Teatr/Taniec

Teatr Zielony Wiatrak „Nic nas tu nie trzyma”

Jesteś tutaj

„Nic nas tu nie trzyma” to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju. Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. Mówi o rodzącym się jednym z najsilniejszych uczuć w relacji ludzi – miłości.
 
Akcja sztuki dzieje się w ogrodzie, którego właścicielem jest tajemniczy Pan. Czy Pan to Bóg? Czy losy naszych bohaterów są zdeterminowane kaprysami tajemniczego Pana? Marek Brand przedstawia własną, czasami nostalgiczną, ale nie pozbawioną humoru wersję Księgi Rodzaju.
 
Opinie widzów po spektaklu (źródło: trójmiasto.pl):
 
„Bardzo dobre przedstawienie. Właśnie wróciłam ze spektaklu. Brawa dla aktorów - fantastyczni. Tekst mądry, błyskotliwy a zarazem zabawny. Przedstawienie proste w formie a jednocześni bogate w to co dla teatru najważniejsze: perfekcyjne aktorstwo , inteligentny tekst, a pod płaszczykiem rozrywki trochę zadumy. Jako widz serdecznie dziękuję.”
 
„Polecam wszystkim. Bardzo inteligentny humor, gra aktorska przekonywująca, dużo śmiechu i refleksji, a w dodatku bardzo dobra atmosfera tworzona przez aktorów (głos, humor, mimika, energia).”
 
„Polecamy, bardzo fajni aktorzy, sztuka zabawna i dająca do myślenia. Stworzony ładny, kameralny klimat. Brawo.”
 
„Polecam, spektakl ma dobre tempo, a reżyser zręcznie żongluje stereotypami damsko-męskimi, które śmieszą do łez, choć nie brakuje też momentów wzruszających, czy refleksyjnych. Polecam nie tylko na Walentynki.”
 
„Warto zobaczyć. Dobrze się słucha i ogląda. Świetnie napisane, i do śmiechu i do zadumy. Z przyjemnością spędziłam czas z aktorami . Polecam.”
 
„Bardzo dobry spektakl! Świetna gra aktorska, tematyka wciągająca, ani przez moment się nie nudziliśmy. Ja płakałam ze śmiechu, rodzice też zachwyceni. Dziękujemy i polecamy. Naprawdę warto!
Nie
Bilety: 20 zł
Rezerwacje: tel. 58 557 42 47 i marek.brand@plama.art.pl

27.03.20
piątek
19:00
Plama
Teatr/Taniec
Tak
www.facebook.com/events/2499350233664523