Muzyka

Saxofon na Trawie czyli Mobilny Dom Kultury

Jesteś tutaj

Mocny finał Mobilnego Domu Kultury czyli koncert "Saxofon na trawie".

Wystąpi: gwiazda saxofonu Maciej Sikała.

Miejsce: plac przy skrzyżowaniu Bulońskiej i Rakoczego

Wstęp: bezpłatnie

Zapraszamy na Pchli Targ, który odbywa się na tym samym placu
https://www.facebook.com/events/232548944728509

 

Maciej Sikała ur. w 1961 r . w Gdańsku. Muzyk jazzowy , saksofonista, kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku (od 2013r) i Bydgoszczy (od 2012r) a także na Uniwersytecie w Zielonej Górze w latach 2004-2007. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polskiej sceny jazzowej m in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Wojtasikiem, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman, Ronnie Burrage, Billy Harper, Wayne Dockerey, John Betsch, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski.
Nagrał ponad 50 płyt w tym sześć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody "Fryderyki". Prowadził trzykrotnie zajęcia na warsztatach jazzowych w Pułtusku i kilkunastokrotnie w Nysie oraz czterokrotnie w Chodzieży a ostatnio także w Puławach i Kielcach. Koncertował w Niemczech, Rosji, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Słowenii, na Białorusi, Litwie, we Francji, Szwecji, Mołdawii, Rumunii, Kanadzie, Izraelu, Austrii, Ukrainie, Meksyku, Belgii, Indiach, Anglii, we Włoszech.
W ankiecie Jazz Forum ,,Jazz Top'' zajmował pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2005 , 2010 i 2012-2019.
Obecnie prowadzi swój Septet oraz współpracuje m.in. z zespołami Kuby Stankiewicza, Wojciecha Majewskiego, Adama Golickiego, Cezarego Paciorka a także w kwartecie złożonym z wykładowców Akademii Muzycznej - Piotr Biskupski, Krzysztof Herdzin, Grzegorz Nadolny oraz z zespołem QYAVY. Od grudnia 2019 roku współpracuje z Anną Marią Jopek.

Nie

Miejsce: plac przy skrzyżowaniu Bulońskiej i Rakoczego
Wstęp: bezpłatnie


06.09.20
niedziela
13:00
Winda
Muzyka
Nie