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25.

„Paryżu Kocham Cię...", to Walentynowy Koncert, podczas którego usłyszymy wielkie przeboje francuskiej piosenki z repertuaru znakomitych wykonawców, takich jak Jaques Brel –„Ne me quitte pas" (Nie opuszczaj mnie), „La chanson de vieux amants" (Piosenka starych kochanków), Gilbert Becaud - znakomitego wykonawcy, który we Francji nazywany jest wulkanem estrady, kompozytor i wykonawca takich przebojów jak „Et maintenant” (I co teraz) czy znanego na świecie szlagieru "Nathalie", Serge Reggiani –aktora i piosenkarza włoskiego pochodzenia, z jego repertuaru m.in. „Ma derniere volante (Moja ostatnia wola), "La tarte a la creme"(Ciastko z kremem). Muzykę do wielu utworów z jego repertuaru skomponowała Alice Dona znana i ceniona kompozytorka i piosenkarka we Francji, właścicielka szkoły piosenkarsko-aktorskiej "Conservatoir Maubel", do której uczęszczał Janusz Zbiegieł. Serge Lama - kompozytor wielkiego międzynarodowego przeboju „Je suis malade" (jestem chory) będzie ostatnim wykonawcą, którego utwory usłyszymy podczas koncertu.  Podczas koncertu Janusz Zbiegieł wykona również jeden z największych przebojów ostatnich lat "Je t aime" (Kocham cie) z repertuaru znanej i cenionej na świecie wokalistki Lary Fabian.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku oraz za pośrednictwem portalu bilety24.pl.

Nie

Bilety przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 30 zł.


11.02.17
sobota
19:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak
50lat