Teatr/Taniec

Spektakl "Zimno mi, duszno mi"

Jesteś tutaj

Spektakl „Zimno, duszno mi” jest próbą zupełnie nowego spojrzenia na najpopularniejszą chorobę psychiczną końca XX i początku XXI wieku – depresję. W celu realizacji tego projektu Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych zaprosiło do współpracy osoby chore psychicznie, które nie tylko współtworzyły scenariusz, ale i występują w przedstawieniu.
 
„Zimno, duszno mi” stawia depresję nie, jako metaforę, ale jako sytuację realną. Konkretną, dotyczącą Osoby. Nie człowieka współczesnego, ale pojedynczego jednostki. Wynikiem tego projektu jest nie tylko naświetlenie tematu depresji w dzisiejszym świecie, ale i terapia przez teatr, z której korzystają aktorzy chorzy psychicznie, kontynuując tym samym działania Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych.
Spektakl opowiada o życiu dwóch sióstr – jedna z nich musi zmierzyć się z chorobą, podczas gdy druga szuka porozumienia z chorą siostrą, ale i ze sobą samą. Oglądając fragmenty z ich życia widzimy jak łatwo zaciera się granica między człowiekiem chorym i zdrowym.
Wreszcie możemy realnie spojrzeć na problem, który będąc ciągle tak blisko nas jest przemilczany, zaszufladkowany lub zupełnie zignorowany.
 
Integralnym elementem spektaklu są improwizacje, moderowane przez aktorów, a w których udział bierze również widownia. Nawiązując do spektaklu poruszamy temat wykluczenia społecznego wynikającego z choroby psychicznej.

 

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Paweł Kamza

Scenografia, kostiumy, charakteryzacja: Bożena J. Jakimczyk

Reżyseria światła: Władysław Sajda

Konsultacja choreograficzna: Anna Piotrowska

Wykonanie kilimów: Julian Mielniczak

 

Występują: Magda Biegańska, Aneta Jewuła, Katarzyna Kaźmierczak, Marzena Polakowska, Anna Torbińska, Justyna Zielińska – Stefaniak, Darek Garmada, Bartłomiej Szczesiak, Darian Wiesner.

Nie

Spektakl adresowany jest do uczniów (III kl. gimnazjum, LO), studentów oraz dorosłych.


Spektakl nie jest biletowany, ale udział jest możliwy po wcześniejszej rezerwacji mailem na adres: jarek.rebelinski@gak.gda.pl07.10.14
wtorek
11:00
Teatr GAK
Teatr/Taniec
Nie
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych
https://www.facebook.com/events/1472455053022961/