Familijne

Teatralne popołudnie: Dzielny Grześ i Święty Mikołaj

Jesteś tutaj

Zapraszamy na kolejne familijne Teatralne Popołudnie w Domu Sztuki GAK.

Klasyczne przedstawienie pacynkowe odgrywane na oryginalnej scence pacynkowej wzorowanej na angielskim teatrze Punch&Judy.

Święta już tuż-tuż i na pewno każde grzeczne dziecko czeka na swój wymarzony prezent. Niestety, w mieście pojawiła się okropna wiedźma, która swoimi czarami będzie chciała nam wszystko zepsuć. Na szczęście, nad pracą Świętego Mikołaja czuwa dzielny Grześ, który nie pozwoli czarownicy na żaden występek i uratuje ten, jakże ważny, dzień w roku. Jak Grześ tego dokona? Chyba najlepiej będzie, jak zobaczycie to sami.

Przedstawienie "Dzielny Grześ i Święty Mikołaj" to zabawna historia przeznaczona dla dzieci w każdym wieku. Każdy z bohaterów tego przedstawienia wchodzi w dialog z widzami, co sprawia, że można się poczuć, jak część spektaklu, a komiczna forma teatralna, jaką jest pacynka, potrafi doskonale rozbawić najsmutniejszego smutasa.

Teatr Barnaby z Gdańska działa od 2013 roku. To jedna z niewielu scen marionetkowych
w Polsce. Jego założycielem i twórcą jest Marcin Marzec, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu. Do 2015 grał w Teatrze Arlekin w Łodzi. Aktualnie współpracuje z Teatrem Miniatura i Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku.

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-10 lat.
Teatr Barnaby, "Dzielny Grześ i Święty Mikołaj"
Autor: Marcin Marzec
Animacja: Marcin Marzec
Scenografia i lalki: Karolina Michałek

Wstęp: 10 zł* (rodzice i opiekunowie wchodzą za darmo!)
*honorujemy kartę dużej rodziny.

Nie
14.12.18
piątek
17:30
Dom Sztuki
Familijne
Tak