Spotkanie

Przygoda życia, czyli podróż dookoła świata po pięćdziesiątce

Jesteś tutaj

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Na krańcach świata”. 10 października (czwartek) o swojej wyprawie dookoła świata po pięćdziesiątce opowie Katarzyna Kozłowska.
 
Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny! Zapraszamy!
______
Dzisiaj, kiedy świat stał się łatwo dostępny, nie ma białych plam na mapie, a granice się zatarły, podróż daleka nie jest już wyczynem. Jednak wyzwaniem jest dokonać zmiany w swoim życiu, założyć plecak, zostawić wygodne życie i wyruszyć przed siebie samemu na kilka miesięcy. Niskobudżetowa wyprawa pełna improwizacji może wydawać się ryzykowana, ale także niezwykle barwna w przeżycia... To będzie opowieść o tym, jak mniej w życiu oznacza często więcej. Jak żyje się wśród łowców głów i jacy są ludzie na Antypodach. A także dlaczego pokochałam Tasmanię i co jest najbardziej fascynującego po drugiej stronie globu. 
Pamiętnikarskim zapisem 5 miesięcy w podróży jest książka ,,50tka dookoła świata''. To jednocześnie przewodnik z wieloma szczegółami tras i miejsc, które  przemierzyłam. Sporo w niej anegdot związanych z  napotkanymi ludźmi  i zwierzętami. W książce znajdziecie  przemyślenia i refleksje kobiety dojrzałej nad tym, co wyprawiamy z naszym światem i dokąd on zmierza.
 
BIO :
Z wykształcenia anglistka, gerontolog, a także trener motywacyjny, z zamiłowania podróżniczka i pisarka. Przełamuje stereotypy wieku i udowadnia, że metryka nie jest przeszkodą w realizacji marzeń.  Kiedy w jej życiu przyszedł moment, w którym uświadomiła sobie, że nie warto odkładać marzeń na potem, bo ,,potem” dzieje się właśnie teraz, wzięła plecak i wyruszyła w samotną podróż dookoła świata. W wieku 52 lat przemierzyła 3 kontynenty, 30 wysp, i 59000 kilometrów. Jako trenerka motywuje do zdrowego i aktywnego życia. Sama takie prowadzi. Wspina się  po górach, pisze i wydaje książki oraz prowadzi bloga podróżniczego www.goanywhere.to. Do tej pory ukazały się jej następujące powieści : ,,Trzymałam Anioła za rękę’’, ,,Bo warto’’, ,,Gniew motyla’’ i ,,50 tka dookoła świata’’.

 

Nie

Spotkanie i pokaz slajdów

Katarzyna Kozłowska

,,Przygoda życia, czyli podróż dookoła świata po pięćdziesiątce"

10.10.2019 (czwartek), godz. 18.00

Wstęp wolny

 


10.10.19
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/241787100035209