Familijne

Teatr Qfer „Szopka Chłopska”

Jesteś tutaj

Teatr w Blokowisku (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na gdańską Zaspę, do klubu „Plama” Gdański Archipelag Kultury na familijny spektakl w wykonaniu Teatru Qfer. Poczuj z nami klimat dawnych świąt. Wstęp wolny.
 
Dawnymi czasy, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kolędnicy wędrowali od chaty do chaty z szopką i lalkami. Wędrowni przebierańcy prezentowali zgromadzonej gawiedzi widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie, a także trzech Królach, pasterzach, Diable, Aniele i Śmierci. Niestety dzisiaj ten piękny obyczaj już prawie zaginął. Właśnie dlatego Teatr Qfer przywołuje go w spektaklu „Szopka Chłopska”.
 
Dwojgu aktorom partneruje kilkanaście kukiełek. Sceny biblijne i intermedia rozgrywane są na przemian w szopce i przed nią. Z zapałem wiejskich kolędników aktorzy śpiewają liczne kolędy i pastorałki, głosząc światu dobrą nowinę. Zapraszają do wtórowania publiczność.
 
Język spektaklu ujętego w klamry kolędniczego widowiska jest ubarwiony gwarą, ale całkowicie zrozumiały, akcja jest wartka, a historia rzewna i śmieszna zarazem. Całość rozegrana jest w doskonałym tempie.

 

Nie
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

13.12.19
piątek
18:00
Plama
Familijne
Nie
www.facebook.com/events/1000480693632048