Wystawa

SUPERHERO - Natalia Woźniak

Jesteś tutaj

Zapraszamy na wystawę Natalii Woźniak zatytułowanej "Superhero".

Projekt ,,Superhero” to fotograficzna instalacja składająca się z 24 obrazów opakowanych w charakterystyczny dla miejsca w których powstały sposób.

Projekt opowiada o niezwykłej i często niedocenianej sile fizycznej i psychicznej kobiet. Poprzez umieszczenie fotografii w foliowych workach projekt zwraca uwagę na uprzedmiotowienie kobiet– odmawia się nam sprawczości, jesteśmy postrzegane z zewnątrz, a nasza świadomość, nasze myśli i uczucia są całkowicie pomijane.
Kobieta staje się tylko elementem, przedmiotem.

,,Narzekamy kiedy siedzimy za długo przy swoich komputerach na ból pleców. Marudzimy kiedy musimy czekać na autobus dłużej niż 5 minut i nie doceniamy, ze po pracy mamy jeszcze siłę na długie spacery z rodziną. Najbardziej marzy nam się praca od 8 do 15 oczywiście od poniedziałku do piątku, bo jak to pracować w weekend? Nie lubimy kiedy się na rozkazuje, bo przecież jesteśmy wolnymi ludźmi. Dlaczego ktoś ma nas do czegoś zmuszać? Co z sytuacją kiedy to los jest Twoim ‘szefem’ i dochodzi do momentu w których musisz odłożyć wszystkie swoje marzenia w szary kąt. Kiedy stajesz się przedmiotem, a nikt nie docenia siły którą wkładasz w codzienne życie. Doceniajmy."

Projekt prezentowany był na:
Wystawa ,,Same baby” 24.01.2018 , Studio 57
Wystawa ,,Metropolitanka” 9-18.02.2018 CSW Łaźnia

Natalia Woźniak - artystka fotografik, studentka Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Od dziesięciu lat rozwija miłość do fotografii. Przechodzi przez życie ze swoimi ideałami nie zważając na trendy i "wymogi społeczeństwa". Posiada osobistą wizję życia i bezustannie dąży do jej realizacji.
Strona autorska: www.na-xx.com
Założycielka projektu społecznego ,,Gwiazdozbiór”
www.facebook.com/projektgwiazdozbior
https://www.na-xx.com/blog
https://www.instagram.com/naxx.photo/

 

Wystawa potrwa do 28 marca.

Wstep wolny.

Nie
OD: pią 08.03.19
DO: pią 29.03.19

Zobacz daty
18:00
Dom Sztuki
Wystawa
Nie
https://www.facebook.com/events/1051414285063592/
Powtarza się codziennie w poniedziałek i w wtorek i w środa i w czwartek i w piątek do pt. mar 29 2019.