Spotkanie

Spotkanie z podróżnikami: Gruzja i Armenia

Jesteś tutaj

Asia Raftopulos i Janek Baryłko opowiedzą o tym jak wygląda Gruzja i Armenia z perspektywy rowerzysty.

Zapraszamy na 26-dniową rowerową wyprawę do Gruzji i Armenii. To, że są to kraje niezwykle bogate kulturowo i historycznie, to juz na pewno wiecie. My to tylko potwierdzimy, ale przede wszystkim opowiemy Wam m. in. o gruzińsko-ormiańskiej gościnności, o tym jak się tak naprawdę jeździ rowerem po kaukaskich drogach, jak wygląda zdobywanie przełęczy i jaki jest w ogóle stosunek do rowerzystów. Gruzińscy policjanci i celnicy też nam zapadli w pamięć - im zdecydowanie poświęcimy chwilkę. Porozmawiamy także o zwierzętach. Będzie również o innych spotkanych w Gruzji Polakach - rowerzystach, wspinaczach, wycieczkowiczach i ich wrażeniach. I oczywiście - co jedliśmy i piliśmy w poszczególnych regionach?


Na koniec niby błaha sprawa, ale opowiemy także jak przygotować się na rowerowanie po wysokich górach, czyli co zabrać ze sobą na rowerową eskapadę, a czego zdecydowanie nie. I czym zaskoczyć może pogoda? A na zdjęciach oprócz gór, będzie morze i "amerykańskie kaniony", "norweskie wybrzeża", dzikie stepy, doliny, rzeki, no i oczywiście przepiękna architektura!

A kto będzie opowiadać? Janek Baryłko to historyk archiwista, który objechał rowerem Morze Bałtyckie i nie tylko. Asia Raftopulos to pani archeolog, która spełniła jedno ze swoich licznych marzeń zdobywając pięciotysięcznik. Wspólnie wykorzystują każdy dzień urlopu na poznawanie Polski i świata zza kierownicy roweru. A w długie zimowe wieczory rozkładają mapę i kombinują gdzie by tu się wybrać :)

Nie
10.04.14
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie