Muzyka

Symfonia Gdańska – koncert na dźwięki miasta

Jesteś tutaj

"Symfonia Gdańska – koncert na dźwięki miasta" odbędzie się 28 czerwca w godzinach 21:00 – 22:15 w centrum Gdańska: w okolicy Dworca Gdańsk Główny, na Starym i Głównym Mieście oraz Motławie. Zapraszamy do wysłuchania niezwykłego koncertu w którym rolę instrumentów pełnią charakterystyczne dźwięki miejskie skondensowane i zaprezentowane w formie utworu muzycznego.

Symfonia Gdańska składa się z trzech części. Pierwsza część rozpocznie się przy „Zieleniaku” emisją materiału dźwiękowego z wieży kontrolnej Kapitanatu Portu Gdańsk. Usłyszymy jak przebiega komunikacja ze statkami wpływającymi i wypływającymi z portu. Potem zabrzmią pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, syreny policyjne, wozy strażackie, autobusy i tramwaje.

W drugiej części publiczność zostanie poprowadzona przez Orkiestrę Morskiego Oddziału Straży Granicznej do Zielonej Bramy. Zabrzmią dzwony kościołów Starego i Głównego Miasta oraz dwa carillony koncertowe: w Kościele św. Katarzyny i Ratuszu Głównym.

Trzecia część rozegra się na Motławie, gdzie usłyszymy syreny statków Białej Floty oraz Sołdka.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W projekt zaangażowały się: Centrum Techniki Okrętowej S.A., Instytut Kultury Miejskiej, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Miejska Straży Pożarnej, Kapitanat Portu Gdańsk, Bazylika Mariacka, Kościoły: św. Brygidy, św. Józefa, św. Jakuba, św. Katarzyny, św. Piotra i Pawła, św. Trójcy, św. Jana, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Narodowe Muzeum Morskie, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej, PKP Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o., Zakład Komunikacji Miejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego, Żegluga Gdańska Sp. z o.o.

Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Współorganizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Artystyczne Lustra

patronat medialny: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

Nie
28.06.14
sobota
21:00
Projektornia
Muzyka
Nie